Rehber Sweetin Cihazlar İçin Sorunsuz MIUI EU 13.0.7 SKFMIXM Kurulumu

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Dostlar hepinize selamlar, bugün elimden geldiğince sizlere Note 10 Pro Max olan sweetin Hindistan cihazlarına Nasıl MIUI EU 13.0.7 yüklenir onu anlatacağım.

Bütün işlemleri sırası ile ben yaptım ve kendi cihazımda hali hazırda kullanıyorum. Kamerada yeşil çekme sorunu, AI çalışmama ve gece modu mor çekme sorunları yok bu uyguladığım yöntemde.

Ayrıca bootloader kilidi açık olmasına rağmen Play Store üzerinden Netflix indirebilir ve güncelleyebilirsiniz, Widevine L1 aktif ve silinme durumu yok. Şu anda bende Garanti ve İşcep yüklü, bankacılık uygulamalarında hiç bir sorun yok. Vo-Wifi aktif, Gelişmiş özelliklerde AI uygulama önyükleme ve sanal +2 GB RAM ekleme mevcut. Arama ve Mesajlar uygulaması Xiaomi'nin. Gereksiz Google uygulamaları yok. Sadece Google uygulaması ve lens yüklü geliyor. Arama kaydetme aktif.

NOT; Bu işlemden oluşabilecek herhangi bir sorundan veya data kaybından şahsım ve MIUI türkiye forumu sorumlu değildir. Bu rehberde anlatılan işlemler sonucu tüm verileniz silinecektir, yedeğinizi almayı unutmayınız.

Şimdi başlayalım. angel~~

Öncelikle bize lazım olan dosyalar ve bir kaç program var. Bilgisayarınızda adb (ADB Installer – Xiaomi Tools) ve gerekli tüm driverlar kurulu olsun.

Notepad++ uygulamasını adresinden ücretsiz şekilde indirelim ve kurulumu yapalım.

Bu adresten MIUI EU 13.0.7 sürümünü kurmak için lazım olan arşivi indirelim. Daha sonra herhangi bir arşiv yöneticisi ( winrar, 7zip vs.) ile ayıklayalım.

En sonda bu şekilde gözükür;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu dosyamızı hazır hale getirdikten sonra bu linkten, sweetin için düzenlenmiş olan super.img dosyasını indirip, yine arşivden çıkartıyoruz.

Daha sonra ise bir önceki adımda arşivden çıkarttığımız EU kurulum klasörüne gelerek, "images" klasörüne girerek , "super.img" img dosyasını siliyoruz. Bu EU kurulumundan çıkan orijinal img dosyası. Fakat bunu sweetin cihazlara kurduğumuzda kamera vs. sorunları oluşuyor.

Daha sonra verdiğim Google drive linkinden indirip çıkarttığımız super.img dosyamızı kopyala yapıştır yaparak "images" klasörünün içine yapıştırıyoruz.

En sonda zaten bu şekilde gözükecektir;

Şu anda kadar işlemimizi yarıladık.

Bundan sonraki adımda ise EU kurulumu ana dizinine gelerek, "windows_fastboot_first_install_with_data_format" dosyasına sağ tık yaparak "Edit with notepad++" seçeneğine tıklıyoruz. Açılan ekranda işaretlediğim yerlerdeki yazıları "sweet" yerine "sweetin" olarak değiştirerek kaydediyoruz.

Öncesi;

Sonrası;

Bundan sonra cihazımızı güç + ses kısma tuşlarına basarak fastboot moduna alıyoruz. EU kurulum klasörümüzde bulunan "windows_fastboot_first_install_with_data_format" uygulamasını iki kere tıklayarak çalıştırıyoruz. Aşağıdaki fotoğraf gibi bir ekran çıkar. Burada kurulumu başlatmak için "y" tuşuna basarak kurulumu başlatabilirsiniz.

Eğer burada "waiting for device" hatası alırsanız veyahut açıldığı gibi kapanırsa bu uygulama, notepad ++ ile düzenlediğimiz kısmı tekrarlayın ve kaydettiğinizden emin olun. Notepad++ uygulamasında düzenledikten sonra pencere kapat yerine tıkladığınızda kaydedilsin mi diye zaten sorar. Daha sonra uygulama kapatma penceresinden Notepad++ uygulamasını kapatın.

Eğer hala sorun devam ederse, cihazı tekrar fastboot alarak, adb üzerinden "fastboot reboot fastboot" komutunu girerseniz telefon kapanıp tekrar fastboot üzerinden açılır fakat bu sefer "fastbootd" yazar. Ondan sonra yüklenmesi lazım.

Kurulum ortalama 200-250 saniye kadar sürer. Bu bilgisayarınızın hızına ve kablonuzun kalitesine bağlı olarak değişir.

Bundan sonra ise cihazınız IMEI Repairli ise, ki benimkide IMEI'li cihaz, Haber - Redmi note 10 pro ve Pro Max Sorunsuz Modem dosyası gece modu ve AI çalışıyor bu konuda bulunan gerekli modem dosyası kurma aracını indiriyorsunuz.

Cihaz açılmadan tekrar ses kısma+ güç tuşlarına basarak fastboota alıyorsunuz. Daha sonra indirdiğiniz ve ayıkladığınız dosyanın içinden "çift tıkla modem yüklensin" uygulamasını açıyorsunuz ve o kendiliğinden modem dosyanızı yüklüyor. Yükleme bittikten sonra bir kere daha entera basarsanız telefon yeniden başlar.

