Çözüldü Redmi note 8'de yaşadığım bildirim sorunları

Asdq

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Heyo
Cihazım
Mi8
Konular
33
Senkronizasyon kapatmanız sadece e postadan bildirim almanızı engeller,wp ile bir alakası yok , Facebook da da

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
Facebook bildirim sorunu yaşayanlar altta vereceğim linkteki bir önceki 263 olan sürümü indirip yüklesinler sorununuz çözülmüş olur ama google play den otomatik güncellemeleri kapatın öyle yükleyin

laptoptan indirmek isteyince sorun yok ama mobilden indirince böyle oluyor bende, internet de var oysa ki. hücresel ve wifi de denedim ama aynı sonucu alıyorum. neden olabilir?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ayarlar ses altından veya wp ayarlarından farklı bir bildirim sesi seçildiğinde oluyor hocam. WP ayarlarsından varsayılan yapın ve ayarlar ses altından da telefnda yüklü gelenlerden birini seçin.

Güzel ya forumda ablaların olması. Abiler gözlüklü cool adam emojisi atıyor, ablalar kalp haha-- Kalp daha güzel oluyor <3

Facebook eski sürümü apkmirror veya aptoide sitelerinden indirip kurabilirsiniz. Forumdaki diğer konularda arkadaşlar tam olarak çalışan sorunsuz sürümleri yazmışlar, o sürümleri kurmanızı tavsiye ederim.

Aslında cihazlarda ya da yazılımda sorun var, inkar etmek mantıksız ama sorun o kadar saçma yerlerde geliyor ve düzeltmesi o kadar basit oluyor ki soruna anlam vermek mümkün olmuyor. Yani her kullanıcının son derece doğal şekilde yaptığı bildirim sesi değiştirme bu aletlerde bildirim gelmemesine dahi neden olabiliyor. 3310'da bile böyle bir şey yok. Yani bazı cihazlar iyi, bazıları kötü, üretim kötü demek bence çok doğru değil. Sadece diğer cihazlara göre biraz daha fazla ilgi istiyor, cihaza hakim olunması gerekli.

Başka marka modelde sorun yaşar mısınız... Evet yaşayabilirsiniz. Androidde her markanın ve her modelin böyle saçma sorunları var. Örneğin instagram'da resimler android cihazların %90'ında çamur gibi. iOS'ta ise böyle bir problem yok. Adamlar hesap makinesi kamerası koyuyor cihaza ama instagramda profesyonel fotoğrafçı çekmiş gibi görünüyor. Biz ise canon ayarında kamerayla çekim yapıyoruz bizim resimleri çamaşır makinesi çekmiş gibi görünüyor...

Eğer bütçeniz uygunsa 10k+ telefona para verebilecekseniz evet iPhone alın. Adamlar kedisini mikrodalgada kurutmaya çalışan salak amerikalı için telefon yaptığı için bozmanıza izin vermiyor, bozmanızı engelliyor. Biz de buna stabil telefon diyoruz. Evet taş gibi, bozamazsınız sorun yaşamazsınız. Ama bütçeniz uygun değilse bir kaç saat forumda geçirin, konuları inceleyin temel android bilgisine sahip olun ve telefonunuzda oluşabilecek problemleri kendiniz çözebilecek seviyeye ulaşın. 8-10k cebinizde kalsın elinizdeki telefondan iphone'a göre daha iyi performans alırsınız. Başka androide ise kesin geçmeyin. O gereksiz masraf olur, nasıl olsa o android de sorun çıkartacak.

Ben WP ana sese döneyim, bakalım sorun geçecek mi. İnşallah geçer. Yoksa kim ister zırt pırt tel değiştirmek, ben de sevmek istiyorum telefonumu çok <3 :P

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-08-20-07-50-866_com.android.browser.jpg
    Screenshot_2020-04-08-20-07-50-866_com.android.browser.jpg
    132,3 KB · Görüntüleme: 17

Asdq

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Heyo
Cihazım
Mi8
Konular
33
laptoptan indirmek isteyince sorun yok ama mobilden indirince böyle oluyor bende, internet de var oysa ki. hücresel ve wifi de denedim ama aynı sonucu alıyorum. neden olabilir?

Ben WP ana sese döneyim, bakalım sorun geçecek mi. İnşallah geçer. Yoksa kim ister zırt pırt tel değiştirmek, ben de sevmek istiyorum telefonumu çok <3 :P

Buradan deneyiniz...

