Rehber Sweetin Cihazlar İçin Sorunsuz MIUI EU 13.0.7 SKFMIXM Kurulumu

CanYILMAZ

Geliştirici Üye
Geliştirici Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Can YILMAZ
Cihazım
Not 10 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
1
hangi rom ve hangi modemi kullanıyorsunuz hocam

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
Dostlar hepinize selamlar, bugün elimden geldiğince sizlere Note 10 Pro Max olan sweetin Hindistan cihazlarına Nasıl MIUI EU 13.0.7 yüklenir onu anlatacağım.

Bütün işlemleri sırası ile ben yaptım ve kendi cihazımda hali hazırda kullanıyorum. Kamerada yeşil çekme sorunu, AI çalışmama ve gece modu mor çekme sorunları yok bu uyguladığım yöntemde.

Ayrıca bootloader kilidi açık olmasına rağmen Play Store üzerinden Netflix indirebilir ve güncelleyebilirsiniz, Widevine L1 aktif ve silinme durumu yok. Şu anda bende Garanti ve İşcep yüklü, bankacılık uygulamalarında hiç bir sorun yok. Vo-Wifi aktif, Gelişmiş özelliklerde AI uygulama önyükleme ve sanal +2 GB RAM ekleme mevcut. Arama ve Mesajlar uygulaması Xiaomi'nin. Gereksiz Google uygulamaları yok. Sadece Google uygulaması ve lens yüklü geliyor. Arama kaydetme aktif.

NOT; Bu işlemden oluşabilecek herhangi bir sorundan veya data kaybından şahsım ve MIUI türkiye forumu sorumlu değildir. Bu rehberde anlatılan işlemler sonucu tüm verileniz silinecektir, yedeğinizi almayı unutmayınız.

Şimdi başlayalım. angel~~

Öncelikle bize lazım olan dosyalar ve bir kaç program var. Bilgisayarınızda adb (ADB Installer – Xiaomi Tools) ve gerekli tüm driverlar kurulu olsun.

Notepad++ uygulamasını adresinden ücretsiz şekilde indirelim ve kurulumu yapalım.

Bu adresten MIUI EU 13.0.7 sürümünü kurmak için lazım olan arşivi indirelim. Daha sonra herhangi bir arşiv yöneticisi ( winrar, 7zip vs.) ile ayıklayalım.

En sonda bu şekilde gözükür;

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu dosyamızı hazır hale getirdikten sonra bu linkten, sweetin için düzenlenmiş olan super.img dosyasını indirip, yine arşivden çıkartıyoruz.

Daha sonra ise bir önceki adımda arşivden çıkarttığımız EU kurulum klasörüne gelerek, "images" klasörüne girerek , "super.img" img dosyasını siliyoruz. Bu EU kurulumundan çıkan orijinal img dosyası. Fakat bunu sweetin cihazlara kurduğumuzda kamera vs. sorunları oluşuyor.

Daha sonra verdiğim Google drive linkinden indirip çıkarttığımız super.img dosyamızı kopyala yapıştır yaparak "images" klasörünün içine yapıştırıyoruz.

En sonda zaten bu şekilde gözükecektir;

Şu anda kadar işlemimizi yarıladık.

Bundan sonraki adımda ise EU kurulumu ana dizinine gelerek, "windows_fastboot_first_install_with_data_format" dosyasına sağ tık yaparak "Edit with notepad++" seçeneğine tıklıyoruz. Açılan ekranda işaretlediğim yerlerdeki yazıları "sweet" yerine "sweetin" olarak değiştirerek kaydediyoruz.

Öncesi;

Sonrası;

Bundan sonra cihazımızı güç + ses kısma tuşlarına basarak fastboot moduna alıyoruz. EU kurulum klasörümüzde bulunan "windows_fastboot_first_install_with_data_format" uygulamasını iki kere tıklayarak çalıştırıyoruz. Aşağıdaki fotoğraf gibi bir ekran çıkar. Burada kurulumu başlatmak için "y" tuşuna basarak kurulumu başlatabilirsiniz.

Eğer burada "waiting for device" hatası alırsanız veyahut açıldığı gibi kapanırsa bu uygulama, notepad ++ ile düzenlediğimiz kısmı tekrarlayın ve kaydettiğinizden emin olun. Notepad++ uygulamasında düzenledikten sonra pencere kapat yerine tıkladığınızda kaydedilsin mi diye zaten sorar. Daha sonra uygulama kapatma penceresinden Notepad++ uygulamasını kapatın.

