Yardım Tüketici Hakem Heyeti Başvuru Süreci

kayahan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kayahan
Cihazım
Mi 8
Konular
16
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Global Stabil 10.3.3
Telefon Modeli
Mi 8 128Gb
Bootloader Kilidi
Açık
Öncelikle hayırlı forumlar,

21 Haziran 2019 tarihinde tht'ye başvurdum ilk basamak olan karşı tarafın savunması istenmesi süreci hâlâ devam ediyor (sistemde savunması istendi yazıyor) ancak karşı tarafa bunun için 1 ay süre veriliyor diye duymuştum hali hazırda 1 ayı geçti sistemde bir değişiklik yok.

Bu süreçler hakkında bilgisi olan veya başından geçen varsa yapmam gereken başka bir şey var mı, beni bilgilendirebilir mi ? bir de basamaklar tahmini ne kadar sürüyor resmi olarak belirli zaman aralığı var mı?

şimdiden teşekkürler

calderon61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismet
Cihazım
mi 8
Konular
38

21 Haziran 2019 tarihinde tht'ye başvurdum ilk basamak olan karşı tarafın savunması istenmesi süreci hâlâ devam ediyor (sistemde savunması istendi yazıyor) ancak karşı tarafa bunun için 1 ay süre veriliyor diye duymuştum hali hazırda 1 ayı geçti sistemde bir değişiklik yok.

Bu süreçler hakkında bilgisi olan veya başından geçen varsa yapmam gereken başka bir şey var mı, beni bilgilendirebilir mi ? bir de basamaklar tahmini ne kadar sürüyor resmi olarak belirli zaman aralığı var mı?

şimdiden teşekkürler

şimdiden teşekkürler
en fazla 3 ay içinde karara bağlanmak zorunda diye biliyorum

Oyla:

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Merhabalar hocam kısacası şöyle söyleyeyim sizlere tüketici hakem heyetinin kararları en geç 3 ay sürmektedir.

Oyla:

calderon61

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ismet
Cihazım
mi 8
Konular
38
Tüketici hakem heyeti karar süreci..

Madde 12- Müracaatlar, başvuru tarih ve sırasına göre en geç üç ay içinde hakem heyetince görüşülüp karara bağlanır.

TÜKETİCİ HAKEM HEYETLERİ YÖNETMELİĞİ (Karar süresi)MADDE 23 – (1) Tüketici hakem heyetine yapılan başvurular, başvuru tarih ve sırasına göre en geç altı ay içinde görüşülür ve karara bağlanır. Yapılan başvurunun niteliği, başvuru konusu, mal veya hizmetin özelliği gibi hususlar dikkate alınarak, karar süresi en fazla altı ay daha uzatılabilir.
iki ayrı bilgi var hangisi doğru bilmiyorum
ben 3 aydan fazla hiç beklemedim

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Hocam benim THH başvurmam ve paramı almam arasında geçen sürem 2 ay. Bu süre bulunduğunuz bölgedeki THH nin yoğunluğuna göre değişmektedir.

Oyla:

assalat

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Assalat
Cihazım
Mi 8 Lite
Meslek
Öğretmen
Konular
23
oku haklarını bil.

Oyla:

Cb1111-1

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Coşkun
Cihazım
Xiaomi Mi 8lite
Konular
5
6 ayı gözden çıkart ne kadar önce olursa şansına o zaman :)...

Oyla:
Üst Alt