Rehber Sweetin Cihazlar İçin Sorunsuz MIUI EU 13.0.7 SKFMIXM Kurulumu

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
MiuiPro ücretli mesela. Nasıldır ne değildir bilmiyoruz. MiuiMix falan var. Masik X ve Multirom var. Bunlardan birini denemek lazım. En azından ücretsiz olanları. Belki de çoktan denemişsinizdir. Bilmiyorum
miumix hemen hemen miui eu ile aynı,multirom bizim cihazlar için yok diye biliyorum,miuiproyu denemedim ama internette miui 12.5 versiyonlu miuipro var,miui 13 olanlı yok

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
miumix hemen hemen miui eu ile aynı,multirom bizim cihazlar için yok diye biliyorum,miuiproyu denemedim ama internette miui 12.5 versiyonlu miuipro var,miui 13 olanlı yok
Anladım hocam. O zaman MIUI tabanlı stock dışında en mantıklısı şu an Eu gibi duruyor. Yani ya Eu kuracaz ya da Stock. Belki ileri doğru sağlam güzel bir rom çıkar bakalım.

KENAN ALİ

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bir
Cihazım
mi 9t
Konular
0
Evet hocam bende biraz o konuda kararsız kaldım. Anlamadığım şekilde EU romda bir ağırlık ve hantallık var. Ben artık direkt hint sürümü yükleyip, Google uygulamaları ve Xiaomi'nin gereksiz uygulamalarını debloat ederek kullanıyorum. MSA, Joyose o kilit ekranında sürekli duvar kağıdı değiştiren zımbırtı, GPay, chrome vs. vs. saçmalıkları kaldırdığımda cihaz tam uyumlu sorunsuz şekilde çalışıyor. Ne bir donma kasma alıyorum ne de uygulamalardan atma.

Evet EU kullanacak arkadaşlarımız zaten içeriği takip ederek sorunsuz yüklesin. Severlerse sıkıntısız kullansınlar. Fakat ben orijinal ROM'u debloat ederek kullanma taraftarıyım. Varsın arama mesajlar falan Google olsun.

Zaten Miui EU'nun forumu olması lazımdı, oralarda bir yerde geçen diyalogta sweetin cihazına resmi olarak destek sunmadıklarını okumuştum. Bu romun super.img dosyasını başka birisi düzelterek modlayarak 64MP kameralık versiyona uygun hale getirmiş. Orijinal kaynaktan indirilenler de dahil, hepsi sweet içindir ve kamera sorunu yaşatacaktır. Tabiki değiştirilip uygun hale getirmedikleri sürece.

13.0.8 sürümünü indirip içindeki super dosyasını konuda verilenle değiştirseniz dahi 13.0.7 kuruluyor. Zaten sistemde onun içinde. Cihazın desteği olmadığı için uzaktan güncelleme almanız söz konusu değil, zaten değiştirilmiş bir super.img dosyası kullanıyor kuranlar. Ancak 13.0.8'in değiştirilmiş halini kurarsanız sürümü almış olursunuz.
Hocam merhaba bende kurdum ama facebook bip instagram gibi uygulamalara girmiyor varmı bir çözümü acaba
cevap için şimdiden teşekkürler

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Hocam merhaba bende kurdum ama facebook bip instagram gibi uygulamalara girmiyor varmı bir çözümü acaba
Hocam bildiğim kadarı ile bir çözümü yok, başka arkadaşlarımız da konuda belirtmişti. Fakat işin ilginç kısmı, bu sadece orijinal uygulamalarda sorun veriyor ve çoğu facebook şirketinin uygulamaları. Mesela Instagram'ın modlu versiyonu olan Instander sorunsuz yüklenip çalışmakta fakat ne kadar güvenilir orası tartışılır.

oxiii

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ugue
Cihazım
Redmi
Konular
0
Hocam merhaba,
Uygulama izinlerinden "Cihaz Bilgilerini Alma" seçeneğine her zaman izin ver yaparsanız uygulamalar açılır.

cavemin

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mert
Cihazım
Mi 10t pro
Konular
2
Bunun yeni versiyonu çıkmadımı daha ?

mospirerda

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mospirerda
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
Dostlar hepinize selamlar, bugün elimden geldiğince sizlere Note 10 Pro Max olan sweetin Hindistan cihazlarına Nasıl MIUI EU 13.0.7 yüklenir onu anlatacağım.