Eğer hala sorun devam ederse, cihazı tekrar fastboot alarak, adb üzerinden "fastboot reboot fastboot" komutunu girerseniz telefon kapanıp tekrar fastboot üzerinden açılır fakat bu sefer "fastbootd" yazar. Ondan sonra yüklenmesi lazım.

Kurulum ortalama 200-250 saniye kadar sürer. Bu bilgisayarınızın hızına ve kablonuzun kalitesine bağlı olarak değişir.

Bundan sonra ise cihazınız IMEI Repairli ise, ki benimkide IMEI'li cihaz, Haber - Redmi note 10 pro ve Pro Max Sorunsuz Modem dosyası gece modu ve AI çalışıyor bu konuda bulunan gerekli modem dosyası kurma aracını indiriyorsunuz.

Cihaz açılmadan tekrar ses kısma+ güç tuşlarına basarak fastboota alıyorsunuz. Daha sonra indirdiğiniz ve ayıkladığınız dosyanın içinden "çift tıkla modem yüklensin" uygulamasını açıyorsunuz ve o kendiliğinden modem dosyanızı yüklüyor. Yükleme bittikten sonra bir kere daha entera basarsanız telefon yeniden başlar.

Ben romu yükledikten hemen sonra modem flashlamayı yapıyorum, çünkü daha sonra "NV DATA CORRUPTED" hatası alacağız büyük ihtimal. Cihazı fastboota alıp modem flashladıktan sonra bu hata geçer ve cihaz açılır ama ben bu hatayı görmek istemiyorum, bunun için sistem açılmadan flashlama işlemini yapıyorum. Hata almasa bile bu modem dosyası kamera ve sensörler için en son çıkan ve sorunsuz olanı. Bunu kullanmak şu anda en mantıklı olan haraket.

Tüm işlemlerimiz bittikten sonra cihazınız normal süreden fazla sürede açılacak, korkmayın, bir şeyi hatalı yapmadınız. Sadece açılması daha uzun sürüyor o kadar.

Umarım kolayca işlemi yaparak sizde EU kullanmaya başlayabilirsiniz. Sizler için sistemden bir kaç fotoğraf yüklüyorum, aklınızda soru işaretleri varsa konu altına yazmaktan çekinmeyin. Aktif olduğum sürelerde elimden geldiğince cevaplamaya çalışırım.

Sistemden bir kaç ekran görüntüsü de ekleyeyim;

Hocam bu romu yükleyeli 2 gün oldu ve sanki orijinal Hint sürümü daha mı akıcı? Öyle gibi hissettirdi ve ayrıca şuan da 13.0.8.0 sürümü geldi ve güncelleme uygulamasında denetleye basınca direkt güncelsiniz diyor.twrp yok ve güncellemeleri otadan almak istiyorum

leventdmc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Levent
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
4
Hocam bu romu yükleyeli 2 gün oldu ve sanki orijinal Hint sürümü daha mı akıcı? Öyle gibi hissettirdi ve ayrıca şuan da 13.0.8.0 sürümü geldi ve güncelleme uygulamasında denetleye basınca direkt güncelsiniz diyor.twrp yok ve güncellemeleri otadan almak istiyorum
Evet hocam bende biraz o konuda kararsız kaldım. Anlamadığım şekilde EU romda bir ağırlık ve hantallık var. Ben artık direkt hint sürümü yükleyip, Google uygulamaları ve Xiaomi'nin gereksiz uygulamalarını debloat ederek kullanıyorum. MSA, Joyose o kilit ekranında sürekli duvar kağıdı değiştiren zımbırtı, GPay, chrome vs. vs. saçmalıkları kaldırdığımda cihaz tam uyumlu sorunsuz şekilde çalışıyor. Ne bir donma kasma alıyorum ne de uygulamalardan atma.

Evet EU kullanacak arkadaşlarımız zaten içeriği takip ederek sorunsuz yüklesin. Severlerse sıkıntısız kullansınlar. Fakat ben orijinal ROM'u debloat ederek kullanma taraftarıyım. Varsın arama mesajlar falan Google olsun.

Zaten Miui EU'nun forumu olması lazımdı, oralarda bir yerde geçen diyalogta sweetin cihazına resmi olarak destek sunmadıklarını okumuştum. Bu romun super.img dosyasını başka birisi düzelterek modlayarak 64MP kameralık versiyona uygun hale getirmiş. Orijinal kaynaktan indirilenler de dahil, hepsi sweet içindir ve kamera sorunu yaşatacaktır. Tabiki değiştirilip uygun hale getirmedikleri sürece.

