Rehber Telefondan Fake rom 'u global stabil rom 'a güncelleme bilgisayarsız [ 8.0.10.0.0 > 8.0.3.0 ]

Chandler Muriel Bing

I'm hopeless and awkward and desperate for love.
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Ben fastboottan hallettim global roma geçmeyi. Bende de fake sürüm denilen rom vardı, parmak izinin şimdi daha iyi olduğu çok net. Batarya zaten iyi gidiyordu, onun kıyaslaması için biraz zaman geçsin bakalım.

kardeşim nasıl ypatın anlatırmısın ?

erols63

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
erol
Cihazım
Mi5s
Konular
0
kardeşim nasıl ypatın anlatırmısın ?

Mis5 ve Mi5 bölümlerindeki sabit konulardan yararlanarak yapabilirsiniz, bende buralarda tarif edildiği gibi yaptım. Bootloader kilidini kaldırın en önce, bunun da nasıl yapılacağı, fastboottan nasıl rom yükleneceği hepsi mevcut sabit konularda

Chandler Muriel Bing

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27
Mis5 ve Mi5 bölümlerindeki sabit konulardan yararlanarak yapabilirsiniz, bende buralarda tarif edildiği gibi yaptım. Bootloader kilidini kaldırın en önce, bunun da nasıl yapılacağı, fastboottan nasıl rom yükleneceği hepsi mevcut sabit konularda

Sağol hocam bootloader kilidi için başvuru yaptım inşallah kısa sürede kilit kaldırırım da yaparım diğer işlemleri de

3mr4hh

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
emrah
Cihazım
mi5s
Konular
0
Arkadaşlar tekrar selamlar,

Bu yazacaklarimin tam yeri burasimi bilemedim fakat çakma rom dan global rom a bu konu altında geçiş yaptım daha önce ufak bir yorum yapmıştım bir o yorumdan pil in daha kısa süre gittiğini farkettim özellikle kullandığım zaman önceki çakma rom a göre daha fazla pil tüketiyor birde şöyle bir problemim var evil bane isimli oyunu oynuyorum fakat telefonun ram inde boş yer olmasına rağmen kasma ve takılma oluyor AnTuTu testi yaptım 145 bin küsur puan aldı tel fakat 125 bin küsur puan alan kardeşimin 6s i gayet stabil ve akıcı şekilde oynuyor bu neyden kaynaklanıyor olabilir

Chandler Muriel Bing

Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdullah
Cihazım
Çok Değişken
Meslek
Cep Teknik
Konular
27

Bu yazacaklarimin tam yeri burasimi bilemedim fakat çakma rom dan global rom a bu konu altında geçiş yaptım daha önce ufak bir yorum yapmıştım bir o yorumdan pil in daha kısa süre gittiğini farkettim özellikle kullandığım zaman önceki çakma rom a göre daha fazla pil tüketiyor birde şöyle bir problemim var evil bane isimli oyunu oynuyorum fakat telefonun ram inde boş yer olmasına rağmen kasma ve takılma oluyor AnTuTu testi yaptım 145 bin küsur puan aldı tel fakat 125 bin küsur puan alan kardeşimin 6s i gayet stabil ve akıcı şekilde oynuyor bu neyden kaynaklanıyor olabilir

kardeş AnTuTu telefonu genel olarak değerlendirir sadece 1 oyun üzerinden performans ve batarya kıyaslaması yapmak yanlıştır kaldı ki sen bunu iOS vs Android yapmışsın bu da tamamen yanlış bir şey iOS un stabilliği bilinen birşey ve iOS da uygulamalar daha az kaynak tükettiği için daha performanslı çalışıyorlar yani demek istediğim kıyaslama yapmak istiyorsan cihazına yakın özelliklerde bir Android cihaz ile kıyaslaman

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
merhabalar,

yakın bir zamanda hb 'dan mi5s aldım ilk başlarda çok iyiydi sonradan enteresan sıkıntılar yaşamaya başladım neyse ki bu konuyu buldum ve ilk mesajda yapılan işlemler ile orjinal rom'a geçişi sağladım ve kullanıyorum.

