Satış Tamir, yedek parça satışı ve temini, servis, yazılım ...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Al sana orjinal ekran

Herşeyi fatura belge mi sanıyorsun sen ? Sök cihazı ekranı getir istediğin yerine bak !

Tapatalk kullanarak Mi5s Plus aracılığıyla gönderildi

Evet camını değiştirdiğimiz ekran orjinal oluyor

Ne zaman sen ben olduk? Son kez sizi uyarıyorum. Haddinizi aşıyorsunuz.

Herşeyi fatura belge saymıyorum, söylediğim çok açık. Tekrar özet geçiyorum.

XİAOMİ adlı firmanın yedek parça satışı yok. Bunda hem fikiriz.

Siz elinizdeki parçalara orjinal diyorsunuz ısrarla.

Yedek parça satışı olmayan firmanın elinizde orjinal parçası nasıl oluyor?

Tek seçenek var bu durumda. Çıkma olmalı.

Siz diyorsunuz ki biz camını değiştiriyoruz orjinal oluyor. Olmuyor!

Uzatmayın. Söylediklerinizi ve söylediklerimi iyi okuyun. Son sözüm budur.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Al sana orjinal ekran

Herşeyi fatura belge mi sanıyorsun sen ? Sök cihazı ekranı getir istediğin yerine bak !

Bu yazıları kim yazdı bilmiyorum ama üslup hiç hoş değil. Burada kahve ortamında muhabbet ediyor gibi, hatta hakaret kabul edilebilecek bir şekilde dalga geçer gibi yazmanız çok yanlış. Öncelikle bunu düzelterek, özür dilemenizi dilerim. Bu, konudan daha önemli bir sorun. Bu yüzden önce bunu belirtmek istedim.

Aramızda bu işi doğru düzgün yapabilen pek kimse yok. Bu yüzden buna yakın olan arkadaşlara destek olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sizin de iyi niyetli olduğunuza, işinizi severek yaptığınıza birebir görerek şahidim. Bu yüzden sizi kaybetmek te istemiyorum. Ancak herşey bu değil. Kişilerle olan diyaloğunuz da çok önemli. Belki sizi çok kızdırmış ta olabilir ama bu üslubunuzu bozmanızı gerektirmez. Kaldı ki karşınızdaki kişi bu işi çok iyi bilen birisi.

Benim yedek parçalar hakkında hiç bilgim yok. Ancak Zenex hocam ne diyorsa arkasında olduğumu belirtmek isterim. Eğer orijinal parça yok diyorsa yoktur. Eğer farklı birşey diyen varsa, bunu bize göstermesi gerekir. Çıkma parçaların dolayısıyla eski ya da 2.el parçaların yenilenmesi, orijinalliğini bozar. Kimse buna orijinal diyemez. Yenilenmiş çıkma parça denebilir.
Eğer hayır bunlar orijinaldir demekte ısrar ediliyorsa ispatı gereklidir.

Bu durumda başta üslup için özür dilenerek, sonrasında da doğrusu neyse onun yazılarak mesajın düzeltilmesi gerekmektedir. Ya bunlar, 10 çeşit kalite'nin en iyisi olan parçalardır ya bunlar yenilenmiş çıkma parçalardır ya da parçaların evet satışı yok ama bize şu şekilde orijinal olarak geliyor şeklinde ispatı ile.

Daha önce de birçok defa örnek vermişimdir.
Semers örneği önümüzde. Türkiye'ye gelen ilk Xiaomi ürünleri olan Powerbankler sahte çıkmıştı. Firma ise orijinal olduğuna diretiyordu. Ta ki cihazın içini açıp pilleri görene kadar. Aldıkları yer Mi Mağazası imiş. Abi onların mağazası yok demiştim. Mağazanın her yerinde Xiaomi yazıyormuş. Buna kanmışlar. Eğer o Powerbankler orijinal olsaydı, içindeki pilleri gösterip bunu ispat edeceklerdi. Ama sahte olduğunu görünce ne oldu, sattıkları tüm Powerbankleri geri istediler, yerine gelen orijinalleri yanlarında birer küçük hediye ile gönderdiler. Tabiki bu çok uç bir örnek. Bu konuda kimse Semers'in yanına bile yaklaşamaz. Buradaki ana fikir, aldığınız şeyin orijinal olduğuna inanmış olmanız onun orijinal olduğunu göstermez. İyi niyet varsa üzerinde araştırılıp doğrusu öğrenilir ve gereği yapılır.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

xiaomiteknikservisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
xiaomi mi5
Meslek
telefon tamiri
Konular
1
Bu yazıları kim yazdı bilmiyorum ama üslup hiç hoş değil. Burada kahve ortamında muhabbet ediyor gibi, hatta hakaret kabul edilebilecek bir şekilde dalga geçer gibi yazmanız çok yanlış. Öncelikle bunu düzelterek, özür dilemenizi dilerim. Bu, konudan daha önemli bir sorun. Bu yüzden önce bunu belirtmek istedim.

Aramızda bu işi doğru düzgün yapabilen pek kimse yok. Bu yüzden buna yakın olan arkadaşlara destek olabilmek için elimizden geleni yapıyoruz. Sizin de iyi niyetli olduğunuza, işinizi severek yaptığınıza birebir görerek şahidim. Bu yüzden sizi kaybetmek te istemiyorum. Ancak herşey bu değil. Kişilerle olan diyaloğunuz da çok önemli. Belki sizi çok kızdırmış ta olabilir ama bu üslubunuzu bozmanızı gerektirmez. Kaldı ki karşınızdaki kişi bu işi çok iyi bilen birisi.

