Rom Redmi Note4X MIUI11.0.2.0 +( Android 9 ) Düzenlendi

urfalandin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsa
Cihazım
Poco X5 Pro
Meslek
Kırtasiye
Konular
7

Problemi çözdüm şuan stock romdayım o başta belirtlen system data cache vendor bir işe yaramıyor. Sürüm düştüğü için Format Data lazımmış. Advanced Wipe nin yanında duran Format Data butonuna basılıp içinde yes yazılıp komple formatlanınca sürümü 9 dan 7 ye düşürebiliyoruz. Onun dışında Advanced Wipe den tüm seçenekleri tıklasanız dahi(ki riskli olabilir) bir işe yaramıyor. En azından bende yaramadı. Geçemeyen yada benim hatayı yaşayan olursa Format Data bölümünden sıfırlasın

emrezafrak

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
16
orangefox ile romu flashlamayı başlattıktan 5sn sonra falan cihaz reboot olup fastboot modda başlıyor bu sorunu yaşayıp çözmüş olan var mı ? ve diğer custom miui romlarda da romu flashlayıp sistemi yeniden başlatınca mi yazılı ekran geliyor ve sonra tekrar cihaz rebot olup yine bu mi ekranına dönüyor ve bu şekilde bir döngüye giriyor,twrp ve orangefox kullandım sonuç aynı :/

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
halilgurbuz hocam hala bu romdamisiniz varmı farklı android 9 güncelleme alan bi rom benim kaşıntım geldi galiba

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
halilgurbuz hocam hala bu romdamisiniz varmı farklı android 9 güncelleme alan bi rom benim kaşıntım geldi galiba
Telegramdan takip ettiğim bir kullanıcı yada geliştirici tam emin değilim Zhou Sien diye biri. Mi Note 3 den port edilen Eu beta yayınlıyordu. Onun yayınlamış olduğu 20.3.26 ya kadar denedim kullandım.

Şu anda yine onun yayınlamış olduğu Eu beta Mi Note 3 den port edilen 20.3.5 sürümünü kullanıyorum çok memnunum. Tuş ışıkları da dahil herşey tam çalışıyor. Sadece MiUi kamera portre modu çalışmıyor. Onu da Google kamera 7.3 kurarak giderdim.

Neden 20.3.26 sürümünü kullanmadın derseniz. Yeni sürümler olan 20.3.12 ve takip eden 19 ve 26 da Xiaomi de yeni bir kontrol mekanizması gelmiş. Uygulamaların izinlerini daha derinlemesine kontrol edebiliyorsunuz. Mesela Navigasyon uygulamasının konumunuza erişmesini sadece uygulamayı kullanırken izin ver diyebiliyorsunuz. Ancak uygulamaların ne bildirisi varsa bu sürekli soruluyor. Bu benim biraz sinirlerimi bozdu. Sürekli olarak şu uygulama buna erişti haberin varmı, bu uygulama buna erişti haberin varmı diye bildirim çubuğunda uyarı çıkıyor. Bundan pek hoşlanmadım. O uyarıyı da tıpkı xiaomi sim etkinleştirme servisinin uyarılarını yada bazı alışveriş uygulamalarının uygulama içi bildirimlerinin durum çubuğundan uyarı vermemesini sağlamak gibi kapatabiliyorsunuz. Ancak ben şöyle düşündüm. Yüklediğim bir uygulamanın izinlerini kalıcı olarak zaten veriyorum daha neden soruyorsun ki? Böylece bende sorunsuz olduğunu düşündüğüm 20.3.5 sürümüne döndüm.

Biraz uzun oldu ama durum bu :)

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
Telegramdan takip ettiğim bir kullanıcı yada geliştirici tam emin değilim Zhou Sien diye biri. Mi Note 3 den port edilen Eu beta yayınlıyordu. Onun yayınlamış olduğu 20.3.26 ya kadar denedim kullandım.

Şu anda yine onun yayınlamış olduğu Eu beta Mi Note 3 den port edilen 20.3.5 sürümünü kullanıyorum çok memnunum. Tuş ışıkları da dahil herşey tam çalışıyor. Sadece MiUi kamera portre modu çalışmıyor. Onu da Google kamera 7.3 kurarak giderdim.

Neden 20.3.26 sürümünü kullanmadın derseniz. Yeni sürümler olan 20.3.12 ve takip eden 19 ve 26 da Xiaomi de yeni bir kontrol mekanizması gelmiş. Uygulamaların izinlerini daha derinlemesine kontrol edebiliyorsunuz. Mesela Navigasyon uygulamasının konumunuza erişmesini sadece uygulamayı kullanırken izin ver diyebiliyorsunuz. Ancak uygulamaların ne bildirisi varsa bu sürekli soruluyor. Bu benim biraz sinirlerimi bozdu. Sürekli olarak şu uygulama buna erişti haberin varmı, bu uygulama buna erişti haberin varmı diye bildirim çubuğunda uyarı çıkıyor. Bundan pek hoşlanmadım. O uyarıyı da tıpkı xiaomi sim etkinleştirme servisinin uyarılarını yada bazı alışveriş uygulamalarının uygulama içi bildirimlerinin durum çubuğundan uyarı vermemesini sağlamak gibi kapatabiliyorsunuz. Ancak ben şöyle düşündüm. Yüklediğim bir uygulamanın izinlerini kalıcı olarak zaten veriyorum daha neden soruyorsun ki? Böylece bende sorunsuz olduğunu düşündüğüm 20.3.5 sürümüne döndüm.

Biraz uzun oldu ama durum bu :)
Hocam varmı konusu açtınız mı android 9 mu o da öyleyse bende bir denemek istiyorum. Dedim ya kaşıntı geldi bir kere.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Hocam varmı konusu açtınız mı android 9 mu o da öyleyse bende bir denemek istiyorum. Dedim ya kaşıntı geldi bir kere.
Konusunu açmadım hocam. Alpereneker hocam açacaktı ona bırakmıştım. Ne oldu bilmiyorum. Bir ara ameliyat olmuştu. O yüzden açmamış olabilir. Ama linkini bulabilirsem buraya yazayım.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
scream123

Buyrun hocam link silinmeden indirin.

20.3.19 versiyonu. Bi deneyin beğeneceğinizi düşünüyorum.
20.3.26 indirmeyin biraz sorunlu

20.3.5 versiyonunu bulamadım. Bilgisayarımdan bi yere ekleyebilirsem linki paylaşırım.

20.3.19

scream123

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
29
scream123

Buyrun hocam link silinmeden indirin.

20.3.19 versiyonu. Bi deneyin beğeneceğinizi düşünüyorum.
20.3.26 indirmeyin biraz sorunlu

20.3.5 versiyonunu bulamadım. Bilgisayarımdan bi yere ekleyebilirsem linki paylaşırım.

20.3.19
Teşekkürler hocam saolun uğraştırdım sizi konusu açılırsa herkes faydalanır bence siz bunu da el atın.

Üst Alt