Soru Root olan Mi 9 sahiplerinden bir rica

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Geçtiğimiz günlerde miui tarafından gelen sistem uygulama güncellemelerinden bir kaçını yaptıktan sonra cihazımın şarjının çok çabuk bittiğini farkettim ve incelemeye başladım. Sorun uygulamaların fazla şarj tüketmesi değildi. İlgili sistem dosyalarında cihazın şarj işleminin 24xx mAh olarak limitlendiğini gördüm. Bunun açıkça yapılan bir planlı eskitme olduğunu düşünüyorum.

Root yetkisine sahip cihaz sahiplerinden ricam
./sys/class/power_supply/bms/charge_full dosyası içerisindeki değeri kontrol etmeleri ve bunu geri bildirmeleri.

abdulvahap

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulvahap
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
1
2933000
A12, Miui13 port rom.

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
2933000
A12, Miui13 port rom.

Bilgilendirme için teşekkürler.

custom rom olduğu için böyle bir şey olacağını sanmıyorum. Verdiğiniz değer de zaten olması gerektiği gibi görünüyor.

wdtkrt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Vedat
Cihazım
Mi 9t
Konular
7
Batarya sağlığın ne durumda

MXKM

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Xiaomi Mi9
Meslek
Emekli
Konular
6
xiaomi mi 9 : 2639000

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
Geçtiğimiz günlerde miui tarafından gelen sistem uygulama güncellemelerinden bir kaçını yaptıktan sonra cihazımın şarjının çok çabuk bittiğini farkettim ve incelemeye başladım. Sorun uygulamaların fazla şarj tüketmesi değildi. İlgili sistem dosyalarında cihazın şarj işleminin 24xx mAh olarak limitlendiğini gördüm. Bunun açıkça yapılan bir planlı eskitme olduğunu düşünüyorum.

Root yetkisine sahip cihaz sahiplerinden ricam
./sys/class/power_supply/bms/charge_full dosyası içerisindeki değeri kontrol etmeleri ve bunu geri bildirmeleri.

Mi 9 Xiaomi EU 21.11.24 beta

Değer : 1932000

Cihazın mevcut şarj durumunun bu değere bi etkisi yok değil mi? Peki bu değerden ne anlamalıyız?

chnekn

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihan
Cihazım
Xiaomi 14 Ultra
Konular
101
Mi 9 Xiaomi EU 21.11.24 beta

Değer : 1932000

Cihazın mevcut şarj durumunun bu değere bi etkisi yok değil mi? Peki bu değerden ne anlamalıyız?

O an ki şarj seviyesinin bir etkisi yok. Bu değer telefonu şarja takıp doldurmaya başladığınızda %100 oluncaya kadar ne kadar dolduracağını gösteriyor.

Yani sizin durumunuzda 1932 mAh şarj olduğunda telefon %100 şarj olmuş gösteriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

xiaomi mi 9 : 2639000

Çok kötü değil ancak yine de düşük. Yanlış hatırlamıyorsam ilk aldığım yıl benim cihaz 2980 mAh seviyelerine kadar şarj oluyordu. Batarjalarımız 3300 mAh ancak sağlığını korumak amaçlı sistem bataryayı ne tamamen boşaltıyor nede tamamen dolduruyor.

Ancak değerler çok ilginç.
Bende 2400
Sizde 2600
Diğer arkadaşta 1900

Normal şartlarda 2900 üzeri olması gerekir, aksi durumda batarya eksik şarj edildiği için cihazı kullanırken de kullanım süresi kısalıyor.

Son düzenleme:

delavega66

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Oneplus 11
Meslek
Yazılım uzmanı
Konular
9
O an ki şarj seviyesinin bir etkisi yok. Bu değer telefonu şarja takıp doldurmaya başladığınızda %100 oluncaya kadar ne kadar dolduracağını gösteriyor.

Yani sizin durumunuzda 1932 mAh şarj olduğunda telefon %100 şarj olmuş gösteriyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Çok kötü değil ancak yine de düşük. Yanlış hatırlamıyorsam ilk aldığım yıl benim cihaz 2980 mAh seviyelerine kadar şarj oluyordu. Batarjalarımız 3300 mAh ancak sağlığını korumak amaçlı sistem bataryayı ne tamamen boşaltıyor nede tamamen dolduruyor.

Ancak değerler çok ilginç.
Bende 2400
Sizde 2600
Diğer arkadaşta 1900

Normal şartlarda 2900 üzeri olması gerekir, aksi durumda batarya eksik şarj edildiği için cihazı kullanırken de kullanım süresi kısalıyor.

Evet, ben şu an şarj sorunu yaşadığım için telefonu değiştirme planları yapıyorum. Bu değer donanımsal olarak bataryanın sağlığıyla alakalı galiba değil mi? Yani donanımsal bir müdahale yapmadan bu değeri yükseltebilme ihtimalim var mı, onu merak ediyorum.

Üst Alt