Ben romu yükledikten hemen sonra modem flashlamayı yapıyorum, çünkü daha sonra "NV DATA CORRUPTED" hatası alacağız büyük ihtimal. Cihazı fastboota alıp modem flashladıktan sonra bu hata geçer ve cihaz açılır ama ben bu hatayı görmek istemiyorum, bunun için sistem açılmadan flashlama işlemini yapıyorum. Hata almasa bile bu modem dosyası kamera ve sensörler için en son çıkan ve sorunsuz olanı. Bunu kullanmak şu anda en mantıklı olan haraket.

Tüm işlemlerimiz bittikten sonra cihazınız normal süreden fazla sürede açılacak, korkmayın, bir şeyi hatalı yapmadınız. Sadece açılması daha uzun sürüyor o kadar.

Umarım kolayca işlemi yaparak sizde EU kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizler için sistemden bir kaç fotoğraf yüklüyorum, aklınızda soru işaretleri varsa konu altına yazmaktan çekinmeyin. Aktif olduğum sürelerde elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Sistemden bir kaç ekran görüntüsü de ekleyeyim;

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Elinize sağlık Hocam

salih.qq

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
mi 9 t pro
Konular
16
Kardeş eline emeğine sağlık süper anlatmissin benim bı sorum olacak bu cihaz hakkında , redmi note 10 pro var hiç repair görmemiş cihaz India romluydu ben global yapmak için fastbootla global rom yükledim cihazin kamerası bulanık çok kötü oldu sonra gittim tekrar india kurdum sorun neyden acaba biliyor musun

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Kardeş eline emeğine sağlık süper anlatmissin benim bı sorum olacak bu cihaz hakkında , redmi note 10 pro var hiç repair görmemiş cihaz India romluydu ben global yapmak için fastbootla global rom yükledim cihazin kamerası bulanık çok kötü oldu sonra gittim tekrar india kurdum sorun neyden acaba biliyor musun
Hocam büyük ihtimal global cihazlar 108 MP kamera olduğu için. Onlar sweet diye geçiyor. Bizim India cihazları ise sweetin diye geçiyor. Kamera ise 64 MP. Bence ROM'lar buna göre ufak düzenlemeler içeriyor. Dün bende Endonezya ROM yükledim cihazıma, modem atmama rağmen sizin yaşadığınız sorunları yaşadım. Sonra da EU'ya geçtim zaten.

Çoğu telefoncu IMEI repair yaptıktan sonra global ROM atıyor cihaz fark etmeksizin. Ondan sonra asla cihazı sıfırlama, güncelleme yapma diye diretiyor alan arkadaşlarımıza. Fakat India cihaza global veyahut başka ROM atınca kamera vb. gibi sorunlar oluşuyor sizin de yaşadığınız üzere.

Şu ana kadar sweet ve sweetin için olan AOSP ROM'larda ben bu sorunu yaşamadım bir tek, onlarda sıfırdan da kursanız, geliştiricinin yayınladığı güncellemeyi yapsanız bile modem istemiyor ve kameralar sorunsuz çalışıyor.

romeos58

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hkn
Cihazım
mi note 3
Konular
1
FACEBOOK DURDURULDU HATASI ALIYORUM

romeos58

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
hkn
Cihazım
mi note 3
Konular
1
güncelleme almayacak sorunsuz bir sürüm istiyorum ama bulamadım india 12.5.4 sürümü nü kullanıyorum ama güncelleme bildirimi geliyor kaptsamda sürekli

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
güncelleme almayacak sorunsuz bir sürüm istiyorum ama bulamadım india 12.5.4 sürümü nü kullanıyorum ama güncelleme bildirimi geliyor kaptsamda sürekli
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
hocam bu videoda yapılan işlemi denediniz mi? Eski sürümde ben yaptığımda kapanmıştı sadece ayarlara girince güncelle yazıyordu.

erdmgclr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
mi note 3
Konular
7
Merhaba öncelikle çok teşekkürler güzel bir kaynak olmuş sorunsuzca kurulum yaptım ve kullanıyorum. Fakat camera bağlantı hatası veriyor bir cok romda bu sorunu yaşadım bunun bir çözümü varmıdır.

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Merhaba öncelikle çok teşekkürler güzel bir kaynak olmuş sorunsuzca kurulum yaptım ve kullanıyorum. Fakat camera bağlantı hatası veriyor bir cok romda bu sorunu yaşadım bunun bir çözümü varmıdır.
Hocam gerçekten o sorunu yaşayan arkadaşları bende forumda çokca görmeye başladım. Ve inanın sorunun çözümüne dairi bırakın, sorunu yaşamadığım için ne olduğuna dair bir bilgim dahi yok.

Benim cihazım da sweetin, en son sürüm MIUI bile yükledim, 12, 12.5 ve 13 sürümlerini kullandım fakat bu sorunu yaşamadım. Sizde orijinal yazılımda bu sorun devam ediyor mu? Modem dosyasını konuda verileni mi yülüyorsunuz? Çünkü gerçekten kamera sorunu çok can sıkıcı bir durum. Hiç olmadı AOSP denediniz mi? Çünkü genellikle AOSP 'lerde kamera sorunsuz oluyor.

Üst Alt