Hangi Romu Kullanıyorsunuz?

• Kullanılan toplam oy
    699

winstgy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
tugay
Cihazım
note9 pro
Konular
1
Öncelikle Merhaba Arkadaşlar Redmi Note 9 Pro Joyeuse Global Cihaz İçin Genel Kapsamlı Root-Twrp Ve Eu Rom Kurulumu Anlatıcam Bu Rehber Direkt Olarak En son Sürüm Eu romu kurmanıza yarar eski sürüm eu rom kurup üzerine güncelleme yapmanıza gerek yoktur direkt olarak global veya herhangi bir romdan buna sorunsuz şekilde geçebilirsiniz Öncelikle Cihazınızın Kilidi Açık Olması Lazım Kilidi Açık Olan Cihaza Her Türlü İşlemi Yapabilirsiniz Öncellikle Cihazının Kilidini Açın Genel Olarak Kilit Açma Prosedürü Her Xiomi Cihazda Aynıdır Kilidinizin Açık Olduğunu Ve Tüm Driverlerin Eksiksiz Bir Şekilde Bilgisayarınızda Kurulu Olduğunu Varsayarak Cihazınıza Nasıl En Son Sürüm Eu Rom Kurmayı twrp ve root kurmayı Anlatıcam Unutmayınki Yaptıgınız her işlem kendi sorumlulugunuz altındadır rehberi adım adım takip ederseniz cihazı brick yapma olasılıgınız yok olduki yaparsanız kesinlikle sorumluluk tarafıma ait değildir ayrıca yapacagınız tüm işlemler cihazındaki her seyi siler resimler veriler rehberde dahil bu işlemleri yapmadan kesinlikle yedeklerinizi tamamen almalısınız eksiksiz bir şekilde ardından işlemlere başlayabilirsiniz ve unutmayın bu sadece global türkiye joyeuse olan cihazlar içindir curtana cihaza bunu atarsanız cihazınız brick olur ayrıca yurt dısı imei atılan cihaza atarsanız imeiniz silinebilir cihazınızın joyeuse global oldugundan emin olun imeisinin resmi oldugundan emin olun ve ardından kurulum işlemlerlerine başlayabilirsiniz Global romdayken bilgisayrınızdan twrp yükledikten sonra wipe işlemi yaptıktan sonra tekrardan stock twrp dönme sorunu yaşayan olursa ilk önce root işlemlerini yapıp sonra yeniden twrp ekranına gelip rehberde belirtilen şekilde kurulumu yapabilirsiniz

Önemli Not:
Arkadaşlar Bu rehber sadece eu rom kurulumu üzerine açılmıştır global endonezya vs romlardeyken burda verilen twrp root yöntemleri cihazınızı soft brick konumuna sokar yani resmi romlar için burdaki twrp magisk root vs uygun değildir buna dikkat etmenizi şiddetle tavsiye ediyorum

Eu Romun Özellikleri: Arama Mesajlaşma uygulamaları tamamen xiominin orjinal uygulamaları arama ses kayıt özelliğide aktif bir şekilde çalısıyor gereksiz google uygulamaları gereksiz global romdaki reklamlar yok perfonmans ve pil ömrü 2 kat daha iyi ve global romda kısıtlanan çoğu özellikler eu romda ekli daha stabil ve ideal bir rom çin tabanlı orjinal mıuı romdan portlanmıştır daha detaylı eu rom içeriği aşağıda listelenmiştir

Aşağıda EU ROM’da bulunan ama global romlarda bulunmayan özellikleri detaylı bir şekilde görebilirsiniz

