Rom Redmi Note

Yaman07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yaman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Romu kurdum sabahtan beri kullanıyorum , Magisk menüde var şuan kendi mi kurmuş oldu şimdi ?
Telefon bazen kasılıyor böyle hafif hafif donuyor 3-4 saniye sonra kendine geliyor .
Google kamera ile fotoğraf çekince 10saniye kadar kasmalar oluşuyor bildirim çubuğunda fotoğraf işleniyor yazısı gidene kadar genelde .
Google kamerada çektiğim fotoğraflara bakamıyorum bunu zaten paylaşan arkadaş soylemisti.
Şuan yüzde 12 şarjım var , 5 saat 18 dakika ekran süresi verdi İnşallah biraz daha artar bu .(ben batarya değiştirmiştim orjinal değilmiş galiba )

byusufdursun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
Redmi note 4x
Meslek
Grafik tasarımcı
Konular
0
hocam dediğiniz kasmalar oluyor telefonu 2 - 3 defa tekrar başlatmadan sonra kendine gelicektir magisk kendi kurulu rootlu yani kendinden google kamera çekim denedim birtane kasma birşey yaşamadım tekrar başlatmada fayda var ve ayarlar > uygulamalar > izinler > otomatik başlat girerek ordan boş uygulamaları kapatın kapatın whatsapp, instagram bildirimini aldığınız uygulamaları açık bırakın ram kullanımında 2.7 idi şuan 1.4 -1.6 arasında ram kullanımı alıyorum faydalı olucakdır

Yaman07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yaman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
hocam dediğiniz kasmalar oluyor telefonu 2 - 3 defa tekrar başlatmadan sonra kendine gelicektir magisk kendi kurulu rootlu yani kendinden google kamera çekim denedim birtane kasma birşey yaşamadım tekrar başlatmada fayda var ve ayarlar > uygulamalar > izinler > otomatik başlat girerek ordan boş uygulamaları kapatın kapatın whatsapp, instagram bildirimini aldığınız uygulamaları açık bırakın ram kullanımında 2.7 idi şuan 1.4 -1.6 arasında ram kullanımı alıyorum faydalı olucakdır
Teşekkür ederim .
4-5 defa yeniden başlattım yine de Google kamera ile resim çekip cikiyorum bildirim çubuğu bile dona dona geliyor 10 saniye kadar kasılıp telefon rahat haline dönüyor anlamadım İnşallah düzelir . Aşırı kötü bişey değil ama olmasa daha iyi olur

yasinankara

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
miA3
Konular
9
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

forum.türkiyenet ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez .Sorumluluk size aittir.
*******Romun haftalık güncel sürümlerini site üzerinden takıp edebilirsiniz.*******

Device : Xiaomi Redmi Note 4
Codename : Mido
️ Branch : Weekly
Version : eu Miui12 20.6.11 -9.0
️ MIUI : 12
Android : 9.0 (Pie)
Date : 2020-06-12
geliştiricisi : Zhou Sien
Status : Unofficial Port & Mod Rom & Port From Mi Note 3
Dil : multi langauge

ROM indirme bağlantısı

son güncelleme ile düzeltilenler ve ekleneler
yeni>gcam eklendi

• Added MiuiAod Mod
• Added Super Wallpaper
⚠ Bugs & Fixes :
• Portrait Mod In Stock Camera
• For Enable Full Screen Gesture Flash This File In Recovery

Durum çubuğu stili eklendi • Yeni FM Radyo eklendi • Çift GPS eklendi • Parlaklık panelini gizle • Durum çubuğuna tarih eklendi • araç çıbuğuna havadurumu eklendi • Yeni Camera Go eklendi • Bloom son uygulamaları • Dikey ağ simgeleri eklendi • pil yüzdeleri eklendi • CTS Profil Kartı • Güvenlik Ağı Geçildi • Play Store Cihaz Sertifikalı • Ses kontrolü eklendi • Ayrı güç sesleri • Kilidi açtıktan sonra şifreyi atla • Stabilite Betiği v2.0 eklendi • Çağrı geçmişinde renkli isimler • MiuiAod Mod eklendi • GCam desteği eklendi • "Ok Google" Google Asistanı eklendi • Yüz Tanıma Kilidi çalıştırmak için (kamera yüklemek için 5-7 saniye bekleyin) •
*** Çalışan bankacılık uygulamaları (bankacılık uygulamalarını düzeltmek için bankacılık uygulamaları izinlerine gidin > cihaz bilgilerini alın, izni Her zaman izin ver olarak ayarlayın)veya uygun magiskuninstaller.zip dosyasını twrp den flashlayın.

