Soru Teknik arıza Anakart sorunu

sametaktay52

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
xiaomi
Meslek
Front office manager
Konular
2
Merhabalar ben redmi 5a prıme kullanıyorum 2 hafta önce cihazımı garantiye yolladım arama esnasında karşı tarafa sesim gitmiyordu whatsapp üzerinden sesli mesaj atamıyordum sesim gitmiyordu bugün garantiden aradılar anakartınız çatlak o yüzden oluyor dediler.... normalde anakart çatlak olsa telefon açılmaz hiç bir şekilde. Tamir içinde 420 lira istediler kabul ederseniz yapalım dediler... Burda sormak istediğim anakart'ı çatlayan telefon çalışır mı çalışmaz mı ? lütfen yardımcı olur musunuz

spacemedia

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
oneplus 6t
Meslek
uzman teknisyen
Konular
32
Düşündürücü... Mikrofon kısmı birçok telefonda olduğu gibi xiaomilerde de şarj soketinin yanına konumlandırılmıştır. Sesin karşı tarafa gitmemesi için şarj şoketi bordu ile beraber olan mikrofon değiştirilmesi gerekirdi. Bana pek inandırıcı gelmedi açıkcası. Her eli tornavida tutan ustayım diyor ama... O iş öyle kolay değil :) Bir örnek alakasız bir yerden. Paris Montmartre de Van gogh , pahalı bir restoranda yiyip içtikten sonra gelen yüklü hesabı 5 dakikada çizdiği resim ile ödemiş. Restoran sahibi " -- 5 dakikada resim yapıp hiç hesap ödemeden çıkıyorsunuz ne güzel.. Van gogh " yanılıyorsunuz 20 yıl + 5 dakika yanıtını vermiş...

Oyla:

sametaktay52

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Samet
Cihazım
xiaomi
Meslek
Front office manager
Konular
2
Düşündürücü... Mikrofon kısmı birçok telefonda olduğu gibi xiaomilerde de şarj soketinin yanına konumlandırılmıştır. Sesin karşı tarafa gitmemesi için şarj şoketi bordu ile beraber olan mikrofon değiştirilmesi gerekirdi. Bana pek inandırıcı gelmedi açıkcası. Her eli tornavida tutan ustayım diyor ama... O iş öyle kolay değil :) Bir örnek alakasız bir yerden. Paris Montmartre de Van gogh , pahalı bir restoranda yiyip içtikten sonra gelen yüklü hesabı 5 dakikada çizdiği resim ile ödemiş. Restoran sahibi " -- 5 dakikada resim yapıp hiç hesap ödemeden çıkıyorsunuz ne güzel.. Van gogh " yanılıyorsunuz 20 yıl + 5 dakika yanıtını vermiş...

Bide kullanıcı hatası dediler o çok zoruma gitti telefonu hiç düşürmedim telefona darbe alacak birşey yapmadım cihazımda en ufak bir cizik dahi yok

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
anakart catlak eyv ama nereden catlak oldugu önemli anakart catlak diye acılmamazlık yapacak diye bi kesin kanun yoktur yani.

ama işin içinde evo olunca herşey olabilir cihazda yamulma varsa yada bataryada şişme varsa anakart çatlayabilir ama sorun bataryadan kaynaklıysa garanti dahilinde anakart değişmeleri gerekir

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
anakart catlak eyv ama nereden catlak oldugu önemli anakart catlak diye acılmamazlık yapacak diye bi kesin kanun yoktur yani.

ama işin içinde evo olunca herşey olabilir cihazda yamulma varsa yada bataryada şişme varsa anakart çatlayabilir ama sorun bataryadan kaynaklıysa garanti dahilinde anakart değişmeleri gerekir
Anakart çatlak ise ekrana görüntü gelmesi bile mucize hocam. Anakartta yollar var çatladığında bu yollar da kopmuş olur. Çatlak anakart hafif hareket ettirildiğinde cihaz tamamen susabilir veya cihaz normal çalışmaya da başlayabilir yollar temas ederse.

Oyla:
Üst Alt