Masaüstünde etkin arama hareketi (yukarı kaydırın)
3 yollu yeniden başlatma menüsü (geliştirici ayarlarında)
Tüm cihazlar için Karanlık Mod (Gece Modu) (9.x / 10.x dışındaki geliştirme ayarlarında)
MIUI sistem uygulamalarında kaldırılan reklamlar
Tüm cihazlar için Yüz Tanıma Kilidi
Kilit ekranında dikey saat widget'ı
Asistan ekranındaki adım sayacı
Sol kilit ekranında daha fazla kısayol
Hareketleri uyandırma
MIUI Lab'da AI önceden yükleme seçeneği
Tam ekran hareketleri
İlk bildirimi otomatik genişletme seçeneği
Bildirim öncelik ayarları
Galeri uygulamasında daha fazla düzenleme seçeneği
Dosya Gezgini'nde MiDrive etkinleştirildi
SMS uygulaması için yatay mod eklendi
Hava durumu uygulamasında Gün Doğumu / Gün Batımı
Google uygulamaları desteği entegre
5 GHz bölge kısıtlamaları kaldırıldı
Çağrı kayıtlarından aramaları onaylayın
Sabah alarmı ile ilgili sabah raporu
AOD bildirimleri için desteklenen daha fazla uygulama
AOD ekranı için daha fazla stil
Hareketi uyandırmak için kaldırın
AOD bildirimi animasyon aldı
Varsayılan ses kontrol akışı geçişi
Geçiş yapmak için parmak izi sensörüne dokunun
Daha fazla Kamera özelliği
Ekranı kilitlemek için iki kez dokunun
Battery AI sahneleri
Belirli sistem uygulamalarının devre dışı bırakılmasına izin verildi
Tema .mtz'i zhuti.xiaomi.com'dan ThemeManager aracılığıyla içe aktarma
İşe yaramaz Çin bloatware uygulaması yok
Daha az arka plan işlemi nedeniyle daha fazla boş RAM
Hem sistem hem de 3. taraf uygulamaları için birleşik düz stil uygulama simgeleri
Renkli simgeler içeren gelişmiş menü
Tam sistem altında herhangi bir Çince karakter yok
Mi Video, Mi Müzik, Mi Tarayıcı: Hiçbir işe yaramaz Çince içerik yok
Herhangi bir xiaomi.eu sürümünde yanlışlıkla önyükleyiciyi flaşla yeniden kilitleme imkanı yok
Resmi MIUI Fan Siteleri ve MIUI Hayranları tarafından yapılan gerçek 27 dilde çeviri eklendi
EU T9 çevirici desteği eklendi
Şarj ses anahtarı eklendi
Ekran Kapatma animasyonu eklendi
AB için optimize edilmiş GPS ayarları
Optimize Edilmiş Pil tüketimi
Optimize edilmiş RAM tüketimi
MI5S 3GB RAM sürümüne 3D Touch eklendi
SMS uygulama seçeneklerine GSMalphabet eklendi
Daha fazla simge ızgara düzeni 4x5, 4x6, 4x7, 5x5, 5x6, 5x7 eklendi (cihaza bağlıdır)
SafetyNet aktif(Google Pay)
Play Store Sertifikalı
Deodexed
Güvenlik uygulamasına otomatik görevler eklendi
Oyun hız yükseltici eklendi
Galeri fotoğraf düzenleme seçeneklerine silme modülü (sihirli eleme) eklendi
Kulaklıktan gelen düşük ses seviyesi düzeltildi
Şarj ekranı
Ve dahası bu romda mevcut.

adb tool vs gibi uygulamalarla twrp yüklemek isteyenler için direk twrp .img doyası linki eklendi buyrun:

Önemli Not:
1.Çözüm : Rom kurulum esnasında error 7 hatası alanlar wipe data format işlemini yeniden yapın ardından advanced menüsüne girin magisk root seçeneğini seçip magisk root kurulumunu yapın kurulumun ardından yeniden install deyip rom dosyasını seçin sorununuz çözülmüş olur rom kurulumu bittikten sonra sistemi yeniden başlatın ve kurulum ekranı gelince yeniden recovery moda geçin ve root kurulum aşamasını yeniden yapın ardından aşağıda linkte verdiğim en son sürüm pitch black recovery kurabilirsiniz bu çözüm işe yaramazsa 2. Çözümü deneyebilirsiniz

2.Çözüm: ilk aşamada ki fix twrpden format data yapın ardından 2. Verdiğim yani pitchblack twrp indirin dahili depolamaya atın ve flashlayın sonra magisk 20.4 sürümünü buradan indirin dahili depolamaya atın ve flashlayın ardından tekrar yükle install seçeneğinden indirdiğiniz romu seçip flashlayın kesinlikle problemsiz rom kurulumu sağlamış olursunuz kurulumu bu yollada direkt pitch black twrp üzerinden bu şekildede sağlayabilirsiniz ama ilk kurduğunuz fix twrpden format data yapmayı kesinlikle unutmayın