Benim yedek parçalar hakkında hiç bilgim yok. Ancak Zenex hocam ne diyorsa arkasında olduğumu belirtmek isterim. Eğer orijinal parça yok diyorsa yoktur. Eğer farklı birşey diyen varsa, bunu bize göstermesi gerekir. Çıkma parçaların dolayısıyla eski ya da 2.el parçaların yenilenmesi, orijinalliğini bozar. Kimse buna orijinal diyemez. Yenilenmiş çıkma parça denebilir.
Eğer hayır bunlar orijinaldir demekte ısrar ediliyorsa ispatı gereklidir.

Bu durumda başta üslup için özür dilenerek, sonrasında da doğrusu neyse onun yazılarak mesajın düzeltilmesi gerekmektedir. Ya bunlar, 10 çeşit kalite'nin en iyisi olan parçalardır ya bunlar yenilenmiş çıkma parçalardır ya da parçaların evet satışı yok ama bize şu şekilde orijinal olarak geliyor şeklinde ispatı ile.

Daha önce de birçok defa örnek vermişimdir.
Semers örneği önümüzde. Türkiye'ye gelen ilk Xiaomi ürünleri olan Powerbankler sahte çıkmıştı. Firma ise orijinal olduğuna diretiyordu. Ta ki cihazın içini açıp pilleri görene kadar. Aldıkları yer Mi Mağazası imiş. Abi onların mağazası yok demiştim. Mağazanın her yerinde Xiaomi yazıyormuş. Buna kanmışlar. Eğer o Powerbankler orijinal olsaydı, içindeki pilleri gösterip bunu ispat edeceklerdi. Ama sahte olduğunu görünce ne oldu, sattıkları tüm Powerbankleri geri istediler, yerine gelen orijinalleri yanlarında birer küçük hediye ile gönderdiler. Tabiki bu çok uç bir örnek. Bu konuda kimse Semers'in yanına bile yaklaşamaz. Buradaki ana fikir, aldığınız şeyin orijinal olduğuna inanmış olmanız onun orijinal olduğunu göstermez. İyi niyet varsa üzerinde araştırılıp doğrusu öğrenilir ve gereği yapılır.

Size resim attım ekrandan anlayan karar verır ztn orjınal oldınu anlar sıfır camı degısmıs bıle degıl

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

xiaomiteknikservisi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
xiaomi mi5
Meslek
telefon tamiri
Konular
1
Size resim attım ekrandan anlayan karar verır ztn orjınal oldınu anlar sıfır camı degısmıs bıle degıl

Beni arayın size anlatayım nasıl oldunu orta yolu bulalım 05437877436

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

Benim için orjinallikten daha önemli olan bir konuyu yukarda belirtmiştim. Öncelikle o sorunun düzeltilmesi gerekiyor.

Ekranın orijinal olduğu nasıl anlaşılır bilmiyorum. Resimden nasıl anlaşılır onu hiç bilmiyorum. :)
Benim inanıp inanmamam önemli değil. Kullanıcıların kafalarında bir soru işareti kalmaması gerekiyor. Çünkü burada önemli bir ayrıntı var. Xiaomi'nin yedek parça satışı yapmıyor oluşu ve garanti hizmeti veren servislerin parça değişimi yaparken orijinal cihazları parçalayıp sökerek yapmaları. Kabul edilmelidir ki, satışı olmayan bir şeyin sizin tarafınızdan satılması kafaları bulandırıyor. İnsanların bize resmi bir forum olarak satışı yapılmayan bir şeyin forumunuzdan orjinal diye satılmasına nasıl göz yumuyorsunuz demesini istemeyiz. Diğer üslup konusu halledildikten sonra bunun da net olarak açığa kavuşması gerekiyor.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ekranın orijinal olup olmaması konusunda benim veya bir başka yetkili arkadaşımın xiaomiteknikservisi 'ne giderek elden kontrol etme imkanımız maalesef ki bulunmuyor. Kendisi de ekran fotoğrafı dışında her hangi bir kanıt sunamıyor dolayısı ile orijinaldir veya değildir demek şu an için mümkün değil. Kararı kullanıcılarımıza bırakıyoruz.

Ancak chatin_62 hocamın da belirttiği üzere forumumuzda orijinal olduğu kanıtlanamayan bir ürünün orijinal olarak satılması pek akla yatkın değil.

Diğer yandan yukarıdaki mesajlarda kullanılan üslup hemen herkesin bildiği üzere bizlerin kabullenebileceği bir üslup değil. Zenex hocam kendisi ile telefonda görüşerek üslup nedeni ile bir özür dilediğini bilirmiş olmasına rağmen; mesaj sahibi mesajları kendisinin yazmadığını, yazan kişinin özür dilemeyeceğini, yazan kişi adına kendisinin özür dileyemeyeceğini kendisine bildirmiş durumda.

Orijinallik konusu net bir sonuca ulaşmadığı için idare edilebilir durumda olmasına rağmen kullanılan üslubun kabul edilmesi inandığımız tüm değerlere ters. Bu üslubun sitemizin bir yöneticisine karşı kullanılması ve özür şansı verilmiş olmasına rağmen kabl edilmemesi ise cezai bir yaptırım uygulamayı zorunlu kılıyor.

Yazılan nedenlerle kullanıcı forumumuzdan süresiz olarak uzaklaştırılmış ve konu yeni yorumlara kapatılmıştır.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Üst Alt