Parmak izi okuyucu gerçekten bir iyileşme mevcut oldukça hızlı ve stabil çalışıyor fakat sarj konusunda biraz sıkıntılı gibi geldi bana olması gerekenden çabuk bitiyor gibi geldi ama uzun dönemde tekrar tecrübemi yazıyor olacağım :)

teşekkürler.
sevgiler.

Hayırlı olsun pil perfomansındada artış gördüm ben :)

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37

Wipe yapıp deneyebilirsin tekrardan rom atmayı

arkadaşlar yardım edin nasıl orijinal ROM flashlarım bu yöntemle sürekli Couldnt verify update package hatası alıyorum

indirdiğin dosya hasarlı olabilir tek ihtimal tekrardan indirmek olarak görüyorum

Merhaba arkadaşlar foruma yeni üye oldum. Bende yurtdışından cihaz getiren bir arkadaşın Xiaomi mi 5s aldım. cihazdan çok memnunum ama pili nedense çok çabuk bitiyor gibi gelmeye başladı. Saban 8 de evden %100 ile çıkıyorum Öğlene kadar en fazla 1,30 saat telefonla konuşma internet haberlere bakıyorum telefon %70 iniyor akşam 8 9 u zar zor görüyor telefon. Sizce anormal bir durum varmı sizin telefonlarınızda bu şekildemi ?
telefonumun romu : mıuı global 8.0 - Kararlı 8.0.3.0 (MAGMIDI) olarak gözüküyor. roomu aldığımız arkadaş atmış. Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

şunu söylemekte fayda var; facebook u sildikten sonra pil resmen çok çok daha uzun süre gitmeye başladı ha bu arada messenger da yüklü değildi demekki birde o yüklü olsa... güvenlik uygulamasından arka planda gereksiz çalışan programları engelleyin arkadaşlar.

birolkurt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Birol
Cihazım
Mi5S
Meslek
Öğretmen
Konular
0
Merhaba
Bende de 8.0.10 stabil vardı. 8.0.3 ü indirdim, güncelleyiciden seçtim ve decrypte ederek başladı ve %100 den sonra cihaza yeni sürüm yüklenecek, bütün bilgiler silinecek uyarısını verdi. İptal ettim, cihazı yedekledikten sonra yeniden denedim, bu sefer de güncelleme doğrulanamadı dedi. Tekrar denedim aynı, kapatıp açtım aynı, :)

salihcem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Salih cakmak
Cihazım
Mi max
Konular
4
Merhaba arkadaskar cok yeniyim. Arastirma da yaptim ama ufak bi sorum olacak. Esime mi5 aldim. Miui surumu kisminda tam olarak su yaziyor. MIUI Global 7.2.8.0.0 (MAACNDB) Stabil surum. Guncelleme otomatik olmuyor sanirim 8e. Simdi benim romum sahte rom mu orjinal mi? Bu konuda anlatildigi gibi yapsam yeterli mi? Yoksa bl kilidini acip rom yuklemesi mi yapmam gerekiyor? Kilit icin basvuru yaptim bekliyorum ancak kilitsiz ve resmi olarak yapabileceksem hic ugrasmayayim diye soruyorum. İzleyecegim yolu bilsem kalani kendim hallederim. Yanlis bir sey yapmayayim diye soruyorum. Kusura bakmayin lutfen.

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Merhaba arkadaskar cok yeniyim. Arastirma da yaptim ama ufak bi sorum olacak. Esime mi5 aldim. Miui surumu kisminda tam olarak su yaziyor. MIUI Global 7.2.8.0.0 (MAACNDB) Stabil surum. Guncelleme otomatik olmuyor sanirim 8e. Simdi benim romum sahte rom mu orjinal mi? Bu konuda anlatildigi gibi yapsam yeterli mi? Yoksa bl kilidini acip rom yuklemesi mi yapmam gerekiyor? Kilit icin basvuru yaptim bekliyorum ancak kilitsiz ve resmi olarak yapabileceksem hic ugrasmayayim diye soruyorum. İzleyecegim yolu bilsem kalani kendim hallederim. Yanlis bir sey yapmayayim diye soruyorum. Kusura bakmayin lutfen.

Mi5 ise eğer yanlış konudasınız.

Üst Alt