Yüksek Ses Seviyesi İçin Çözüm: (Ses Seviyesi Düşük Diyenler İçin) Arkadaşlar kendim bizzat denedim sorunsuz çalışıyor ama siz genede her ihtimale karşı bunu kurmadan pitch black twrp ile komple sistem yedeği alın nolur nolmaz cihazınız bootloopa felan düşer. Arkadaşlar Konuya Viper4Android Fx dosyasını Dahil Ediyorum İsteyen Bunu Kurabilir Kesinlikle Denenmiştir Sorunsuz Çalışmaktadır Yüksek ve Kaliteli Ses Deneyimi İsteyen Arkadaşlar İndirip Kurabilir verdiğim Zip dosyasını İndirin ardından magisk manager uygulamasına girin modüller sekmesine girip + işaretine tıklayın indirdiğiniz konumdan zip dosyasını seçin kendisi otomatik olarak kurulumu yapar bittikten sonra sistemi yeniden başlatmanızı ister cihazı yeniden başlatın sonra viper uygulamasına girin driverlar eksik deyip veya sürücü bulunamadı der tamam deyin kurulum yapcak ardından cihazı yeniden başlatmanızı ister cihazı yeniden başlatın ve artık kurulumu tamamlamış olursunuz istediğinizi gibi ses ayarlarını yapabilirsiniz yanlız ayarlarını yaparken dikkatli olmanızı tavsiye ederim çok yüksek ses seviyelerine kadar çıkabiliyorsunuz bu modülle cihazın hoparlörüne ve kulaklığınıza zarar verebilirsiniz ayrıca sesi seviyesi global roma göre normalde bir tık fazla eu romda ama ben daha çok ses istiyorum diyorsanız tavsiye ederim modül linki buyrun

1.Adım:
ilk Olarak Şu Adresten bilgisayarınıza gerekli dosyayı indirin isteyen direk img dosyası indirip adb tool ilede flashlayabilir link üste eklendi ve cihazınızın geliştirici ayarlarından usb hata ayıklama modunu açın geliştirici ayarlarını açmak için mıuı sürüm kısmına üç beş defa tıklmanız yeterli olur sonra ayarlardan ek ayarlar kısmında geliştirici seçenekleri açılır ordan usb hata ayıklama modunu açabilirsiniz

2.Adım: Sonra indirdiginiz uygulamayı açın ardından telefonunuzu kapatın ve ses düğmesi kısma ve güç tusuna basılı tuttarak cihazı fastboot moduna alın ardından telefonu bilgisayara bağlayın sonra uygulamada 2 adet rusça seçenek göreceksiniz "Установить" buna tıklayın uygulama otomatik olarak kuracak twrpyi gelen cmd ekranında bir kaç defa enter tusuna basmanız gerekebilir ardından cmd ekranı kapanır ve cihazına twrp yüklenmiş olur

3.Adım: Ardından cihazın ses açma ve güç tusuna uzunca bir süre basarak twrp moduna geçebilirsiniz twrp modu açıldıgı zaman genelde cihazında herhangi bir desen şifre parola yoksa kilit ekranı için ayarldıgınız şifre istemez ama cihazında tanımladıgınız bir ekran kilidi şifresi varsa twrp ilk açılısta sizden şifre ister ve şifre olarak kilit ekranı için belirlediğiniz şifreyi girip twrp ana menüsüne erişebilirsiniz sonra twrp menüsünden ''wipe'' seçeneğine tıklıyorsunuz sonra ''format data'' seçeneğine tıklıyorsunuz ordaki siyah ekrana boşluk kısmına yani ''yes'' yazıyorsunuz ve wipe işlemini yapıyorsunuz

4.Adım: Sonra twrp işlemleri bitirdikten sonra tekrar twrp ana menüsüne dönüyorsunuz ''reboot button'' seçneğine basıp ''reboot recovery'' diyorsunuz ve cihazınızı yeniden recovery reboot menüsünde açılır ardından cihazınızaı joyeuse için uygun olan şu linkten son sürüm eu romu indirdin indirdiğiniz romu recevory modda bilgisayara bağlı olan cihazınızın dahili depolama kısmına atıyorsunuz

5.Adım: Ardından ''install'' seçeneğine basıp indirdiğiniz romu ordan seçiyorsunuz ve twrp son sürüm eu romu kurmaya başlar kurulum işlemi tamamlandıktan sonra tekrar ''reboot'' tusuna basıp ''reboot system'' deyip sistemi yaniden başlatın ilk açılıs 15 20 dakiakaya kadar sürebilir kesinlikle bekleyin hiç bir işlem yapmayın sonra cihaz açılınca kurulum ekranı gelir kurulumu yapmadan cihazı güç tusu ile komple kapatın yeniden ses açma ve güç tusuna basılı tutarak twrp ekranına dönün ordan optional advanced seçeneklere tıklayın magisk root seçeneğine basın ve root işlemini başlatın root kurulumu bittikten sonra tekrar reboot system deyip sisteminizi yeniden baslatın ve root twrp ve en son sürüm eu rom yazılımınızın keyfini çıkarın.

