Sohbet Sahibinden Get İle Satış Yapacaklar; yapmayın!!

• Konbuyu başlatan TeAmo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 118
  • Görüntüleme 8K

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Hocam Mal çok geçmiş olsun ben bunlara ölücü diyorum bedava versen üstüne para isterler.Get ben de kullanıyorum Çünkü başıma geldi bi kere parayı gönderdim ne kargo geldi ne de para o yüzden get iyi bi sistem ama bazen böyle suistimal edenler olabiliyor
Hocam paraya ihtiyacım var telefon bende kalsın dese canın sağolsun derim.
Ama yok bunun şurası şöyle şarj kablosu tam oturmuyor ahizeden hafif cızırtı geliyor filan. Ben çok titiz adamım bana bile sorun olarak görünmeyecek yerler buldu geldi. Sonra ben sana güvendim aldım diyor. Bana güvenip alsan get ile almazsın zaten. Havale yaparsın. Ama işte bunları yazıyorum ki ders olsun bana ve insanlar get den kaçsın.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Arkadaşlar iyi akşamlar.
Arkadaş tekrar iletişime geçti benimle. Yine ters ve ukala bir dil ile ücreti gönder 70 tl onay vereyim diyor. Bende onay ver ücret göndereyim diyorum arada kaldık. Şimdi parayı göndersem ürünü gönderse benim para da gidecek.
Birde ürün Sahibindende iade aşamasına geçti bu saatten sonra istese de onay veremiyor sanırım

Son düzenleme:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Büyük ve koyu renk puntolarla "ürünün iadesi yoktur" yazıyorum. Bilen ve işine gelen de satın alıyor... Get satıştan bu yüzden vazgeçmem, profilimde yüzde yüz güven görülüyor, buna rağmen güvenmeyen de satın almasın zaten... ;)

Satın alırken de farkını verip Get satış açılmasını talep ediyorum, kabul eden olursa da, alıyorum.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Evet şimdi fark ettim ki alıcı arkadaş geçersiz bir takip kodu girmiş sisteme. Sahibindeni aradım ilettim. Arkadaş bugün gece 10 a kadar takip kodu girmesi gerekiyordu. Yoksa para bana aktarılacakti. Bunu fark edince sisteme başka bir şehre gönderdiği kargonun takip kodunu girmiş bunu Sahibindene ilettim. Yarın kontrol edilip dönüş sağlayacaklar. Demekki arkadaş sahte kod girdiği için beni arayıp 70 tl yi kurtarabilir miyim havasına girdi. Bu durum benim lehime olur mu arkadaşlar?

Son düzenleme:

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Süreç sizin lehinize ilerliyor. Bence kesinlikle para göndermeyin. Sistemdeki sürenin bitmesini bekleyin çünkü ekstra süre isteyebilir. İade kargodaki alıcı adını sahibinden de göreceği için gerekli işlemi yapacaktır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Büyük ve koyu renk puntolarla "ürünün iadesi yoktur" yazıyorum. Bilen ve işine gelen de satın alıyor... Get satıştan bu yüzden vazgeçmem, profilimde yüzde yüz güven görülüyor, buna rağmen güvenmeyen de satın almasın zaten... ;)

Satın alırken de farkını verip Get satış açılmasını talep ediyorum, kabul eden olursa da, alıyorum.

Bende sahibinden de kesinlikle get ile işlem yapıyorum yada gittigidiyor üzerinden satın alayım diyorum, asla önce havale sonra kargo seçeneğini tercih etmiyorum. Sözüm meclisten dışarı, havale ile satış yapan dürüst arkadaşlar üstüne alınmasın bir olay anlatayım. Adamın biri sahibinden de araba satıyor. Biri de ilanı görüp talip oluyor. Alıcı arkadaşını da yanına alıp, satıcıyla buluşup anlaşıyorlar. Alıcı parayı bankadan gönderiyor, satıcı bakıyor para gelmiş, notere gidiyorlar. O sırada alıcıya telefon geliyor, akrabasının cenazesi var diye. Adam diyor benim gitmem lazım sen satışı yeğenimin üstüne yap, biz aramızda hallederiz. Tamam diyor satıcı. Satış yapılıyor araba yeğende, para satıcının hesabında, sorun yok. Ta ki adama ihtarname gelene kadar. Meğerse alıcı parayı gönderirken filanca plakalı aracın satışının üzerime yapılması karşılığında bu ücret gönderilmektedir diye açıklama yazmış. Satış başkası adına yapıldığı için parayı geri istiyor. Sonuç satıcıda araba yok, başkasına sattı, para da iade çünkü parayı gönderene satmadı. O sebeple havaleyle işlemi tercih etmem. Tüm işlemleri sistem üzerinden yaparım, herşeyi belgelendiririm.

