Hangi Romu Kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    699

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
Hocam belki saçma olacak ama eu roma 1 ay kadar önce geçtim. İlk yüklediğim andan itibaren telefonda ghost screen başladı. Çok kafaya takmadım sonra MIUI 12 denemek için stock roma döndüm ve ghost screen geçti ve bir daha gelmedi. MIUI 12 den zevkimi alınca 1-2 hafta sonra tekrar eu roma geçtim ve tekrar geçtiğim andan itibaren ghost screen yine başladı ve 2 gün sonra gözle görülür şekilde arttı. Romdan mıdır acaba diye telefona stock rom attım ve tekrar ghost screen tekrar geçti 2 gündür kullanıyorum. Sırf bu yüzden eu rom kullanamıyorum şu an çok şaşırtıcı bir durum yazılımın ghost screeni etkilemesi bu kadar

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Hocam belki saçma olacak ama eu roma 1 ay kadar önce geçtim. İlk yüklediğim andan itibaren telefonda ghost screen başladı. Çok kafaya takmadım sonra MIUI 12 denemek için stock roma döndüm ve ghost screen geçti ve bir daha gelmedi. MIUI 12 den zevkimi alınca 1-2 hafta sonra tekrar eu roma geçtim ve tekrar geçtiğim andan itibaren ghost screen yine başladı ve 2 gün sonra gözle görülür şekilde arttı. Romdan mıdır acaba diye telefona stock rom attım ve tekrar ghost screen tekrar geçti 2 gündür kullanıyorum. Sırf bu yüzden eu rom kullanamıyorum şu an çok şaşırtıcı bir durum yazılımın ghost screeni etkilemesi bu kadar
hocam ghost screen olayını biraz açarmısın nedir tam olarak neye sebep oluyor bu olay ?

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
hocam ghost screen olayını biraz açarmısın nedir tam olarak neye sebep oluyor bu olay ?
İlk önce bildirim panelinde başladı. Bildirim panelini aşağıya çektiğimde eski yerinde simgeleri kalıyordu. Aynı şekilde bir kaç dakika mesajlaştıktan sonra da klavyenin izi ekranda kalıyordu. Hayalet ekran dediğimiz şey hocam

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
İlk önce bildirim panelinde başladı. Bildirim panelini aşağıya çektiğimde eski yerinde simgeleri kalıyordu. Aynı şekilde bir kaç dakika mesajlaştıktan sonra da klavyenin izi ekranda kalıyordu. Hayalet ekran dediğimiz şey hocam
he tamam şimdi anladım hocam çok enteresan bir olay ama ghost screen genelde yazılımsal değil donanımsal sorundur ekran panelinden kaynaklı bir problemdir rom değiştirince gitmesi çok enteresan eu romdan kaynaklı desek bu zamana kadar kimsede böyle bir olay olmadı bende dahil çok enteresan hocam olmazsa eu rom mıuı 12 bekleyin o çıkınca geçin euya baska bir çözüm gelmiyor aklıma

cilgingitar

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlker
Cihazım
Redmi Note9 Pro
Konular
25
he tamam şimdi anladım hocam çok enteresan bir olay ama ghost screen genelde yazılımsal değil donanımsal sorundur ekran panelinden kaynaklı bir problemdir rom değiştirince gitmesi çok enteresan eu romdan kaynaklı desek bu zamana kadar kimsede böyle bir olay olmadı bende dahil çok enteresan hocam olmazsa eu rom mıuı 12 bekleyin o çıkınca geçin euya baska bir çözüm gelmiyor aklıma
Benim telefondan kaynaklı bir sorun zaten hocam ama deneyimlerime göre yazılım donanımı bu konuda çok etkiliyor. Eu rom MIUI 12yi sabırsızlıkla bekliyorum zaten MIUI 12yi çok beğendim umarım bu sorun olmaz da rahatlıkla kullanırım.

