Çözüldü Redmi note 8'de yaşadığım bildirim sorunları

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
Uzun bir süredir ios kullanıcısıydım, şarj ve pahalılık sebebiyle çok bahsi geçen xiomia redmi note 8'i aldım 1 ay kadar önce ama ne yazık ki çok pişmanım :( f/p açısından tabii ki bazı sorunlar yaşayabileceğimi düşünüyordum ama teknoloji çağında bildirim gibi basit sorunlarla mücadele eden onca konu başlığı gördüm. Açıkçası teknolojiden anlamıyorum, bana yardım edebilecek kimsem de yok yanımda karantina sebebiyle, bilgisi olanlar fikir verebilir mi?

1- Fb bildirimlerini FB ikonunda göstermiyor. Bir gönderim beğeni aldıysa eskiden ios'a anında bildirim gelirdi, şimdi sadece yorum bildirimleri geliyor, o da belli bir süre sonra kayboluyor.
2- Fb bildirimleri ana ekranda şu şekilde yarım halde görünüyor:
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

3- Whatsapp bazen özellikle grup mesajlarda ışık yanarak ana ekranda göstermesine rağmen ses olarak bildirim gelmiyor. telefon elimde değilse bildirimden haberdar olmuyorum.
4- Whatsapp'ta örneğin bana üstüste birkaç mesaj yazdığınızda normalde sırayla birinci, ikinci, üçüncü mesajları gösterir ya telefon, benimki ısrarla ilk mesajı gösteriyor sadece.

Bu dört sorunu çözebilmeme yardımcı olabilecek var mıdır aramızda? Çok anlamıyorum tek başıma, rom vs. deniliyor ama bilmiyorum hiçbirini :( Eğer bunları çözemezsem telefonu satıp Huwai almayı düşüneceğim korona sonrasında ama o kadar emek ve masraf var, inşallah gerek kalmaz :(

Yardım eden arkadaşlara şimdiden çoooooook teşekkür ederim sun~~inlove~~

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Uygulamaların bildirimlerinin sorunsuz geldiğini hiç görmedim. Ayarlar-bildirimler kısmına girin bildirim almak istediğiniz uygulamaya tıklayın örneğin facebook. Orada bildirim simgelerinin görünmesi-led ışığının yanması-ses çıkarması gibi şeyler var hepsini aktif edin. Aşağıya doğru inin orada farklı seçenekler var. Yorumlar,etiket vs örneğin yorumlar seçeneğine tıklayın orada öncelik seçeneği var ona tıklayın ve yüksek olarak seçin. Bildirim almak istediğiniz bütün uygulamalarda bu ayarları yapmanız gerekiyor. Tabi whatsapp gibi bazı uygulamalarda bunu yapmanıza gerek yok uygulamanın yüksek öncelikli bildirim özelliği olduğu için bunu otomatik yapıyor. Whatsapptaki mesajlar konusuna gelecek olursak hiçbir android telefonda düzgün çalıştığını görmedim. Örnek vereyim: mesela bir kişiden 4 kez mesaj geldi doğal olarak size 4 kere mesaj sesi gelmesi gerekiyor ama öyle olmuyor sıkıntı çıkabiliyor bazen her zaman yaşanmıyor tabi bu sorun çok nadir şekilde olabiliyor. Miui'da ilk mesajı gösterme sıkıntısı var ona yapacak birşey yok. AOSP rom atabilirsiniz. Kilit ekranındaki facebook bildirimi hakkında yapacak birşey yok telefona hard reset atabilirsiniz. Mi cloud ile ana ekran yedeği alırsınız telefon açıldıktan sonra yedekten geri yüklersiniz herşeyinizi. (dosya,müzik,fotoğraf,video bunların tamamı yüklenmeyebilir o yüzden google fotoğraflar ve google drive kullanmanızı öneririm) Miui'de bu tarz can sıkan sorunlar 2 sürümdür devam ediyor (10-11) bunu çözecek kişilerde yetkililer ama pek umursamıyorlar. AOSP rom kurarsanız telefonunuza hiçbir sıkıntı ile neredeyse karşılaşmazsınız.

xbatubgc

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Batuhan
Cihazım
Redmi Note 9S
Meslek
Öğrenci
Konular
12
Dediğiniz sorunlar yazılımsal malesef MIUI güncellemeleriyle umarım düzelir

TheByALeX

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Not 4X
Meslek
PLC Mekanik Bakım
Konular
25
Uzun bir süredir ios kullanıcısıydım, şarj ve pahalılık sebebiyle çok bahsi geçen xiomia redmi note 8'i aldım 1 ay kadar önce ama ne yazık ki çok pişmanım :( f/p açısından tabii ki bazı sorunlar yaşayabileceğimi düşünüyordum ama teknoloji çağında bildirim gibi basit sorunlarla mücadele eden onca konu başlığı gördüm. Açıkçası teknolojiden anlamıyorum, bana yardım edebilecek kimsem de yok yanımda karantina sebebiyle, bilgisi olanlar fikir verebilir mi?