Android seçiliymiş, baktım
Onu miu yapin

Moderatör tarafında düzenlendi:

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
Denilen APK olanı yükledim ama FB bildirimlerim yine böyle yarım şekilde yansıyor ekrana :(
Bildirim çubuğunda Android de denedim, Miu da denedim yine aynı.. Acaba başka bir APK FB mu yüklemem gerek? :(

Ekli dosyalar

• 91728794_10157112737278202_8974265149162520576_o (1).jpg
    91728794_10157112737278202_8974265149162520576_o (1).jpg
    120,1 KB · Görüntüleme: 20

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
Bahsettiğiniz tüm sorunları yaşıyorum sorunun kesin çözümü eu roma geçmek gibi duruyor şuanda
Cihaz bilgileri miui sürümü ve android sürümünüz nedir paylaşırmısınız

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
Bahsettiğiniz tüm sorunları yaşıyorum sorunun kesin çözümü eu roma geçmek gibi duruyor şuanda
Cihaz bilgileri miui sürümü ve android sürümünüz nedir paylaşırmısınız

siz eu rom'a geçtiniz mi? tüm sorunlarınız halloldu mu?
cihaz bilgileri için bu ekran görüntüsü yeter mi acaba?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-09-20-46-31-459_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2020-04-09-20-46-31-459_com.android.settings.jpg
    188 KB · Görüntüleme: 22

Nuriuyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nuri
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
2
siz eu rom'a geçtiniz mi? tüm sorunlarınız halloldu mu?
cihaz bilgileri için bu ekran görüntüsü yeter mi acaba?
Ben rn8 pro kullanıyorum android 10 sürümündeyim yaklaşık 15gündür bu sorunla uğraşıyorum ve bugüb itibari ile çözüme ulaştım ama tam çözüm sağladım diyebilmek için 1gün boyunca test edicem çözülmüş bile olsa eu roma geçiş yapıcam bl kilidinin açılmasını bekliyorum

Çözüm için yaptıklarım ise sırasıyla şu şekilde

Ayarlar uygulamalar listesinden sistem uygulamalarıda dahil olmal üzere listelemek burda en önemlisi zaten sistem ile birlikte gelen uygulamalar

Burada yaklaşık 300tane kadar uygulama listelenecek hepsini tektek açarak güncelleştirmeleri kaldır seçeneği olanlardan güncellemeleri kaldırın
Sonrasında ayarlar sistem uygulama güncelleştirmesi bölümüne ve google play stora uygulama güncellemeleri gelecek hiç birini kurmayın özelliklede sistem uygulama güncelleyicisi ile gelenleri
Sonrasında ayarlara girip arama butonuna bildirim erişimi yazıp ilgili menüye giriş yapın ve tüm uygulamaların izinlerini kapatın

Tüm bu işlemler sonrasında yeniden başlatmayı unutmayın
Takıldığınız yerde yazın yardımcı olurum

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
Ben rn8 pro kullanıyorum android 10 sürümündeyim yaklaşık 15gündür bu sorunla uğraşıyorum ve bugüb itibari ile çözüme ulaştım ama tam çözüm sağladım diyebilmek için 1gün boyunca test edicem çözülmüş bile olsa eu roma geçiş yapıcam bl kilidinin açılmasını bekliyorum

Çözüm için yaptıklarım ise sırasıyla şu şekilde

Ayarlar uygulamalar listesinden sistem uygulamalarıda dahil olmal üzere listelemek burda en önemlisi zaten sistem ile birlikte gelen uygulamalar

Burada yaklaşık 300tane kadar uygulama listelenecek hepsini tektek açarak güncelleştirmeleri kaldır seçeneği olanlardan güncellemeleri kaldırın
Sonrasında ayarlar sistem uygulama güncelleştirmesi bölümüne ve google play stora uygulama güncellemeleri gelecek hiç birini kurmayın özelliklede sistem uygulama güncelleyicisi ile gelenleri
Sonrasında ayarlara girip arama butonuna bildirim erişimi yazıp ilgili menüye giriş yapın ve tüm uygulamaların izinlerini kapatın

Tüm bu işlemler sonrasında yeniden başlatmayı unutmayın
Takıldığınız yerde yazın yardımcı olurum

o zaman test edip emin olduktan sonra bizi de bilgilendirir misiniz? biraz karışık geldi yazı, şimdiden zamanınızı almayayım. haberleşiriz dimi? handshake~~

maviada34

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Bilişim
Konular
3
Merhaba arkadaşlar
Bir önceki mesajımda dediğim gibi ben bu sorunu 263.0.0.46.121 bu versiyon ile çözdüm. Öncelikle uygulamayı silin sonra Apk indirip yükleyin bildirim sorunu yaşamadım bu versiyonda.
Genel romlarda denenmiştir. Eu hint end chine miroom global.

Ekli dosyalar

• IMG_20200410_010456.jpg
    IMG_20200410_010456.jpg
    266,4 KB · Görüntüleme: 19
  • IMG_20200410_010403.jpg
    IMG_20200410_010403.jpg
    139,1 KB · Görüntüleme: 18
Son düzenleme:
Üst Alt