Tavsiye: Size tavsiyem pitch black twrp kullanmanız olur hem arayüzü türkçe hemde hersey daha anlaşılır ve joyesue cihaz için %100 uyumlu mesela ben rom kurulumu ardından haftada bir pitch black twrp ile komple sistem yedeği alıyorum olduki cihaz soft brick felan olursa fastboot yada twrp ekranında kalırsa yeniden aldıgım yedeğe dönüp sistemi kurtarabiliyorum en son sürüm pitch black twrp linkinide buraya bırakıyorum dileyen arkadaş indirip deneyebilir kurulumu son derece basit dediğim tüm işlemleri yapıp kurulumu bitirdikten sonra cihazı yeniden twrp modunda açın ve indirdiğin pitch black twrypi telefonunuza atıp instaall seçeneğinden cihazına flaşhlayın ve keyfini çıkarın bu linkten flashnabilir sürümü indirip twrpden flashlayabilirsiniz ama bunu en son işlem olarak yapmanız lazım rehberdeki herseyi uyguladıktan sonra bunu kurun cihazınızın tüm yedeklerini alın bilgisayrınıza yada hafıza kartınıza atın yedekleri ardından olası tüm problemlerde yeniden sağlam yedege dönebilirsiniz. tüm görüş ve öneri ve sorularınıza açığım arkdaşlar yardımcı olabilirsem ne mutlu

Önemli Not: Arkadaşlar unutmayınki sistem uygulamarını güncellemek için manuel olarak el ile güncel app kurmayın cihazınızı brick yapıyor ve fastboot ekranına atıyor sürekli temalarda yazı stili değiştrirkende bazen brick olabiliyor sistem uygulamalarını google play üzerinden yada en son sürüm xiomi sistem uygulamaları günceleme app yi indirip kurduktan sonra shortcut programlarıyla açıp ordan güncellemenizi tavsiye ediyorum sadece temalar için gelecek olan global en son sürümü kurmayın yoksa temaları içe aktarma özelliği çalısmaz dahili olarak miexplorer gibi uygulamalarla güncel sistem appleri kurarsanız sisteminiz çöker veya ekstra magiskten yada twrpden sistemi etkilicek herhangi bişey flashlarsanız veya sistem dosyalarına müdahale ederseniz gene çöker o yüzden bu rehber sadece eu rom root ve twrp üzerine açılmıştır ekstra müdahaleler cihazınızın soft brick olmasına neden olabilir o yüzden cihazınızı en son sürüm eu roma yükseltip gereken ayarları uygulamalrı kurduktan sonra pitch black twrp kurup komple efs twrp super vs tüm yedekleri almanızı tavsiye ederim soft brickten anca bu şekilde yeniden düzgün çalışan sisteme dönebilirsiniz

Konuya roma ve twrp' ye ait güncel görseller eklenmiştir.
aslan abim herşeyi yaptım biraz uğraştım ama eline sağlık sadece tek biyerde takıldım sistem yedeği alacam olası sorunlara karşı ama bu twrp de hangilerini seçmeliyim diğerlerine göre karışık biraz system falan yazmıyor yedek için hangilerini seçmeliyim cevaplarsan sevinirim emeğine sağlık

Ekli dosyalar

• IMG-20200924-WA0000.jpg
    IMG-20200924-WA0000.jpg
    124,2 KB · Görüntüleme: 33

alperlist123

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
alper
Cihazım
9 pro
Konular
0
Merhaba sorunsuz bir şekilde kurdum fakat 4 g olarak algılıyor 4,5 açılmıyor hattım türk telekom düzeltmek için ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Merhaba sorunsuz bir şekilde kurdum fakat 4 g olarak algılıyor 4,5 açılmıyor hattım türk telekom düzeltmek için ne yapmalıyım şimdiden teşekkürler
O konulara çok takılmayın benimde 4g cekiyo 20 mb/s ile download yapıyorum