Bütün işlemleri sırası ile ben yaptım ve kendi cihazımda hali hazırda kullanıyorum. Kamerada yeşil çekme sorunu, AI çalışmama ve gece modu mor çekme sorunları yok bu uyguladığım yöntemde.

Ayrıca bootloader kilidi açık olmasına rağmen Play Store üzerinden Netflix indirebilir ve güncelleyebilirsiniz, Widevine L1 aktif ve silinme durumu yok. Şu anda bende Garanti ve İşcep yüklü, bankacılık uygulamalarında hiç bir sorun yok. Vo-Wifi aktif, Gelişmiş özelliklerde AI uygulama önyükleme ve sanal +2 GB RAM ekleme mevcut. Arama ve Mesajlar uygulaması Xiaomi'nin. Gereksiz Google uygulamaları yok. Sadece Google uygulaması ve lens yüklü geliyor. Arama kaydetme aktif.

NOT; Bu işlemden oluşabilecek herhangi bir sorundan veya data kaybından şahsım ve MIUI türkiye forumu sorumlu değildir. Bu rehberde anlatılan işlemler sonucu tüm verileniz silinecektir, yedeğinizi almayı unutmayınız.

Şimdi başlayalım. angel~~

Öncelikle bize lazım olan dosyalar ve bir kaç program var. Bilgisayarınızda adb (ADB Installer – Xiaomi Tools) ve gerekli tüm driverlar kurulu olsun.

Notepad++ uygulamasını adresinden ücretsiz şekilde indirelim ve kurulumu yapalım.

Bu adresten MIUI EU 13.0.7 sürümünü kurmak için lazım olan arşivi indirelim. Daha sonra herhangi bir arşiv yöneticisi ( winrar, 7zip vs.) ile ayıklayalım.

En sonda bu şekilde gözükür;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu dosyamızı hazır hale getirdikten sonra bu linkten, sweetin için düzenlenmiş olan super.img dosyasını indirip, yine arşivden çıkartıyoruz.

Daha sonra ise bir önceki adımda arşivden çıkarttığımız EU kurulum klasörüne gelerek, "images" klasörüne girerek , "super.img" img dosyasını siliyoruz. Bu EU kurulumundan çıkan orijinal img dosyası. Fakat bunu sweetin cihazlara kurduğumuzda kamera vs. sorunları oluşuyor.

Daha sonra verdiğim Google drive linkinden indirip çıkarttığımız super.img dosyamızı kopyala yapıştır yaparak "images" klasörünün içine yapıştırıyoruz.

En sonda zaten bu şekilde gözükecektir;

Şu anda kadar işlemimizi yarıladık.

Bundan sonraki adımda ise EU kurulumu ana dizinine gelerek, "windows_fastboot_first_install_with_data_format" dosyasına sağ tık yaparak "Edit with notepad++" seçeneğine tıklıyoruz. Açılan ekranda işaretlediğim yerlerdeki yazıları "sweet" yerine "sweetin" olarak değiştirerek kaydediyoruz.

Öncesi;

Sonrası;

Bundan sonra cihazımızı güç + ses kısma tuşlarına basarak fastboot moduna alıyoruz. EU kurulum klasörümüzde bulunan "windows_fastboot_first_install_with_data_format" uygulamasını iki kere tıklayarak çalıştırıyoruz. Aşağıdaki fotoğraf gibi bir ekran çıkar. Burada kurulumu başlatmak için "y" tuşuna basarak kurulumu başlatabilirsiniz.