1- Fb bildirimlerini FB ikonunda göstermiyor. Bir gönderim beğeni aldıysa eskiden ios'a anında bildirim gelirdi, şimdi sadece yorum bildirimleri geliyor, o da belli bir süre sonra kayboluyor.

3- Whatsapp bazen özellikle grup mesajlarda ışık yanarak ana ekranda göstermesine rağmen ses olarak bildirim gelmiyor. telefon elimde değilse bildirimden haberdar olmuyorum.
4- Whatsapp'ta örneğin bana üstüste birkaç mesaj yazdığınızda normalde sırayla birinci, ikinci, üçüncü mesajları gösterir ya telefon, benimki ısrarla ilk mesajı gösteriyor sadece.

Bu dört sorunu çözebilmeme yardımcı olabilecek var mıdır aramızda? Çok anlamıyorum tek başıma, rom vs. deniliyor ama bilmiyorum hiçbirini :( Eğer bunları çözemezsem telefonu satıp Huwai almayı düşüneceğim korona sonrasında ama o kadar emek ve masraf var, inşallah gerek kalmaz :(

Note 8 6/64 versiyonunu kullanıyorum. yazdıgınız sorunların hemen hemen hepsi yazılımsal sorunlar.
Size tavsiyem cihazınız rootlu ise EU stabil kullanmanız yönünde olacak. 2 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum..

aliasaf

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bilinmiyor
Cihazım
Bilinmiyor
Konular
125

Xiaomi.eu betaya geç düzelir

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
EU betaya nasıl geçebilirim? Bir kadın olarak ne yazık ki bu işlerden anlayamıyorum :( Team Viewer gibi bir şey üzerinden destek olunuyor mu telefonlarda?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Note 8 6/64 versiyonunu kullanıyorum. yazdıgınız sorunların hemen hemen hepsi yazılımsal sorunlar.
Size tavsiyem cihazınız rootlu ise EU stabil kullanmanız yönünde olacak. 2 aydır sorunsuz bir şekilde kullanıyorum..

Sizde öncesinde benim yazdığım sorunları yaşıyor muydunuz? Geçti mi hepsi??

Bastonluİhtiyar

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Redmi note 8pro
Meslek
Grafik Tasarım
Konular
11
EU betaya nasıl geçebilirim? Bir kadın olarak ne yazık ki bu işlerden anlayamıyorum :( Team Viewer gibi bir şey üzerinden destek olunuyor mu telefonlarda?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sizde öncesinde benim yazdığım sorunları yaşıyor muydunuz? Geçti mi hepsi??
Bir kadın olarak diyip kendinizi hor görmenize şayet gerek yok bence,İsteseniz çözersiniz :) Eu betaya geçmeniz için önce bootloader açmanız gerek sonra, twrp yüklemeniz gerekicek cünkü custom bi rom, Benim bildiğim kadarıyla redmi note 8 proya desteğini kesti, Note 8 e devam ediyormu bilmiyorum

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
hic unutmuyorum eskiden bizim forumda kali diye bi fransiz ablamiz vardi 2010larda 40li yaslardaydi( esi turk oldugu icin turkce ogrenmeye calisiyordu yanlis hatirlamiyorsamda bilgisayar muhendisiydi) onunla yazilimin neresine hangi kodla mudahele edersek daha verimli oluru tartisiyorduk onun bilmedigini biz ogretiyorduk bizim bilmedigimizi o bize ogretiyordu. birde dedigim gibi kadin fransizdi ve turkiyede foruma uyeydi dusunun artik sizin anadiliniz turkce ve turkce forumlardasiniz yol gosteren olur illaki yeterki siz biseyi yapmak isteyin...

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
Aslında öğrenmek istediğim için üye oldum :)
Ama herkesin bir yeteneği ilgisi vardır, ben hep teknolojide sınıfta kaldım.
Ve işim gereği devamlı özellikle whatsapp'tan bildirim almam çoooook önemli. Şimdi yine patron yazdı ama ses gelmedi mesela, artık çıldıracağım :(
Keşke rom, twrp, bootloader vs. ne demek hiç bilmiyorum :( Armut piş, ağzıma düş yapmak da istemiyorum ama üye olmadan önce benzer konu başlıklarına hep bakıp araştırdım ama yine benim anlayabileceğim içerikler olmadığı için tüm ifadeler, terimler, süreçler hep yabancı geliyor bana.
Bilgili ve deneyimli arkadaşlardan, gönlü olan varsa, bana ilkokul çocuğuna anlatır gibi :)) adım adım anlatmaya gönüllü biri çıkar mı aramızda? Çok iyi dinleyiciyim, hızlı öğrenirim ama yeter ki bir öğretmenim olsun :))

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
ben anlatirdim ama. uzun zamandir ilgilenmiyorum.biraz acemi oldugunuz icin suan bu islerle.ilgilenen biri anlatirsa daha iyi olur.
en son 2 sene once telefonun yazilimsal bi hatasi vardi onla ugrasmistim ustune birde sim.kilit yiyince telefoncuya goturdum.dogubankda fazla para almak icin ayak diremisti ona kizip kendim yapmistim 1saatte onun disinda 2 yildir orjinal yazilimla kafam rahat:)

Üst Alt