Çözüldü Redmi note 8'de yaşadığım bildirim sorunları

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
:( :( :(

O zaman kötünün iyisi diyorsunuz..

:(:( :(
aynen oyle cinli ureticilerde durum asa yukari hep ayni. adamlar asil kendi ulkeleri icin ilk uretim.sonra globele uyarlayip satiyorlar ama.global firmalarda ana hedef zaten global. çinin nufusu cok oldugu icin durum biyle ama xiaomi iyidir kalitesi kullanimi.guncelleme.desregi olsun. mesela suan ayni fiyattta bi samsung alsan muhtemelen 1 guncelleme ya alacaksin yada alamicaksin ama xiaomide oyle degil

A.korkurt

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Aydın
Cihazım
Resmi note 8
Konular
0
Uzun bir süredir ios kullanıcısıydım, şarj ve pahalılık sebebiyle çok bahsi geçen xiomia redmi note 8'i aldım 1 ay kadar önce ama ne yazık ki çok pişmanım :( f/p açısından tabii ki bazı sorunlar yaşayabileceğimi düşünüyordum ama teknoloji çağında bildirim gibi basit sorunlarla mücadele eden onca konu başlığı gördüm. Açıkçası teknolojiden anlamıyorum, bana yardım edebilecek kimsem de yok yanımda karantina sebebiyle, bilgisi olanlar fikir verebilir mi?

1- Fb bildirimlerini FB ikonunda göstermiyor. Bir gönderim beğeni aldıysa eskiden ios'a anında bildirim gelirdi, şimdi sadece yorum bildirimleri geliyor, o da belli bir süre sonra kayboluyor.
2- Fb bildirimleri ana ekranda şu şekilde yarım halde görünüyor:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

3- Whatsapp bazen özellikle grup mesajlarda ışık yanarak ana ekranda göstermesine rağmen ses olarak bildirim gelmiyor. telefon elimde değilse bildirimden haberdar olmuyorum.
4- Whatsapp'ta örneğin bana üstüste birkaç mesaj yazdığınızda normalde sırayla birinci, ikinci, üçüncü mesajları gösterir ya telefon, benimki ısrarla ilk mesajı gösteriyor sadece.

Bu dört sorunu çözebilmeme yardımcı olabilecek var mıdır aramızda? Çok anlamıyorum tek başıma, rom vs. deniliyor ama bilmiyorum hiçbirini :( Eğer bunları çözemezsem telefonu satıp Huwai almayı düşüneceğim korona sonrasında ama o kadar emek ve masraf var, inşallah gerek kalmaz :(

Yardım eden arkadaşlara şimdiden çoooooook teşekkür ederim sun~~inlove~~

Ayarlar, Bildirimler, Bildirim Çubuğu yolunu takip ederek ve daha sonra "Bildirim türü" kısmında Android'i seçip deneyin. Bildirimlerin çift gözükmesi düzelebilir.

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
Ayarlar, Bildirimler, Bildirim Çubuğu yolunu takip ederek ve daha sonra "Bildirim türü" kısmında Android'i seçip deneyin. Bildirimlerin çift gözükmesi düzelebilir.

Android seçiliymiş, baktım

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29

okdar yol izlemeye gerek yok arama cubuguna bikdirim turu yazmak dahi yeterli:)

umutberkayk

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut Berkay
Cihazım
Xiaomi 12T Pro
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
0
senkronizasyon acik ise bildirim sorunu yasamamaniz lazim buda simdi aklima geldi. ben mi5s den beri 4yildir hic bildirim sorunu yasamadim toplam 5 adet xiaomi cihaz kullandim 3adet mi5s mi6 mix2
Bu dediğinizi deneyeceğim şimdi, bir hafta boyunca senk. kapatmayacağım bakalım bi değişiklik olacak mı teşekkürler