Son düzenleme:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Süreç sizin lehinize ilerliyor. Bence kesinlikle para göndermeyin. Sistemdeki sürenin bitmesini bekleyin çünkü ekstra süre isteyebilir. İade kargodaki alıcı adını sahibinden de göreceği için gerekli işlemi yapacaktır.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bende sahibinden de kesinlikle get ile işlem yapıyorum yada gittigidiyor üzerinden satın alayım diyorum, asla önce havale sonra kargo seçeneğini tercih etmiyorum. Sözüm meclisten dışarı, havale ile satış yapan dürüst arkadaşlar üstüne alınmasın bir olay anlatayım. Adamın biri sahibinden de araba satıyor. Biri de ilanı görüp talip oluyor. Alıcı arkadaşını da yanına alıp, satıcıyla buluşup anlaşıyorlar. Alıcı parayı bankadan gönderiyor, satıcı bakıyor para gelmiş, notere gidiyorlar. O sırada alıcıya telefon geliyor, akrabasının cenazesi var diye. Adam diyor benim gitmem lazım sen satışı yeğenimin üstüne yap, biz aramızda hallederiz. Tamam diyor satıcı. Satış yapılıyor araba yeğende, para satıcının hesabında, sorun yok. Ta ki adama ihtarname gelene kadar. Meğerse alıcı parayı gönderirken filanca plakalı aracın satışının üzerime yapılması karşılığında bu ücret gönderilmektedir diye açıklama yazmış. Satış başkası adına yapıldığı için parayı geri istiyor. Sonuç satıcıda araba yok, başkasına sattı, para da iade çünkü parayı gönderene satmadı. O sebeple havaleyle işlemi tercih etmem. Tüm işlemleri sistem üzerinden yaparım, herşeyi belgelendiririm.
Aynen hocam Sahibindene bildirdim durumu. Bakalım bugün tekrar Arıcam. Fakat şöyle bir durum var dün bu arkadaşın kargoya vermek için son günüydü bunu unuttu ve gece son dakika da başka kod girdi ve beni aradı işte parayı gönder sorun çözülsün filan. Şimdi ben göndermem desem bugün kargoya verir kodu düzeltir sahibindende. O yüzden kargo çalışma saati bitince göndermem dicem. Yarın da Sahininden e her türlü baskıyı yapıp parayı almaya çalışacağım.

Araba olmayındada neleri var. Çok değişik hileler dönüyor millet kafayı yemiş.

Son düzenleme:

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Son güncelleme olarak Sahininden arkadaşı aramış arkadaş bugün kargoya verip takip kodunu yanlış girdim diyerek güncellenmiş. Normalde dün kargoya vermesi gerekiyordu. Fakat bugün kargoya verip takip kodunu güncelledi.
Get kullanmayın, kullandırtmayin.

OrcunGurpinar

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Orçun
Cihazım
Mi 8 Lite
Konular
17
Son güncelleme olarak Sahininden arkadaşı aramış arkadaş bugün kargoya verip takip kodunu yanlış girdim diyerek güncellenmiş. Normalde dün kargoya vermesi gerekiyordu. Fakat bugün kargoya verip takip kodunu güncelledi.
Get kullanmayın, kullandırtmayin.
Sonucu merak ediyoruz, film gibi baştan sona okudum hepsini IMDB: 9,0 (Gerilim/Aksiyon) :?

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Sonucu merak ediyoruz, film gibi baştan sona okudum hepsini IMDB: 9,0 (Gerilim/Aksiyon) :?
Valla hocam telefon gitti gözüyle bakıyorum artık. Ama eğer o telefon sağlam bile gelse telefon kırık geldi diyip ödemeyi erteleyebildigim kadar erteleyecegim. Madem o adam beni bu kadar bekletti..

erener

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi9T
Meslek
Biyomedikal Tek.
Konular
13
hiç sevmediğim insan tipi ya bulcan ağzının ortasına patlatcan o telefonu get burdan dicen sonra da okurken sinirlendim, geçmiş olsun.

Üst Alt