Soru Sim Kart Etkinleştirilemedi?

Katarina

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ato
Cihazım
Mi Max 3
Konular
7
Merhaba, Fotoğrafta Görüldüğü Gibi Sim Kart Etkinleştirilemedi Diyor Birde Senkronize Ederken Ücret Alıyor Çözümü Nedir Sizce? Yardımcı Olurmusunuz Teşekkür Ederim.

Ekli dosyalar

• 2.png
    2.png
    123,1 KB · Görüntüleme: 183
  • 1.png
    1.png
    156,3 KB · Görüntüleme: 175
  • 4.png
    4.png
    136,9 KB · Görüntüleme: 165

Gentlement39

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MEHMET ALİ
Cihazım
Poco X3 Nfc
Konular
0
bu hatanın kesin bir çözümü yok. telefon dilini ingilizce yaptım olmadı. forumda söylenenleri yaptım olmadı. youtubedaki videolarda anlatılanlarıda yaptım olmadı. şans işi bu galiba herkeste olmuyor

Oyla:

davil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan ASLAN
Cihazım
REDMİ S2
Meslek
COMPUTER EXPERT
Konular
9
Çözümü vermiş

Mi Hesabınızdan "Cihaz bul, Mesajlar ve Arama Geçmişini" kapatın ayrıca Ayarlar/Ek Ayarlar/Yetkilendirme ve İptal bölümünden Xiaomi Sim Aktivasyon Hizmetlerini kapatın hocam.

admin ayarlara giriyorsunuz Xiamo Sim Kart O Seçeneği kapatın işlem tamamdır aynı sorun vardı bende halletim şimdi

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
davil, Sorun kapatma değil, etkinleştirme Yes~~

Kapatma ile ilgili rehber konu var..

Oyla:

davil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökhan ASLAN
Cihazım
REDMİ S2
Meslek
COMPUTER EXPERT
Konular
9
davil, Sorun kapatma değil, etkinleştirme Yes~~

Kapatma ile ilgili rehber konu var..

Sim Kart Etkinleştirilemedi Hatası Çözümü​

1. İlk olarak Ayarlar -> Ağ -> SIM kartlar ve Mobil Ağlar -> Sım Kart Ayarları kısmında telefon numaranız girilmemişse oraya telefon numaranızı +9 başta olmak üzere yazınız.
  2. Mi hesabı daha önce açmamışsanız, Mi hesabı açıp telefon numaranızı tanımlayın.
  3. Ayarlar -> Mi hesabı altından bu bilgileri telefonunuza giriniz.
  4. Mobil Ağ , GPS (Konum) , Sekronizasyon aktif edin.
  5. Telefon tarayıcısından id.mi.com ve i.mi.com adreslerine giriş yapın. Fakat bu tarayıcıyı kapatmayın. Home tuşuna basarak çıkabilirsiniz.
  6. Ayarlar -> Mi hesabı -> mi cloud> cihazı bul seçeneğini aktif edin. Sim etkinleştirme uyarısı çıkacak onaylayıp tarayıcımızdan i.mi.com sayfasını açarak find device girin.
  7. Etkinleştirme ilk adımda yapılamayacaktır fakat find device özelliği aktif olacaktır. Bu özellik aktifken i.mi.com’dan find device’a tekrar girin ve cihazınızı bulmasını bekleyin.
  8. Cihazınızın konumunu bulduktan sonra !!tarayıcı kapatmadan!! tekrar Ayarlar ->Mi hesabı ->Mi cloud’a gidin ve cihazı bul özelliğini kapatın ve tekrar açın. Yine uyarı verecektir fakat daha sonrasında onayladıktan sonra sim kart etkinleştirilecektir.
  9. Cihazı bul seçeneğini kapatıyoruz sonra açıp mesajları senkronize edince etkileştirme olacaktır.

o zaman bu

Oyla:

Eyetkim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Poco X3 nfc
Konular
0
Slm bu uygamların hepsi mi yaptım ama yine etkinleştirme medi sunucu hatası veriyor garantili cihaz Türkiye başka nelernyapıla bilir

Oyla:

zaferturk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
zafer
Cihazım
mi max 3
Meslek
işçi
Konular
11

1. İlk olarak Ayarlar -> Ağ -> SIM kartlar ve Mobil Ağlar -> Sım Kart Ayarları kısmında telefon numaranız girilmemişse oraya telefon numaranızı +9 başta olmak üzere yazınız.
  2. Mi hesabı daha önce açmamışsanız, Mi hesabı açıp telefon numaranızı tanımlayın.
  5. Telefon tarayıcısından id.mi.com ve i.mi.com adreslerine giriş yapın. Fakat bu tarayıcıyı kapatmayın. Home tuşuna basarak çıkabilirsiniz.
  6. Ayarlar -> Mi hesabı -> mi cloud> cihazı bul seçeneğini aktif edin. Sim etkinleştirme uyarısı çıkacak onaylayıp tarayıcımızdan i.mi.com sayfasını açarak find device girin.
  7. Etkinleştirme ilk adımda yapılamayacaktır fakat find device özelliği aktif olacaktır. Bu özellik aktifken i.mi.com’dan find device’a tekrar girin ve cihazınızı bulmasını bekleyin.
  8. Cihazınızın konumunu bulduktan sonra !!tarayıcı kapatmadan!! tekrar Ayarlar ->Mi hesabı ->Mi cloud’a gidin ve cihazı bul özelliğini kapatın ve tekrar açın. Yine uyarı verecektir fakat daha sonrasında onayladıktan sonra sim kart etkinleştirilecektir.
  9. Cihazı bul seçeneğini kapatıyoruz sonra açıp mesajları senkronize edince etkileştirme olacaktır.

o zaman bu
Eksiksiz sırasına göre yapılınca işe yarıyor teşekkürler

Oyla:

Eyetkim

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Poco X3 nfc
Konular
0

o zaman bu
Ben denedim olmadı garantili geçen hafta servise yolladım yine aynı başka çözüm yolu var mı tek seçenek kalıyor kapatmak galiba en azından faturaya yansimaz

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Eyetkim,

Oyla:

bymcs

вчmcs
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MCS
Cihazım
Mi 8
Konular
11
Çözümü vermiş

Mi Hesabınızdan "Cihaz bul, Mesajlar ve Arama Geçmişini" kapatın ayrıca Ayarlar/Ek Ayarlar/Yetkilendirme ve İptal bölümünden Xiaomi Sim Aktivasyon Hizmetlerini kapatın hocam.

admin ayarlara giriyorsunuz Xiamo Sim Kart O Seçeneği kapatın işlem tamamdır aynı sorun vardı bende halletim şimdi
Çözüm kapatmakmı ya biz açmaya çalışıyoruz

Oyla:

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Ben denedim olmadı garantili geçen hafta servise yolladım yine aynı başka çözüm yolu var mı tek seçenek kalıyor kapatmak galiba en azından faturaya yansimaz
hocam aynı sorun bendede var paketinizle alakalı eğer paketiniz yurtdışına sms gönderimine izin vermiyorsa doğal olarak etkinleştiremeyecektir
Benimde paketim öyle, yurtdışı sms kısıtlı. Bu paketle ne yaparsanız yapın etkinleştiremezsiniz. Paketinizi yurtdışı smse izin veren bir paket ile değiştirmek işin çözümüdür

Oyla:
Üst Alt