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Bu dediğinizi deneyeceğim şimdi, bir hafta boyunca senk. kapatmayacağım bakalım bi değişiklik olacak mı teşekkürler
hocam.senkronizasyonu pil tasarrufu icin kapadiysaniz uygulamaya girmedikce bildirim gelmez bi ara bende nasil.olduysa kapamisim.allah allah diyorum mailler pc ye geliyor ofisdeyim telefona gelmiyor kafayi yicem dedim megerse gece yatarken rahatsiz etme modunu acarken senkronizasyonu kapamisim kazara :) senkronizasyonun zaten kesin acik olmasi lazim yoksa bildirim sorunu kacinilmaz

maviada34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Bilişim
Konular
3
Facebook bildirim sorunu yaşayanlar altta vereceğim linkteki bir önceki 263 olan sürümü indirip yüklesinler sorununuz çözülmüş olur ama google play den otomatik güncellemeleri kapatın öyle yükleyin

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Facebook problemini bilmiyordum söylediğiniz için teşekkür ederim wp mesaj varsayılan derken biraz açar mısınız varsayılan olan hangisi

Ayarlar ses altından veya wp ayarlarından farklı bir bildirim sesi seçildiğinde oluyor hocam. WP ayarlarsından varsayılan yapın ve ayarlar ses altından da telefnda yüklü gelenlerden birini seçin.

yaaaaa çok teşekkür ederim <3 tam sıraladıklarımı anlamışsın, çok çok sağol <3

O zaman şöyle sorabilir miyim?

Facebook için eski sürümü nasıl yükleyebilirim? Aslında telefonu 1 ay oldu alalı, telefona gelen genel güncellemer dışında ek bir şey yapmadım ama kullandığım ilk günden itibaren böyle. Sorunsuz sürüm hangisiyse yüklesem geçer mi? :)

WP için de evet bildirim ses tonunu değişmiştim çünkü ilk telefonu aldığımda sms, wp vs. hepsi aynı ses tonundaydı ve ben ios'un wp bildirim ses tonuna o kadar alışık ve bağımlıymışım ki ilk yaptığım iş bu oldu :P Bildirim sesi varsayılan (ksilofon) denilen mi oluyor? Bir de öyle deneyim, bakalım düzelecek mi.

Siz bilgili bir arkadaşa benziyorsunuz, o yüzden bunun dışında birkaç görüşünüzü de sorsam mı? inlove~~

1- Bildirimin çok önemli olduğu biri için bu tarz bildirim sorunları yaşamam sebebiyle başka telefona geçmek saçma mı olur? Benim şartlarımı zorlar bu arada, öyle ekonomik olarak zorlamasa zaten anında ios'a dönerdim :D Ama FB ve WP çok çok çok sık kullanıyorum işim gereği ve telefonda tek sıkıntı yaşatan da bunlar :( Mesela Huwai'ye geçsem orada da aynı sorunları yaşama ihtimalim olur mu?
2- Gözlemlediğim ve hissettiğim kullanıcıların yarısı telefondan acayip memnun ve mutlu, diğer yarısı da benim gibi hep bilidirim sorunu yaşamış. Üretim kaynaklı şansımıza ne çıkarsa mı yaşıyoruz acaba? wasntme~~

Güzel ya forumda ablaların olması. Abiler gözlüklü cool adam emojisi atıyor, ablalar kalp haha-- Kalp daha güzel oluyor <3

Facebook eski sürümü apkmirror veya aptoide sitelerinden indirip kurabilirsiniz. Forumdaki diğer konularda arkadaşlar tam olarak çalışan sorunsuz sürümleri yazmışlar, o sürümleri kurmanızı tavsiye ederim.

Aslında cihazlarda ya da yazılımda sorun var, inkar etmek mantıksız ama sorun o kadar saçma yerlerde geliyor ve düzeltmesi o kadar basit oluyor ki soruna anlam vermek mümkün olmuyor. Yani her kullanıcının son derece doğal şekilde yaptığı bildirim sesi değiştirme bu aletlerde bildirim gelmemesine dahi neden olabiliyor. 3310'da bile böyle bir şey yok. Yani bazı cihazlar iyi, bazıları kötü, üretim kötü demek bence çok doğru değil. Sadece diğer cihazlara göre biraz daha fazla ilgi istiyor, cihaza hakim olunması gerekli.

