Sohbet Sahibinden Get İle Satış Yapacaklar; yapmayın!!

• Konbuyu başlatan TeAmo
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 118
  • Görüntüleme 8K

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
İnşallah haklı bulurlar hocam bulmazlar ise cihaz sağlam gelmediği takdirde cihazı açarken video ile filan açsam ise yarar değil mi? Tüketici haklarına bile gidebilirim. Sahininden get sistemi tamamen alıcıyi koruyor. Satıcıyi koruyan sistem yok.
Gönderirken video çekmişsiniz, alınca da çekin, belli mi olur işe yarar belki..

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Gönderirken video çekmişsiniz, alınca da çekin, belli mi olur işe yarar belki..

MI 4LTE cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
İnşallah hocam. Keşke işe yarasın. Ama forumdaki arkadaşlar şu yaşadıklarımı okusun. Get Ticareti yaparken bir kez daha düşünün.
Sahibinden %9 komisyon alıyor bu ciddi miktar 1000 tl lik laptop da 90 tl. Ve aldığı para hiç hak etmiyor.

Son düzenleme:

belediyeyimben

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Muhammed
Cihazım
Mi Band 3
Konular
2
ben bu sistemlere anlam veremiyorum zaten. satılan bir ürüne alıcı için güvence oluşturmak adına satıcıdan komisyon almak kadar mantıksızı yok. sen satıcının ilanını üste mi çıkarıyorsun, ilanı sitenin özel alanlarında mı gösteriyorsun verdiğin hangi hizmet için alıyorsun bu komisyonu. burada bir şeyler satan insanlar zaten tekil kişiler, büyük işletme sahipleri sanki. 3 kuruş para kazanacak altı üstü. alıcının korunduğu sistemde alıcı böyle hizmetlerin bedelini alıcı ödemeli, bir nevi sigorta gibi. geçmiş olsun diliyorum. görüşme kayıtlarınızı, kargo gönderim faturasını vs. gittigidiyor'a iletmekten başka yapacak bir şey görünmüyor.

spike

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
Adım
cem
Cihazım
mi 8
Konular
9
Yıllardır çok getle almak isteyenler oldu hiç kabul etmedim;get işi alıcıyı kollayan çok sakat bir sistem,kesinlikle bulaşmam;kolay gelsin.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
ben bu sistemlere anlam veremiyorum zaten. satılan bir ürüne alıcı için güvence oluşturmak adına satıcıdan komisyon almak kadar mantıksızı yok. sen satıcının ilanını üste mi çıkarıyorsun, ilanı sitenin özel alanlarında mı gösteriyorsun verdiğin hangi hizmet için alıyorsun bu komisyonu. burada bir şeyler satan insanlar zaten tekil kişiler, büyük işletme sahipleri sanki. 3 kuruş para kazanacak altı üstü. alıcının korunduğu sistemde alıcı böyle hizmetlerin bedelini alıcı ödemeli, bir nevi sigorta gibi. geçmiş olsun diliyorum. görüşme kayıtlarınızı, kargo gönderim faturasını vs. gittigidiyor'a iletmekten başka yapacak bir şey görünmüyor.
Hocam çok doğru dediniz. Satıcının parası ile alıcı hak kazanıyor. Sahibinden ile görüşme sağladım bugün.
''Kutuyu kargo görevlisinin yanında açın eğer gönderdiğiniz gibi değilse bizi arayın parayı havuzda bekletelim ve tüketici haklarından davanızı açın. Sonuçlantiktan sonra para haklı olan tarafa verilir' ' dendi. Bu kadar saçma bir sistem olamaz. Nerde sahibindenin güvenli ticareti neresi güvenli bunun.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yıllardır çok getle almak isteyenler oldu hiç kabul etmedim;get işi alıcıyı kollayan çok sakat bir sistem,kesinlikle bulaşmam;kolay gelsin.
Hocam aynı siz gibi düşünüyordum bir boşluğuma geldi açayım get dedim. Ama ders oldu.

archeuscaine

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
suat
Cihazım
mi 6
Konular
22
kardeşim geçen bende bir arkadaşa telefon satacaktım adam get le sat dedi sonra ben getten vazgeçtim o arkadaşın yaşadığı yerde bi arkadaşa gönderdim telefonu öyle sattım ama

sahibindeni aradım dedimki ben telefonu gönderdim adam aldı beğenmedimn dedi kutunun içine salatalığı koydu gönderdi ne yapabiliriz. Eleman demesinmi bir şey idda edemezsiniz dedi. Sistem bukadar saçma sen gene 300 tl ile kurtulmuşsun bi ara donanımhaberde bi başlık vardı adam 20 bin tl lik laptop satmış

mert25

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mert25
Cihazım
xiaomi mi6
Meslek
Öğretmen
Konular
31
işte bu nedenle otomatik görüşme kaydı olmayan cihaz kullanmak istemiyorum,
insanın başına ne zaman ne geleceği belli değil,
görüşme kayıtlarının üçüncü şahıslarla paylaşımı suç fakat mahkemelerde delil kabul edilebiliyor

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Aslında her iki tarafta korunuyor.
Siz ürünü sağlam veya bozuk gönderdiniz ve karşı taraf teslim aldı.
Paketten bozuk çıktığına dair dair herhangi bir tutunak tutulmadı.
Yani ürünü sağlam olarak teslim aldığını kabul etmiş oldu.

