Soru Teknik arıza Anakart sorunu

sametaktay52

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
xiaomi
Meslek
Front office manager
Konular
2
Merhabalar ben redmi 5a prıme kullanıyorum 2 hafta önce cihazımı garantiye yolladım arama esnasında karşı tarafa sesim gitmiyordu whatsapp üzerinden sesli mesaj atamıyordum sesim gitmiyordu bugün garantiden aradılar anakartınız çatlak o yüzden oluyor dediler.... normalde anakart çatlak olsa telefon açılmaz hiç bir şekilde. Tamir içinde 420 lira istediler kabul ederseniz yapalım dediler... Burda sormak istediğim anakart'ı çatlayan telefon çalışır mı çalışmaz mı ? lütfen yardımcı olur musunuz

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Anakart çatlak ise ekrana görüntü gelmesi bile mucize hocam. Anakartta yollar var çatladığında bu yollar da kopmuş olur. Çatlak anakart hafif hareket ettirildiğinde cihaz tamamen susabilir veya cihaz normal çalışmaya da başlayabilir yollar temas ederse.

örnek verecek olursam benim bi arkadasın basına geldi birde beni basıma geldi cihaz tamamen calısıyor herşeyi süper sadece imei atılamıyordu bi tek onu engelliyordu .
birtanede arkadasın basına gelmişti dedigim gibi çatlak oldugunu biliyorduk cihazın sadece batarya soketini söktü cıkardı batarya şişmesinden dolayı çatlaktı ve cihaz bidaha calısmadı :D

olabiliyor yani çatlagın nerede oldugu ve nekadar catlak oldugu devreyi bi şekilde tamalayıp tamamlayamadıgıda önemli siz daha iyi bilirsiniz bunları

Oyla:

mahmutbk77

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 3
Konular
15
çok geçmiş olsun evo saçmalamış telefon donanımından aşikar biri olarak anakartın batarya dahi şişse çatlaması kesinlikle imkansız matarya yanlara doğru şişmez bu durum olsa telefonun kasasında şişkinlik olur yada ekran kasadan ayrılmaya başlar anakartın nereden çatlak olduğunu gösteren bir görsel isteyin ve görsel geldiğinde telefonu tamir ettirmek istemediğinizi söyleyerek geri alın ve kanıt ile birlikte hakem heyetine başvurun telefonun anakartı aşırı esnetilmedikçe çatlamaz kırılmaz.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam cihazın kasasının çatlak olmasıyla anakartın çatlak olması farklı şeyler ve çatlak imei repair i etkilemez.
örnek verecek olursam benim bi arkadasın basına geldi birde beni basıma geldi cihaz tamamen calısıyor herşeyi süper sadece imei atılamıyordu bi tek onu engelliyordu .
birtanede arkadasın basına gelmişti dedigim gibi çatlak oldugunu biliyorduk cihazın sadece batarya soketini söktü cıkardı batarya şişmesinden dolayı çatlaktı ve cihaz bidaha calısmadı :D

olabiliyor yani çatlagın nerede oldugu ve nekadar catlak oldugu devreyi bi şekilde tamalayıp tamamlayamadıgıda önemli siz daha iyi bilirsiniz bunları

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Hocam düşmede darbede vs anakart çatlayabilir. Çatlaklar bizim göremeyeceğimiz şekilde de olabilir. Anakart üzerindeki yolların kopması da çatlaktır.
çok geçmiş olsun evo saçmalamış telefon donanımından aşikar biri olarak anakartın batarya dahi şişse çatlaması kesinlikle imkansız matarya yanlara doğru şişmez bu durum olsa telefonun kasasında şişkinlik olur yada ekran kasadan ayrılmaya başlar anakartın nereden çatlak olduğunu gösteren bir görsel isteyin ve görsel geldiğinde telefonu tamir ettirmek istemediğinizi söyleyerek geri alın ve kanıt ile birlikte hakem heyetine başvurun telefonun anakartı aşırı esnetilmedikçe çatlamaz kırılmaz.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
eskiden anakartlar bataryanın üstünde olurdu belki bazı modellerde hala öyle sacma işler yapıtorlardır ama genelde öyle bi model yok artık :) ama o konuyu iyi söyledin artık yeni cihazlarda batarya şişmesinden dolayı öyle bişey olmuyor anakart ufakdıgı için ben o kısmı atlamısım tamamen
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam cihazın kasasının çatlak olmasıyla anakartın çatlak olması farklı şeyler ve çatlak imei repair i etkilemez.

dogru diyorsunda ben zaten anakart çatlaktı dedim kasa çatlak demedim ki :) yukarıda sizinde yazdıgınız gibi en ufak temasta taamen sustu yani model aklıma gelmiyor suan neydi unuttum

Son düzenleme:
Oyla:

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Merhabalar ben redmi 5a prıme kullanıyorum 2 hafta önce cihazımı garantiye yolladım arama esnasında karşı tarafa sesim gitmiyordu whatsapp üzerinden sesli mesaj atamıyordum sesim gitmiyordu bugün garantiden aradılar anakartınız çatlak o yüzden oluyor dediler.... normalde anakart çatlak olsa telefon açılmaz hiç bir şekilde. Tamir içinde 420 lira istediler kabul ederseniz yapalım dediler... Burda sormak istediğim anakart'ı çatlayan telefon çalışır mı çalışmaz mı ? lütfen yardımcı olur musunuz

İyi günler. Aynı sorun bende de var. Acaba sorun sadece aramayla mı kısıtlıydı yoksa video ve ses kaydında da var mıydı sorun?

Oyla:

sametaktay52

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
xiaomi
Meslek
Front office manager
Konular
2
İyi günler. Aynı sorun bende de var. Acaba sorun sadece aramayla mı kısıtlıydı yoksa video ve ses kaydında da var mıydı sorun?

Arama ve whatsapp üzerinden ses kaydı olduğu zaman sesim gitmiyordu

Oyla:

ataf

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Gürkan
Cihazım
Redmi Note 5
Konular
5
Arama ve whatsapp üzerinden ses kaydı olduğu zaman sesim gitmiyordu
Peki sesiniz sadece karşı tarafa iletilmiyor muydu yoksa cihaza sesiniz kaydediliyor ancak karşı tarafa mı iletilmiyordu?
Bende de bu sorun var telefon konuşma esnasında sesimi kayıt edebiliyor ancak sesim karşıya gitmiyor.

Oyla:

kadernaznaz

Tek yol AŞK gerisi yalan
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
NeJdeT
Cihazım
Mi Mix
Konular
35
Hocam düşmede darbede vs anakart çatlayabilir. Çatlaklar bizim göremeyeceğimiz şekilde de olabilir. Anakart üzerindeki yolların kopması da çatlaktır.

Bu işler ZENEX hocamdan sorulur. çok ince ve hassas bir tesbit.drunk~~

Oyla:

sametaktay52

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
xiaomi
Meslek
Front office manager
Konular
2
Peki sesiniz sadece karşı tarafa iletilmiyor muydu yoksa cihaza sesiniz kaydediliyor ancak karşı tarafa mı iletilmiyordu?
Bende de bu sorun var telefon konuşma esnasında sesimi kayıt edebiliyor ancak sesim karşıya gitmiyor.

karşı tarafa hiç birşekilde gitmiyor

Oyla:
Üst Alt