Soru Sim Kart Etkinleştirilemedi?

Katarina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ato
Cihazım
Mi Max 3
Konular
7
Merhaba, Fotoğrafta Görüldüğü Gibi Sim Kart Etkinleştirilemedi Diyor Birde Senkronize Ederken Ücret Alıyor Çözümü Nedir Sizce? Yardımcı Olurmusunuz Teşekkür Ederim.

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    123,1 KB · Görüntüleme: 182
  • 1.png
    1.png
    156,3 KB · Görüntüleme: 175
  • 4.png
    4.png
    136,9 KB · Görüntüleme: 165

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Bakınız S. S. S

SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?
Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.

Oyla:

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Mi Hesabınızdan "Cihaz bul, Mesajlar ve Arama Geçmişini" kapatın ayrıca Ayarlar/Ek Ayarlar/Yetkilendirme ve İptal bölümünden Xiaomi Sim Aktivasyon Hizmetlerini kapatın hocam.

Oyla:

Katarina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ato
Cihazım
Mi Max 3
Konular
7
Bakınız S. S. S

SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?
Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.

Teşekkür Ederim, Fakat 600e Yakın Sms Var Hepsi Silinecek Mi Yedekliyemez Miyim Onları ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Mi Hesabınızdan "Cihaz bul, Mesajlar ve Arama Geçmişini" kapatın ayrıca Ayarlar/Ek Ayarlar/Yetkilendirme ve İptal bölümünden Xiaomi Sim Aktivasyon Hizmetlerini kapatın hocam.
Teşekkür Ederim, Fakat 600e Yakın Sms Var Hepsi Silinecek Mi Yedekliyemez Miyim Onları ?

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Ayarlar - Mi Cloud - Mesajlar - Açık yaparak vererek mesajlarınızın yedeklemesini yapabilirsiniz.

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Merhaba, Fotoğrafta Görüldüğü Gibi Sim Kart Etkinleştirilemedi Diyor Birde Senkronize Ederken Ücret Alıyor Çözümü Nedir Sizce? Yardımcı Olurmusunuz Teşekkür Ederim.
Simcartı 2 nolu yuvadan 1 nolu yuvaya takarak deneyin
Ayarlar sim cartlar kısmında sim kart numarasını başına +90 koyarak 9 haneli girerek deneyin.

Oyla:

Ysnbstg

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Yasin
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Mühendis
Konular
0
Geçmiş olsun çok can sıkıcı bir sorun. Ama çözümü var. mi hesabında girmiş olduğun numarayı bi yakınınkiyle değiştir. sonra o hattı telefona tak etkinleşip şebeken gelir. sonra çıkarıp kendi hattını takabilirisin. Katarina

Oyla:

cokkek

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Mi 9 Lite
Konular
2
Bende ne yaptıysam olmadı. Mecburen cihazı bul ve yetkilendirme/geri almayı pasif yapmak zorunda kaldım. Herşey numara taşıyınca (simkart değişince) oldu

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Bende ne yaptıysam olmadı. Mecburen cihazı bul ve yetkilendirme/geri almayı pasif yapmak zorunda kaldım. Herşey numara taşıyınca (simkart değişince) oldu

Oyla:
Üst Alt