Ama sonra ürünü herhangi bir sebepten dolayı iade etti.
Ürünü sağlam yada kendi bozarak size yeniden kargoladı.
Sahibinde de iade olduğu görülecek.

Sonrasında kargo firmasınının şubesinde (garanti olsun diye) ürünü teslim alırsınız.
Açtığınızda üründe hasar var ise tutanak tutturursunuz ve fotoğraf ile kayıt altına alıp, durumu sahibindene bildirirsiniz.

Sonrasında sizden fotoğraf isteyebilirler (benden istenmişti).
Sizde ürünü gönderdiğinizde karşı tarafın sorunsuz teslim aldığını,
buna kanıt olarak teslim alındığında hasarlı olduğuna dair kargo firmasına tutanak tutturulmadığını
ama iade gelenin hasarlı olduğuna dair sizin tutanağınızı, ilk gönderim videoları ve son halini sunarsınız.

Karşı tarafın elinde bir tutanak yok sizde ise var olacak.
Böylece sahibinden çözmese bile mahkemede çözülür.

Benim tavsiyem ürünü şubede teslim alın.
Bir arkadaşınız şubenin kapısından girmenizden itibaren video çekmeye başlasın ve tüm teslim alma sürecini kaydetsin.

Bu konuda gittigidiyor çok daha prensipli ve kurumsaldır.

işte bu nedenle otomatik görüşme kaydı olmayan cihaz kullanmak istemiyorum,
insanın başına ne zaman ne geleceği belli değil,
görüşme kayıtlarının üçüncü şahıslarla paylaşımı suç fakat mahkemelerde delil kabul edilebiliyor

Aksine mahkemeler habersiz ve izinsiz kaydedilen konuşmaları geçerli delil olarak kabul etmiyor. Ve suç olduğu için cezai işlem riski var.

TeAmo

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Oneplus 8t
Meslek
Turkcell
Konular
90
Aslında her iki tarafta korunuyor.
Siz ürünü sağlam veya bozuk gönderdiniz ve karşı taraf teslim aldı.
Paketten bozuk çıktığına dair dair herhangi bir tutunak tutulmadı.
Yani ürünü sağlam olarak teslim aldığını kabul etmiş oldu.

Ama sonra ürünü herhangi bir sebepten dolayı iade etti.
Ürünü sağlam yada kendi bozarak size yeniden kargoladı.
Sahibinde de iade olduğu görülecek.

Sonrasında kargo firmasınının şubesinde (garanti olsun diye) ürünü teslim alırsınız.
Açtığınızda üründe hasar var ise tutanak tutturursunuz ve fotoğraf ile kayıt altına alıp, durumu sahibindene bildirirsiniz.

Sonrasında sizden fotoğraf isteyebilirler (benden istenmişti).
Sizde ürünü gönderdiğinizde karşı tarafın sorunsuz teslim aldığını,
buna kanıt olarak teslim alındığında hasarlı olduğuna dair kargo firmasına tutanak tutturulmadığını
ama iade gelenin hasarlı olduğuna dair sizin tutanağınızı, ilk gönderim videoları ve son halini sunarsınız.

Karşı tarafın elinde bir tutanak yok sizde ise var olacak.
Böylece sahibinden çözmese bile mahkemede çözülür.

Bu konuda gittigidiyor çok daha prensipli ve kurumsaldır.
Açıklama için çok teşekkür ederim. Mantıklı ve güzel bir açılama olmuş. Söylediklerinize katılıyorum ve aynen öyle yapacağım. Sadece tek kafana takılan husus şu, ben ürünü kontrol amaçlı açtığımda adam iç donanıma zarar verdiyse yurtici kargo bunun için tutanak tutmuyor o sadece fiziksel hasar varmı diye bakıyor. Donanımsal hasar varsa #17 numarali mesajımda belirttiğim gibi yapsam sizce nasıl olur.

cerhan82

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erhan
Cihazım
Mİ 6
Meslek
Biyolog-Kalite Md.
Konular
3
Ürünü şubede teslim alın, kapıdan girdiğiniz andan itibaren tüm süreci videoya çekin (bir arkadaşınız kameraman gibi çeksin).
Ürünü orada açıp içini, dışını, çalışmasını kontrol edin. Zaten sorun varsa anlaşılır.
Paketten kırık çıkmadığı sürece Sahibinden bilemez sizin bozuk gönderip göndermediğinizi ama mahkemede işinize yarar.

17 nolu mesajınızı silmenizi tavsiye ederim. Suç işleyeceğinizi açıkça beyan ediyorsunuz.
O kişi de burayı takip ediyorsa bu onun için bir kanıt olur.

Üst Alt