Xiaomi Redmi Note 4'te Bootloader Kilidini Açma

1. Öncelikle, PC'nize Mi Flash Unlock aracını indirmeniz gerekir .
2. Masaüstünüzdeki klasörü ayıklayın ve .exe dosyasını açın.
3. Mi hesabınızla giriş yapın. Hala yoksa bir tane oluşturun.
4. Şimdi kilit açma işlemi başlar ve aşağıdaki “Cihazın Kilidini Açma izniniz yok” iletisini alırsınız.
5. Kilit açma izni almak için “ Git ” düğmesine tıklayın.
6. Sonra “ Unlock Now ” düğmesine tıklayın ve Mi hesabınızla giriş yapın.
7. Şimdi cihazınıza OTP (bir defalık şifre) gelene kadar beklemeniz gerekir. OTP'nin alınması birkaç gün sürebilir.
8. OTP'yi aldıktan sonra, Mi Flash aracını açın ve bu sefer Redmi Note 4'ün önyükleyicisinin kilidini açma izniniz var.
9. Önyükleyicinin kilidini açmak için ekrandaki talimatları izleyin.

twrp recovery nasıl yüklenir
  • Öncelikle açılır menüden cihazınıza uygun dosyasını indirin ve ADB klasörünüze kopyalayın.
  • Telefonunuzu kapatın. Ses Kısma ve Güç tuşlarına beraberce basarak telefonunuzu fastboot modunda başlatın.
  • ADB klasörü içerisinde “shift” tuşuna basılı tutarak mouse ile sağ tıklayın ve komut penceresini burada aç seçeneğini seçin
  • Aşağıda yazılı olan kodlar ile cihazınıza TWRP yüklemesini yapın.
fastboot flash recovery twrp.img
fastboot boot twrp.img
adb reboot recovery
....cihaz kapanıp twrp moda düşecektir

ROM NASIL YÜKLENİR
1-indirme linkindeki yazılım romunu indirip telefonunuzun microSd hafıza kartına kopyalayın
2-açılan twrp menüden sırası ile temizle>veriyi biçimlendir,klavye ile yes yazıp okey leyin
3-telefonun geri düğmesi ile tekrar başa dönüp
4-sırası ile yükle>depolama seç>microSd seçip,microSd hafıza kartına attığınız romu bulun ve yükleyin.

son güncel 20.6.11 rom

Yaman07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yaman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Hocam şimdi bende 20.6.4 var guncelleme yapmak için baştan bunu silip onu kurmam gerek ?

yasinankara

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
miA3
Konular
9
hiç birşeyi silmeden twrpten üzerine yükleyin hocam

Son düzenleme:

Yaman07

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Yaman
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
Bir sorunum var arkadaşlar yeni sürümü flaşlamak için telefonu recovery menusune almak istedim ama ses kısma artı güç tuşuna basıyorum fastboot ekranı geliyor 15 saniye sonra telefon kapanıyor twrp menusu gelmiyor.Telefonu normal açabiliyorum sadece recovery menüyu açamıyorum.Neden olabilir bilen var mı?

yasinankara

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
miA3
Konular
9
Bir sorunum var arkadaşlar yeni sürümü flaşlamak için telefonu recovery menusune almak istedim ama ses kısma artı güç tuşuna basıyorum fastboot ekranı geliyor 15 saniye sonra telefon kapanıyor twrp menusu gelmiyor.Telefonu normal açabiliyorum sadece recovery menüyu açamıyorum.Neden olabilir bilen var mı?

Twrp için Ses açma ve power tuşuna basın hocam

Son düzenleme:

Astronot

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi 9T
Konular
14
Rom için başka indirme linki var mıdır?

isak251

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ishak
Cihazım
note 4
Konular
0
romu kurdum fakat ilk açılış ekranında mıuı yazısında yaklaşık 5 dakika bekledikten sonra kendı kendıne rest atıp twrp ile tekrar başlıyor. yardımcı olabilecek varmı

Üst Alt