Başka marka modelde sorun yaşar mısınız... Evet yaşayabilirsiniz. Androidde her markanın ve her modelin böyle saçma sorunları var. Örneğin instagram'da resimler android cihazların %90'ında çamur gibi. iOS'ta ise böyle bir problem yok. Adamlar hesap makinesi kamerası koyuyor cihaza ama instagramda profesyonel fotoğrafçı çekmiş gibi görünüyor. Biz ise canon ayarında kamerayla çekim yapıyoruz bizim resimleri çamaşır makinesi çekmiş gibi görünüyor...

Eğer bütçeniz uygunsa 10k+ telefona para verebilecekseniz evet iPhone alın. Adamlar kedisini mikrodalgada kurutmaya çalışan salak amerikalı için telefon yaptığı için bozmanıza izin vermiyor, bozmanızı engelliyor. Biz de buna stabil telefon diyoruz. Evet taş gibi, bozamazsınız sorun yaşamazsınız. Ama bütçeniz uygun değilse bir kaç saat forumda geçirin, konuları inceleyin temel android bilgisine sahip olun ve telefonunuzda oluşabilecek problemleri kendiniz çözebilecek seviyeye ulaşın. 8-10k cebinizde kalsın elinizdeki telefondan iphone'a göre daha iyi performans alırsınız. Başka androide ise kesin geçmeyin. O gereksiz masraf olur, nasıl olsa o android de sorun çıkartacak.

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ayarlar ses altından veya wp ayarlarından farklı bir bildirim sesi seçildiğinde oluyor hocam. WP ayarlarsından varsayılan yapın ve ayarlar ses altından da telefnda yüklü gelenlerden birini seçin.

Güzel ya forumda ablaların olması. Abiler gözlüklü cool adam emojisi atıyor, ablalar kalp haha-- Kalp daha güzel oluyor <3

Facebook eski sürümü apkmirror veya aptoide sitelerinden indirip kurabilirsiniz. Forumdaki diğer konularda arkadaşlar tam olarak çalışan sorunsuz sürümleri yazmışlar, o sürümleri kurmanızı tavsiye ederim.

Aslında cihazlarda ya da yazılımda sorun var, inkar etmek mantıksız ama sorun o kadar saçma yerlerde geliyor ve düzeltmesi o kadar basit oluyor ki soruna anlam vermek mümkün olmuyor. Yani her kullanıcının son derece doğal şekilde yaptığı bildirim sesi değiştirme bu aletlerde bildirim gelmemesine dahi neden olabiliyor. 3310'da bile böyle bir şey yok. Yani bazı cihazlar iyi, bazıları kötü, üretim kötü demek bence çok doğru değil. Sadece diğer cihazlara göre biraz daha fazla ilgi istiyor, cihaza hakim olunması gerekli.

Başka marka modelde sorun yaşar mısınız... Evet yaşayabilirsiniz. Androidde her markanın ve her modelin böyle saçma sorunları var. Örneğin instagram'da resimler android cihazların %90'ında çamur gibi. iOS'ta ise böyle bir problem yok. Adamlar hesap makinesi kamerası koyuyor cihaza ama instagramda profesyonel fotoğrafçı çekmiş gibi görünüyor. Biz ise canon ayarında kamerayla çekim yapıyoruz bizim resimleri çamaşır makinesi çekmiş gibi görünüyor...

Eğer bütçeniz uygunsa 10k+ telefona para verebilecekseniz evet iPhone alın. Adamlar kedisini mikrodalgada kurutmaya çalışan salak amerikalı için telefon yaptığı için bozmanıza izin vermiyor, bozmanızı engelliyor. Biz de buna stabil telefon diyoruz. Evet taş gibi, bozamazsınız sorun yaşamazsınız. Ama bütçeniz uygun değilse bir kaç saat forumda geçirin, konuları inceleyin temel android bilgisine sahip olun ve telefonunuzda oluşabilecek problemleri kendiniz çözebilecek seviyeye ulaşın. 8-10k cebinizde kalsın elinizdeki telefondan iphone'a göre daha iyi performans alırsınız. Başka androide ise kesin geçmeyin. O gereksiz masraf olur, nasıl olsa o android de sorun çıkartacak.

<3 <3 <3

8=)

:D

Üst Alt