13.0.8 sürümünü indirip içindeki super dosyasını konuda verilenle değiştirseniz dahi 13.0.7 kuruluyor. Zaten sistemde onun içinde. Cihazın desteği olmadığı için uzaktan güncelleme almanız söz konusu değil, zaten değiştirilmiş bir super.img dosyası kullanıyor kuranlar. Ancak 13.0.8'in değiştirilmiş halini kurarsanız sürümü almış olursunuz.

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
Evet hocam bende biraz o konuda kararsız kaldım. Anlamadığım şekilde EU romda bir ağırlık ve hantallık var. Ben artık direkt hint sürümü yükleyip, Google uygulamaları ve Xiaomi'nin gereksiz uygulamalarını debloat ederek kullanıyorum. MSA, Joyose o kilit ekranında sürekli duvar kağıdı değiştiren zımbırtı, GPay, chrome vs. vs. saçmalıkları kaldırdığımda cihaz tam uyumlu sorunsuz şekilde çalışıyor. Ne bir donma kasma alıyorum ne de uygulamalardan atma.

Evet EU kullanacak arkadaşlarımız zaten içeriği takip ederek sorunsuz yüklesin. Severlerse sıkıntısız kullansınlar. Fakat ben orijinal ROM'u debloat ederek kullanma taraftarıyım. Varsın arama mesajlar falan Google olsun.

Zaten Miui EU'nun forumu olması lazımdı, oralarda bir yerde geçen diyalogta sweetin cihazına resmi olarak destek sunmadıklarını okumuştum. Bu romun super.img dosyasını başka birisi düzelterek modlayarak 64MP kameralık versiyona uygun hale getirmiş. Orijinal kaynaktan indirilenler de dahil, hepsi sweet içindir ve kamera sorunu yaşatacaktır. Tabiki değiştirilip uygun hale getirmedikleri sürece.

13.0.8 sürümünü indirip içindeki super dosyasını konuda verilenle değiştirseniz dahi 13.0.7 kuruluyor. Zaten sistemde onun içinde. Cihazın desteği olmadığı için uzaktan güncelleme almanız söz konusu değil, zaten değiştirilmiş bir super.img dosyası kullanıyor kuranlar. Ancak 13.0.8'in değiştirilmiş halini kurarsanız sürümü almış olursunuz.
Anladım hocam,aodun süresiz olması+bir kaç fazla yeniliğin olması güzeldi ama galiba orijinale döneceğiz

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
Sanırım artık kimse AOSP romlara yanaşmıyor. Çok çeşit var ama pek kullanan görmedim.

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
Sanırım artık kimse AOSP romlara yanaşmıyor. Çok çeşit var ama pek kullanan görmedim.
miui daha güzel bence,tüm aospler birbirine çok yakın ve çok sade,çabuk sıkılıyor insan,şimdi bir rom buldum beğenirsem paylaşacağım,çok sağlama benziyor idda edilene göre en dolu ve hızlı,iyi miui romuymuş

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
miui daha güzel bence,tüm aospler birbirine çok yakın ve çok sade,çabuk sıkılıyor insan,şimdi bir rom buldum beğenirsem paylaşacağım,çok sağlama benziyor idda edilene göre en dolu ve hızlı,iyi miui romuymuş
kurdum ve baktım,gerçekten hızlı rom yalnız overclocklu yani 2.3 ghz olan işlemciyi 3.0 ghz ye çekmişler, bu yüzden cihaz ısınıyor,özelliklere gelirsek miui 13.5 belki de miui 14 ile gelecek çoğu özelliği koymuşlar. ekran yenileme hızı menüsü miui 13.5 ile gelecek olana dönüştürülmüş+90 hz seçeneğide eklenmiş ve istersen boşta iken 60 hz ye düşerek pil tasarrufu sağlayabiliyor,ya da sabit 90 veya 120 hz kullanabilirsin,kamera modlarına,dinamik çekim,film modu,anlık altyazı çeviri modu ve kendi yüzünüzün karakterini oluşturan mimoji 2 eklenmiş,ekran kaydedici 90 fps ye kadar kayıt yapabiliyor,ve yeni miui sürümleri ile gelecek,yeni güvenlik uygulaması görünümü,sahte baz istasyon koruması,sim koruma,güvenli klavye,dolandırıcılığa karşı koruma,gizli mod vb. özellikler eklenmiş,pil kısmına,pilin gerçek durumunu gösteren,kötü,orta,iyi,mükemmel eklenmiş ve bu da miui 13.5 ile gelecek,otomatik görev atama eklenmiş yani örnek veriyorum,bluetooth kulaklık bağlanınca müzik uygulamasını aç veya wifiyi açarsam,whatsapı aç gibi gibi görevler atayabiliyorsunuz,ve daha bir sürü,görsel düzenlemeler,değiştirmeler,animasyonlar var,aod süresiz çalışıyor ve rom haftalık güncelleme alıyor ve gerçekten hızlı bir rom fakat 3.0 ghz olduğu için uzun vadede cihaz ömrünü kısaltabilir+cihaz ısınıyor.