Eğer burada "waiting for device" hatası alırsanız veyahut açıldığı gibi kapanırsa bu uygulama, notepad ++ ile düzenlediğimiz kısmı tekrarlayın ve kaydettiğinizden emin olun. Notepad++ uygulamasında düzenledikten sonra pencere kapat yerine tıkladığınızda kaydedilsin mi diye zaten sorar. Daha sonra uygulama kapatma penceresinden Notepad++ uygulamasını kapatın.

Eğer hala sorun devam ederse, cihazı tekrar fastboot alarak, adb üzerinden "fastboot reboot fastboot" komutunu girerseniz telefon kapanıp tekrar fastboot üzerinden açılır fakat bu sefer "fastbootd" yazar. Ondan sonra yüklenmesi lazım.

Kurulum ortalama 200-250 saniye kadar sürer. Bu bilgisayarınızın hızına ve kablonuzun kalitesine bağlı olarak değişir.

Bundan sonra ise cihazınız IMEI Repairli ise, ki benimkide IMEI'li cihaz, Haber - Redmi note 10 pro ve Pro Max Sorunsuz Modem dosyası gece modu ve AI çalışıyor bu konuda bulunan gerekli modem dosyası kurma aracını indiriyorsunuz.

Cihaz açılmadan tekrar ses kısma+ güç tuşlarına basarak fastboota alıyorsunuz. Daha sonra indirdiğiniz ve ayıkladığınız dosyanın içinden "çift tıkla modem yüklensin" uygulamasını açıyorsunuz ve o kendiliğinden modem dosyanızı yüklüyor. Yükleme bittikten sonra bir kere daha entera basarsanız telefon yeniden başlar.

Ben romu yükledikten hemen sonra modem flashlamayı yapıyorum, çünkü daha sonra "NV DATA CORRUPTED" hatası alacağız büyük ihtimal. Cihazı fastboota alıp modem flashladıktan sonra bu hata geçer ve cihaz açılır ama ben bu hatayı görmek istemiyorum, bunun için sistem açılmadan flashlama işlemini yapıyorum. Hata almasa bile bu modem dosyası kamera ve sensörler için en son çıkan ve sorunsuz olanı. Bunu kullanmak şu anda en mantıklı olan haraket.

Tüm işlemlerimiz bittikten sonra cihazınız normal süreden fazla sürede açılacak, korkmayın, bir şeyi hatalı yapmadınız. Sadece açılması daha uzun sürüyor o kadar.

Umarım kolayca işlemi yaparak sizde EU kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizler için sistemden bir kaç fotoğraf yüklüyorum, aklınızda soru işaretleri varsa konu altına yazmaktan çekinmeyin. Aktif olduğum sürelerde elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Sistemden bir kaç ekran görüntüsü de ekleyeyim;

sistem dosyasında hangileri değişerek uyum sağlanıyor sweetin modeline?
sadece vendor build.prop taki model kodu sweetin mi yapılıyor uyum sağlaması için , bilgi verirseniz sevinirim diğer sürümlere uygununu yapacağımda.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Aynı yöntemle 13.0.8 kurulabilir mi ?

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Aynı yöntemle 13.0.8 kurulabilir mi ?
Hocam şu anda hiç bir fikrim yok açıkçası, modem dosyası vs. ve bir kaç sorun yüzünden cihazı 1 ay kadar önce sattım ve global note 11 proya geçtim. Şu anda vereceğim her cevap sizin için yanlış olabilir.

djfarukk

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Redmi K40
Meslek
Teknisyen
Konular
11
Hocam şu anda hiç bir fikrim yok açıkçası, modem dosyası vs. ve bir kaç sorun yüzünden cihazı 1 ay kadar önce sattım ve global note 11 proya geçtim. Şu anda vereceğim her cevap sizin için yanlış olabilir.
Ben denedim ve sistem 13.0.7 olarak göründü. Ama eu biraz hantal kaldı bu cihazda o yüzden global rom yükleyip cihazı sahibine verdim.

Üst Alt