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
aslan abim herşeyi yaptım biraz uğraştım ama eline sağlık sadece tek biyerde takıldım sistem yedeği alacam olası sorunlara karşı ama bu twrp de hangilerini seçmeliyim diğerlerine göre karışık biraz system falan yazmıyor yedek için hangilerini seçmeliyim cevaplarsan sevinirim emeğine sağlık
Hepsini seçicen kardeşim ne var ne yoksa hepsini seç
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Aynen kardeşim 4g yazdığına bakma şebeken ne kadar çekiyorsa hepsini sorunsuz verir hız olarak

draqkin

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
özgür
Cihazım
Redmi Note 8 Pr
Meslek
Dr.
Konular
5
Nasıl safenet gitti mi? Daha önceki versiyonda safenet var mıydı?

Ben ilk fastboot ile kurdum(11.02)
Sonra 11.04 fastboot ile yükselttim. Safenet duruyordu. 11.05 e trwp ile güncellediğimde gitmişti.
11.07 yükseltmesi de her şey geri geldi.

Ama ses kaydedici otomatik ayarı kaldırılmış. Ama benimkisi hala otomatik kaydediyor.

Kaydedici uygulamasında görünüyor kayıtlar.

Ben yükseltme yaparken format data yapmıyorum. Bu sayede her şey yerli yerinde kalıyor. Cache ve dalvik wipe işlemini yapıyorum. Yoksa bootloop oluşabiliyor(Samsung deneyimleri...)

Bugün kü konuşmalar oto kaydedilmiş bende:

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Redmi Note 9 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Benim safenet gitmesinin sebebi magisk sanırım onun çaresi yok galiba şu an için. Rootsuz kullanacağıma safenet gitsin daha iyi. Ben daha önce xiaomi.eu romlarında denemiştim dirty install ama magisk te sıkıntı çıkarıyor o yüzden format data ya devam. Şimdilik miui 12 beklemesindeyim

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33
Benim safenet gitmesinin sebebi magisk sanırım onun çaresi yok galiba şu an için. Rootsuz kullanacağıma safenet gitsin daha iyi. Ben daha önce xiaomi.eu romlarında denemiştim dirty install ama magisk te sıkıntı çıkarıyor o yüzden format data ya devam. Şimdilik miui 12 beklemesindeyim
Aynen magisk roottan kaynak lı zaten onu kaldırır san sorun hallolur

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Arkadaşlar sizce ekran sürem iyimi

Birde 2. Uygulamayı neredeyse hiç kullanmadım ama aşırı bir sarj tüketimi söz konusu

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

asgtr

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Asg
Cihazım
Resmi Note 9 Pr
Konular
0

Birde 2. Uygulamayı neredeyse hiç kullanmadım ama aşırı bir sarj tüketimi söz konusu

Ben 48 saatten aşağı şarja takmıyorum. YouTube ve Facebook videoları ve internet gezinmesi ağırlıklı. Oyun oynuyorsan süre iyi, yok oyun yoksa o süre kötü.

Bir de bir taktik, lityum pillerin ömrünü hızlı tüketmemek için şarjı sonuna kadar bitirme. %10 altı bataryayı çabuk tüketiyor. 4 yıl Galaxy S7 kullandım bu telefondan önce ve şarj ilk gün kadar olamasa bile 22 saate yakın dayanırdı rahatlıkla.

aslan568

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaşar
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Meslek
tekniker
Konular
33

Aldığın ekran süresi normal 10 ila 11 saat arası çok normal bu cihazda

seyamkk

Andromeda
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
RN 12 PRO 5G
Meslek
Elektrik teknisyen
Konular
22
Ben 48 saatten aşağı şarja takmıyorum. YouTube ve Facebook videoları ve internet gezinmesi ağırlıklı. Oyun oynuyorsan süre iyi, yok oyun yoksa o süre kötü.

Bir de bir taktik, lityum pillerin ömrünü hızlı tüketmemek için şarjı sonuna kadar bitirme. %10 altı bataryayı çabuk tüketiyor. 4 yıl Galaxy S7 kullandım bu telefondan önce ve şarj ilk gün kadar olamasa bile 22 saate yakın dayanırdı rahatlıkla.

Batarya kalibrasyonu için ayda bir %0 a kadar bitiririm bataryayı

Üst Alt