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
kurdum ve baktım,gerçekten hızlı rom yalnız overclocklu yani 2.3 ghz olan işlemciyi 3.0 ghz ye çekmişler, bu yüzden cihaz ısınıyor,özelliklere gelirsek miui 13.5 belki de miui 14 ile gelecek çoğu özelliği koymuşlar. ekran yenileme hızı menüsü miui 13.5 ile gelecek olana dönüştürülmüş+90 hz seçeneğide eklenmiş ve istersen boşta iken 60 hz ye düşerek pil tasarrufu sağlayabiliyor,ya da sabit 90 veya 120 hz kullanabilirsin,kamera modlarına,dinamik çekim,film modu,anlık altyazı çeviri modu ve kendi yüzünüzün karakterini oluşturan mimoji 2 eklenmiş,ekran kaydedici 90 fps ye kadar kayıt yapabiliyor,ve yeni miui sürümleri ile gelecek,yeni güvenlik uygulaması görünümü,sahte baz istasyon koruması,sim koruma,güvenli klavye,dolandırıcılığa karşı koruma,gizli mod vb. özellikler eklenmiş,pil kısmına,pilin gerçek durumunu gösteren,kötü,orta,iyi,mükemmel eklenmiş ve bu da miui 13.5 ile gelecek,otomatik görev atama eklenmiş yani örnek veriyorum,bluetooth kulaklık bağlanınca müzik uygulamasını aç veya wifiyi açarsam,whatsapı aç gibi gibi görevler atayabiliyorsunuz,ve daha bir sürü,görsel düzenlemeler,değiştirmeler,animasyonlar var,aod süresiz çalışıyor ve rom haftalık güncelleme alıyor ve gerçekten hızlı bir rom fakat 3.0 ghz olduğu için uzun vadede cihaz ömrünü kısaltabilir+cihaz ısınıyor.
Zaten fabrikasyon olarak hız aşırtma yapılmış bir işlemciye neden ekstradan hız aşırtma yaparlar anlamıyorum. Bu saydığınız özellikler insanı cezbediyor ama zaten çok olmasa da ısınan bir işlemcinin ekstradan hız aşırtma ile daha fazla ısınması, bizim için esktra sıkıntı çünkü aynı zamanda cihazın genel anlamda ömrü bir yana direk Amoled ekran geldi aklıma ve ekranın yanma riskinin 2 katına çıkacağı anlamına geliyor bu. Gerçekten çok cezbedici özellikler barındırıyor ama her ne kadar oyu buyu şuyu da olsa, kullanmamanızı öneririm hocam.

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
Zaten fabrikasyon olarak hız aşırtma yapılmış bir işlemciye neden ekstradan hız aşırtma yaparlar anlamıyorum. Bu saydığınız özellikler insanı cezbediyor ama zaten çok olmasa da ısınan bir işlemcinin ekstradan hız aşırtma ile daha fazla ısınması, bizim için esktra sıkıntı çünkü aynı zamanda cihazın genel anlamda ömrü bir yana direk Amoled ekran geldi aklıma ve ekranın yanma riskinin 2 katına çıkacağı anlamına geliyor bu. Gerçekten çok cezbedici özellikler barındırıyor ama her ne kadar oyu buyu şuyu da olsa, kullanmamanızı öneririm hocam.
Aynen öyle,orijinale döndüm zaten şimdi

Xiton

Premium Üye
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğurcan
Cihazım
M2101K6G
Konular
44
MiuiPro ücretli mesela. Nasıldır ne değildir bilmiyoruz. MiuiMix falan var. Masik X ve Multirom var. Bunlardan birini denemek lazım. En azından ücretsiz olanları. Belki de çoktan denemişsinizdir. Bilmiyorum

Üst Alt