İpucu Türk Telekom Hattınızı Farklı Cihazlara Takmadan 4.5G ve VoLTE Etkinleştirme

Fthakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hknak
Cihazım
Mi 12t pro
Konular
17
Cihazınız nedir? Disabled yazısı çıktıktan sonra telefonu yeniden başlatıp bakabilir misiniz?
Rn7 sim 1 e taktım tekrar kodu girdim disabled yazdı kapatıp açtım volte göründü sim ayarlarında wlan araması çıkmadı sorun olurmu

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-08-18-12-32-33-548_com.android.phone.png
    Screenshot_2019-08-18-12-32-33-548_com.android.phone.png
    92,8 KB · Görüntüleme: 43

kimbugkhan

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Gökhan
Cihazım
Sony Xperia XZ
Konular
13
*#*#86583#*#* kodu yazdım disabled gözükü daha sonra yeniden başlattım fakat volte kısmı halen görünmedi. Çift sim takılı

Fthakan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hknak
Cihazım
Mi 12t pro
Konular
17
*#*#86583#*#* kodu yazdım disabled gözükü daha sonra yeniden başlattım fakat volte kısmı halen görünmedi. Çift sim takılı
Bende sim 2 ye takiliydi sim 1 e takıp tekrar denedim oldu sende öyle dene istersen

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
Rn7 sim 1 e taktım tekrar kodu girdim disabled yazdı kapatıp açtım volte göründü sim ayarlarında wlan araması çıkmadı sorun olurmu
Wlan için: *#*#869434#*#* tuşlayın. Yine disabled diyecek. Görünmezse takrar yeniden başlatın. :)

myigitoguz

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Oğuz
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
27
Bende sonunda volteyi aktif edebildim. Sabahtan validenin 6s ine taktım konuştuk müşteri hizmetleriyle sistemde iphone 6s görünüyor ama aktifleşmiyor kayıt açtım dedi. İyi dedim hanımda huawei p20 lite var o destekliyor mu dedim evet dediler. Telefonu kapattıktan sonra onun tele taktım mesaj gönderdim şak diye tanımladılar. Şimdi Mi6 ımda volte aktif. Sonunda Türk telekom sınavında böylece atlattık.facepalm~~mm~~

orbyyldz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orbay
Cihazım
Redmi 5 plus
Meslek
Satış
Konular
4
Eğer ki Türk Telekom kullanıcısıysanız, hattınızı farklı cihazlara takmadan 4.5G ve VoLTE özelliklerini etkinleştirmenizin bir yolu var...

İzlemeniz gereken yol:
  • 'e giriş yapmak.
  • 'Tüketici Şikayetleri' kısmından ilgili konu başlığını seçip, açıklama kısmına yaşadığınız sorunu anlatmak. (Aşağıdaki görsellerden faydalanılabilir.)

Şikayet oluştururken:
Lütfen cihazınızın 4.5G ve VoLTE desteklediğini kanıtlayacak şekilde ekran resmini çekip, 'Dosya Seç' butonuna tıklayarak ekleyiniz.​
Türk Telekom Tarafından Yapılan İşlem/Çözüm:
Şikayete istinaden hattınıza 'Geçiçi Telefon Tanımlama' yaparak çözüm buluyorlar. (Geçici olarak tanımlanan cihaz: iPhone 7)​
Not: Adı üzerinden de anlaşılacağı üzere, cihaz tanımlaması 'geçici' olarak yapıldığı için, 'Türk Telekom Online İşlemler' uygulamasına girip, 4.5G ve VoLTE'yi aktive etmeniz gerekiyor.

Aşağıdaki görseller yardımcı olacaktır...

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Dikkat edilirse, çözüm notunda "...cihaz bilgisinin, ilerleyen zamanlarda sisteme yansıtılacak olduğu ve güncelleme yapılacağı tespit edilmiştir." ifadesi yer almaktadır.

Ama bu ifadeler kendiliğinden olmuyor arkadaşlar. Sİzler de bu sorunu yaşıyor ve bir an önce düzeltilmesini istiyorsanız, gerek operatör şirketinizin destek sayfasından gerekse bildirimi oluşturarak sürecin hızlanmasına katkıda bulunabilirsiniz.

Ben bayağı bir uğraştım. Hem BTK hem operatör şirketim (Türk Telekom) üzerinden.
dediğiginiz gibi online işlemler menüsüne girdiğimde bende 4.5g volte kısımları görünmyor cihazımın ismi modeli redmi 5 plus olarak çıkıyor ama uygulamada o seçeneklere ulaşamıyorum. ve mobilden girdiğimdede şebe modunda 4.5g değil lte çıkıyor

NUCAR44

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NUMAN UÇAR
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Hemşir(e)
Konular
18
dediğiginiz gibi online işlemler menüsüne girdiğimde bende 4.5g volte kısımları görünmyor cihazımın ismi modeli redmi 5 plus olarak çıkıyor ama uygulamada o seçeneklere ulaşamıyorum. ve mobilden girdiğimdede şebe modunda 4.5g değil lte çıkıyor
Cihaz adam akıllı tanımlanmadığı için öyle oluyor. Operatörler diretiyor, yapacak birşey yok. shake~~

Üst Alt