illgTR8

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlkerysnbkn
Cihazım
Redmi note 8 pr
Meslek
Ögrenci
Konular
14
Elinize sağlık. Konuyu görseller ile desteklerseniz daha da faydalı olur bence.
Merhaba hocam bugün telefonuma güncelleme yapmayı düşünüyorum hatta güncelleme dosyasını da indirdim telefonum yurt dışı IMEI işlemli root yok magisk dosyası bulamadım ayarlardan uygulamalarda da baktım dosya yöneticisi ndende baktım magisk diye bir dosya yok twrp varmı bilmiyorum ses açma ve güç tuşunu basip bakmadım hiç böyle işlerden çekiniyorum zarar veririm diye zarar verilmicegeni biliyorum ama işte çekiniyorum güncelleme sırasında sıkıntı cikicak diye korkuyorum sizce bi şıkıntı cikarmi aldığım adam güncelleme dedi global romda MIUI 12.0.2 deyim

seroxim

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Serdar
Cihazım
RedMi Note 3
Konular
7
Ne yaptıysam eror 7 hatasını geçemedim kendi hafızasından usb ye kadar deneedim yükleyemedim. Bir dünya xiaomi cihaz kullandım note 9 pro ne zayıf kalmış geliştirme konusunda stabil twrp yok güncel eu rom yok üzüyor global roma el mahkum kaldık. Pichback twrpden yüklemeye calısınca vendor system kitleniyor 2 kere fastboot rom kurmak zorunda kaldım

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Ne yaptıysam eror 7 hatasını geçemedim kendi hafızasından usb ye kadar deneedim yükleyemedim. Bir dünya xiaomi cihaz kullandım note 9 pro ne zayıf kalmış geliştirme konusunda stabil twrp yok güncel eu rom yok üzüyor global roma el mahkum kaldık. Pichback twrpden yüklemeye calısınca vendor system kitleniyor 2 kere fastboot rom kurmak zorunda kaldım
walla hocam rehber gayet açık ben bir günde 7 8 çeşit farklı romu yüklüyorum twrp ile cihaza en ufak bir sorun yaşamıyorum bugün hatta kaç defa farklı rom denedim bende bir sorun olmadı pitch black kurmadan önce konuda verdiğim diğer twrp ile format data yapmak lazım sonra pitchblack twrp kurup eu romu kurabilirsiniz

Son düzenleme:

ukayl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emrah
Cihazım
Mi 9 Pro
Konular
11
walla hocam rehber gayet açık ben bir günde 7 8 çeşit farklı romu yüklüyorum twrp ile cihaza en ufak bir sorun yaşamıyorum bugün hatta kaç defa farklı rom denedim bende bir sorun olmadı
Rom değiştirken yedek alıp geri yükleme konusunda kolaylık bakımından hangi yöntemi kullanıyorsunuz hocam.

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Rom değiştirken yedek alıp geri yükleme konusunda kolaylık bakımından hangi yöntemi kullanıyorsunuz hocam.
hocam ben aktif olarak eu rom kullanıyorum pitchblack resmi twrp ile komple yedek alıyorum ekstra telefonum da hafıza kartım var yedeği ona alıyorum henüz adam akıllı bir twrp olmadıgı için dahili depolamadaaki klasörlerin de yedeğini alıyorum twrpdeki aldığım tam yedekle beraber hafıza kartında saklıyorum haftada bir yapıyorum bu işlemi tabi yedek almak yetmiyor kurması sıkıntılı oluyor mesela bugun mıuı 12 gresshan rom denedim üzerine direk yedeği yükledim olmadı cihaz bootloba düştü bende en bastan sıfırdan son sürüm eu rom kurdum cihazı açtım sonra direk yedeği yükledim sorunsuz açıldı yedeğim yani özetle aldınız yedek hangi sürüme yada roma aitse mutlaka cihaza sıfırdan yeni bastan o romu kurup cihazı açıp kurulum aşamasını geçtikten sonra twrpdeki yedeği üzerine kurmak gerekiyor yoksa açılmıyor cihaz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Merhaba hocam bugün telefonuma güncelleme yapmayı düşünüyorum hatta güncelleme dosyasını da indirdim telefonum yurt dışı IMEI işlemli root yok magisk dosyası bulamadım ayarlardan uygulamalarda da baktım dosya yöneticisi ndende baktım magisk diye bir dosya yok twrp varmı bilmiyorum ses açma ve güç tuşunu basip bakmadım hiç böyle işlerden çekiniyorum zarar veririm diye zarar verilmicegeni biliyorum ama işte çekiniyorum güncelleme sırasında sıkıntı cikicak diye korkuyorum sizce bi şıkıntı cikarmi aldığım adam güncelleme dedi global romda MIUI 12.0.2 deyim
hocam romdan twrp den anlamıyorsanız bu işlerle uğraşmanızı tavsiye etmiyorum

Son düzenleme:
Üst Alt