Soru SMOMİXN hangi rom oluyor?

oprt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
berk
Cihazım
note 8 pro
Konular
1
Merhaba aynı sürüm bende de yeni aldım. Telefon 12 +4 gb ram. 5g modeli. Plus modeli ile tek farkı kameraları ve şarj cihazı ve hızı. 5g modelindeki kamera daha iyi gibi. Dxmark 200mp daha iyi demiş ama. İncelemelerde sony daha beğenilmiş. Bu room kullansak sıkıntı olur mu. NFC çalışıyor mu. Çekim sıkıntısı var mı band 20 yokmuş.
bende aynı telefon var direç işlemi olduğu için nfc çalışmıyor baya araştırdım .cihaz yd olduğu için direnç işlemi yapıldı ve nfc çalışmıyor bilginize

adilkahraman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
12

dogansun

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Doğan
Cihazım
Ruby
Konular
9
YD telefonlar genelde ne kadar Global dense de, Çin modeli. Arka kapağında 22101316C yazıyor model kodunda. Bunu global fake rom atarak satıyorlar piyasada. Ama telefon ayarlarında 22101316G yazıyor, Global fake rom atmışlar yani. SMOMIXN romu da fake rom oluyormuş. Böyle yapma sebepleri sanırım Çin ROM'unda Türkçe dil desteği yok. Ayrıca Imei Repair işlemi yapılınca da güncelleme almaması için yapıyorlar, güncelleme gelirse İmei gidebiliyor çünkü.

Bir kendime bir de arkadaşa aldığım 12 Pro 5G'de bende Android 12, onda Android 13 geldi. Ben de güncellemeye basıyorum olmuyor derken buralara kadar geldim. XN'lerin fake rom olduğunu öğrendim. Şimdi bunu İmei Tamiri için götürmeden Boot kilidini açıp, Android 13'lü XM rom atsam, daha mı iyi olur yoksa daha mı kötü olur. Şuanki pil performansından pek memnun değilim açıkçası,

ama kimi demiş XN daha iyi pil performansında, kimi XM daha iyi demiş. Bu işin doğrusunu nasıl öğrenebiliriz?
Tamam telefon 40-50 dk'da doluyor ama yine de gün içinde pilinin bitmesi can sıkıcı.

Direnç tamiri yapılanlarda sorun olmuyor ROM çünkü onu anakarta gömmüş oluyorlar, ama dirençsiz tamir yapılanlarda anakarta gömülü değil de yazılımla sonradan değiştiriyorlar, bu sebeple de yazılım değişikliklerinde İmei'si siliniyor. Çünkü yeni yazılım telefona "bak bakayım anakartında ne yazılıyormuş, onu yaz" diyor. Güncellemede de yazılım değiştiği için aynı durum geçerli.

gp3743

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
0
Bu rom fake bi rom yüklemenizi tavsiye etmem yüklüyse cihazın ön yükleyici kilidini açarak cihaza yeni rom yükleyin şahsen ben öyle yaptım cihazım redmi note 12 pro 5G smomixm 14.0.6.0 yükledim daha sonra güncelleme geldi tmomixm Android 13 geldi ve cihazının C yani çine özel üretilen veyatta Avrupayi cihaz olsa bile isteğiniz romu kura bilirsiniz benim tavsiyem Endonezya romu (smomixn fake bir romdur cihazın şarjı hızlı bitmesine neden oluyor globala geçtim rahat 1,5 günümü çıkarıyor
Nasıl yaptığınızı bana da anlatır mısınız bende yapmak istiyorum cihazın kilidini açtım ancak romu nereden aldınız nasıl yüklediniz

Catzzo

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi mix 2
Konular
0
Mrb Arkadaşlar Bende de aynı model ve MIUI sürümü yüklü geldi NFC ibaresi bile gözükmüyor band 20 sorunu yaşanıyor ses karşıya kötü gidiyor.bootloader kilidi için başvuru yaptım.Farkli Rom denemek istiyorum.Acaba NFC ve Band 20 duzelirmi.

tekeli33

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
mükremin
Cihazım
xiaumi redmi 12
Konular
0
12 Pro+ var bende de Çin cihazı diye biliyorum NFC kullanamıyorum. Baya bir araştırdım net bir şey bulamadım. Hint cihazlarında NFC olmuyormuş nedenini pek kimse bilmiyor. ROM u global yapmanında pek bir çözüm olacağını düşünmüyorum muhtemelen donanım olarak NFC yok. Sonuç olarak NFC yok ve çalışmıyor. Harici NFC cihazı donanım olarak bağlanamıyor mu bilgisi olan var mı ?

adilkahraman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
12
12 Pro+ var bende de Çin cihazı diye biliyorum NFC kullanamıyorum. Baya bir araştırdım net bir şey bulamadım. Hint cihazlarında NFC olmuyormuş nedenini pek kimse bilmiyor. ROM u global yapmanında pek bir çözüm olacağını düşünmüyorum muhtemelen donanım olarak NFC yok. Sonuç olarak NFC yok ve çalışmıyor. Harici NFC cihazı donanım olarak bağlanamıyor mu bilgisi olan var mı ?
Var ise cihaz arkasındaki etikette model no son harfi ne, orada yok ise telefon hakkında kısmındaki model no son harfi ne, orada g dışında çıkar ise tek yol cihaza global rom yükleyip denemek.

emirhanyaglici

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emir
Cihazım
Redmi Note 11
Konular
92
Hocam dirençli cihazlarda nfc özelliği kullanılamıyor belki sorununuz o yüzdendir

ziko876

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Zikow
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Yok
Konular
5
fake rom deniyo. genellikle imei repair yapilmis cihazlarda olur. guncelleme almazlar

Üst Alt