Çözüldü Redmi note 8'de yaşadığım bildirim sorunları

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
Herşey gider toplam 2 kez hard reset atılır bu islemler sırasında beni yormaz kabul ederseniz yaparım 15 dk sürer sorunsuz devam ederse

3 bin civarı fotoğrafım var ve çokça contactlarım :( bunları bi yere ayırtıp yapmak mümkün olmuyor mu peki? mümkün olup yorarsa ben aktarayım tek başıma, sonrasında rom değişikliği yaparız, olmaz mı?

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
senkronizasyon acik ise bildirim sorunu yasamamaniz lazim buda simdi aklima geldi. ben mi5s den beri 4yildir hic bildirim sorunu yasamadim toplam 5 adet xiaomi cihaz kullandim 3adet mi5s mi6 mix2
Bir yandan da senkronizasyonu açık olması gerekiyor olabilir arka planı güncel tutmak için garantiyi bozmadan ekran modelini görsek ona göre işlem yapılır ghost olmasın açıktan sonra :)

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
senkronizasyon acik ise bildirim sorunu yasamamaniz lazim buda simdi aklima geldi. ben mi5s den beri 4yildir hic bildirim sorunu yasamadim toplam 5 adet xiaomi cihaz kullandim 3adet mi5s mi6 mix2

Açık bende, şimdi baktım. Siz şanslı kesimdesiniz o zaman :(

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
3 bin civarı fotoğrafım var ve çokça contactlarım :( bunları bi yere ayırtıp yapmak mümkün olmuyor mu peki? mümkün olup yorarsa ben aktarayım tek başıma, sonrasında rom değişikliği yaparız, olmaz mı?
Yedekleme hiç yapmadim ama Google fotoğraflar iyi hocam deneyebilirsiniz hiç bir fotom kaybolmadi oradan contactlari da Google hesabına kaydederseniz sorun olmaz diye düşünüyorum

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
Bir yandan da senkronizasyonu açık olması gerekiyor olabilir arka planı güncel tutmak için garantiyi bozmadan ekran modelini görsek ona göre işlem yapılır ghost olmasın açıktan sonra :)

ne görmek lazımsa ekran görüntüsü yollayabilirim ama senk. açık baktımm şimdi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yine xiaomi yine bildirim sorunları şu an EU rom kullanıyorum hala arada sırada bildirim sorunu yaşatıyor bunu kullandığım tüm xiaomi cihazlarda yaşamış olmak daha da üzücü ne yazık ki.

eu rom denilen her ne ise çözüm tek onda var diye düşünmüştüm ama siz buna rağmen sorun yaşıyormuşsunuz :( niye bazıları yaşayıp bazıları çeşitli model denemesine rağmen hiç yaşamamış anlayamıyorum :( huwai'de falan var mı bu tarz bi sorun acaba ona mı geçsem diye düşünmyor değilim bazen..

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
ne görmek lazımsa ekran görüntüsü yollayabilirim ama senk. açık baktımm şimdi
Ayarlar > Telefon hakkında> tüm ozellikler > çekirdek sürümü beş alti kez tıklayın menü çıkacak en üstten software ye girip lcm yazanı SS atarsanız iyi olur
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

LCM Bilgisi yazan yeri atacaksınız

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
bu mudur?

Ekli dosyalar

• Screenshot_2020-04-06-21-32-05-323_com.longcheertel.cit.jpg
    Screenshot_2020-04-06-21-32-05-323_com.longcheertel.cit.jpg
    581,7 KB · Görüntüleme: 23

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
Evet bu hocam tianma olması sorun biraz ghost scteen olabilir ve garanti gideceği için tamir ettirmeye bilirsiniz. Ghost screen ne derseniz

Saatlerce whatsappta biri ile konuştunuz diyelim ama menüye geldiğinizde bu şekilde oluyor bir süre sorna gidiyor

Dünde konusu açılmıştı tianma ekranlı Note 8 de ghost screen sorunu diye ben ince düşünüp uyarmak istedim siz ne dersiniz bilemem :)

Ekli dosyalar

• images (1).jpeg
    images (1).jpeg
    13,1 KB · Görüntüleme: 21

dessindreams

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gülşah
Cihazım
mi note 8
Konular
2
Evet bu hocam tianma olması sorun biraz ghost scteen olabilir ve garanti gideceği için tamir ettirmeye bilirsiniz. Ghost screen ne derseniz

Saatlerce whatsappta biri ile konuştunuz diyelim ama menüye geldiğinizde bu şekilde oluyor bir süre sorna gidiyor

Dünde konusu açılmıştı tianma ekranlı Note 8 de ghost screen sorunu diye ben ince düşünüp uyarmak istedim siz ne dersiniz bilemem :)

böyle anlatınca anlıyorum mesela :)

1- Birinci sayfada yaşadığım sorunların hepsinin çözülmesi için EU rom attırmam gerek ama bunu attırırsam da ghost screen denilen şey çıkabiliyor arada. Herkeste oluyor mu bu? Veya her programda? Bir de ekran açma/kapama tuşuna basınca geçebilecek bir şey mi?
2- EU rom attırmazsam da sorunları yaşamya devam edeceğim değil mi?
3- Madem böyle bir risk var, telefonu satıp Huwai mi alsam yoksa garantisini bozmadan? :(

O yüzden çok teşekkür ederim :)

Son düzenleme:

kylt

*_*
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Koray
Cihazım
Lavender
Meslek
not yet
Konular
103
böyle anlatınca anlıyorum mesela :)

1- Birinci sayfada yaşadığım sorunların hepsinin çözülmesi için EU rom attırmam gerek ama bunu attırırsam da ghost screen denilen şey çıkabiliyor arada. Herkeste oluyor mu bu? Veya her programda? Bir de ekran açma/kapama tuşuna basınca geçebilecek bir şey mi?
2- EU rom attırmazsam da sorunları yaşamya devam edeceğim değil mi?
3- Madem böyle bir risk var, telefonu satıp Huwai mi alsam yoksa garantisini bozmadan? :(
Rom atinca her şey değişiyor hocam performansınız bataryaniz ama garanti vermem maalesef verebilsem kendime verirdim :)

Eu diye takılı kalmayın bir sürü rom var herkes eu diyor sorsan çoğu farklı romda

Maddi durumunuzu zorlamayacaksa gecebilirsiniz

Üst Alt