Rehber Redmi Note 8 Pro Stok Fastboot Rom Yükleme

yusuf00300

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Yusuf
Cihazım
Redmi Note 8pro
Konular
4
15 saniyede adb driver kuramıyorum. sistem belirtilen yolu bulamadı diyor. ve cmd ekranında telefonu göremiyorum. Aynı dosya aynı bilgisayar daha geçen hafta yüklemiştim. Bilgisayara format attım tekrar yükleyeyim dedim olmadı. nedendir acaba?

Aynı hata başına gelen varsa C:\Kullanıcılar\"Kullanıcı adınız" dosya konumunun içinde Desktop diye klasör kurmanız gerekiyor. Böylece adb driverlerları yükleniyor. Hatanın da dediği gibi dosya konumu bulanamadığı için yüklemeyi yapamamış. Böyle yapınca çözüldü.

1800210022

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Önemli değil
Cihazım
Xperia xa
Konular
0
Bende böyle hata verdi ama sıkıntısız kurulum tamamlandı. Acaba kullanımda ilerde sorun olur mu

Ekli dosyalar

• Adsız.png
    Adsız.png
    272,5 KB · Görüntüleme: 38

prusias

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
2
Bende böyle hata verdi ama sıkıntısız kurulum tamamlandı. Acaba kullanımda ilerde sorun olur mu
C dizinine şu şekilde kaydetmeniz gerekiyor. mi flash'a ise yolu C:\rom\begonia_id_global_images_V11.0.2.0.QGGIDXM_20200518.0000.00_10.0_global şeklinde göstermelisiniz.

Ekli dosyalar

• rom_yolu.jpg
    rom_yolu.jpg
    48,3 KB · Görüntüleme: 38

mstfayyldrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
40
Konu bugün bizatihi tarafımdan denenmiştir. Bilgisi ve deneyimlerinden faydalandığımız Zenex hocama da ayrıca teşekkür ederim.hiç bir zaman desteğini esirgememiştir. 1 aylık Note 8 Pro 6/64 cihazımıza Miui arama ve mesaj arayüzü olan Endonezya romu kurduk.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Bilgisayar kullanımı şarttır. Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın. Bilgisayar'ınız da Adb ve Mtk Driverları yüklü olması gerekmektedir. Onları yükleyin..

Driver Yükleme ;

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
2 - Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
3 - Mtk driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mtk Driver

Mi Flash ile Rom Yükleme ;
1 - Mi Flash 64 Bit aracını indirip açın.
Mi Flash 64 Bit
2 - Mi Flashı Pc ye yükleyin.
3 - Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturun.
4 - Şimdi ise Endonezya Fastboot Rom dosyasını indirin
indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Fastboot romu .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

5 - Mi Flash programını açıp " Browse" butonundan Yerel Disk C'nin içindeki rom dosyasını gösterip seçin.
6 - Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kabloyla bilgisayara bağlayalım. Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. Program telefonu görecektir.
7 - En altta " Flash All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde Telefonunuza endonezya rom yüklenmiş olacaktır.

Dikkat : Mi Flash programında Flash ALL seçeneğini seçmelisiniz

Sorumluluk size aittir. Konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez
Hocam bende mi flash pro var bişey farkeder mi acaba ?

mstfayyldrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
40
Konu bugün bizatihi tarafımdan denenmiştir. Bilgisi ve deneyimlerinden faydalandığımız Zenex hocama da ayrıca teşekkür ederim.hiç bir zaman desteğini esirgememiştir. 1 aylık Note 8 Pro 6/64 cihazımıza Miui arama ve mesaj arayüzü olan Endonezya romu kurduk.

BOOTLOADER kilidi açık olmalıdır.
Bilgisayar kullanımı şarttır. Bu işlem Telefona Orjinal Rom yükleme adımlarıdır ve herşey silinecektir. Yedeklerinizi almayı unutmayın. Bilgisayar'ınız da Adb ve Mtk Driverları yüklü olması gerekmektedir. Onları yükleyin..

Driver Yükleme ;

Bilgisayar'a Driver kurulumu içindir. Kurulmazsa root ve rom işlemleri için bilgisayar telefonu görmez.
1 - 15 saniyede Adb driver programını indir.
2 - Programı "Yönetici Olarak Çalıştır" ve gelen mavi ekranda klavyeden "Y" tuşuna bas enterla. Tekrardan "Y" tuşuna bas. 2-3 defa uyarı verecek ve "Y" tuşuna basacağız en son bir yükleme yapacak ileri deyip, Son butonuna tıklayacağız. Adb driveri yüklenmiştir.
3 - Mtk driver'ı açıp, bilgisayarda normal bir program yüklemesi yapar gibi yükleyebilirsiniz.

Mtk Driver

Mi Flash ile Rom Yükleme ;
1 - Mi Flash 64 Bit aracını indirip açın.
Mi Flash 64 Bit
2 - Mi Flashı Pc ye yükleyin.
3 - Yerel Disk C' de rom adında bir klasör oluşturun.
4 - Şimdi ise Endonezya Fastboot Rom dosyasını indirin
indirebilirsiniz. İndirdiğiniz Fastboot romu .tgz uzantılıdır, bunu Rar programı ile açıp klasör şeklinde çıkacak vaziyette Rar'dan çıkarıp, (veya Rar, 7zip gibi program yüklüyse direk rom dosyasına sağ tuş yapıp "Buraya Çıkar" da diyebilirsiniz )
Çıkan romun klasörünün içindeki tüm dosyaları Yerel Disk C' de oluşturduğunuz rom klasörünün içine atın.

5 - Mi Flash programını açıp " Browse" butonundan Yerel Disk C'nin içindeki rom dosyasını gösterip seçin.
6 - Telefonu Fastboot moduna alıp Usb kabloyla bilgisayara bağlayalım. Mi flash programında " Refresh " butonuna tıklayın. Program telefonu görecektir.
7 - En altta " Flash All " seçeneğini seçip. " Flash " butonuna tıklayın ve yüklemenin bitmesini bekleyin. Yükleme bittiğinde Telefonunuza endonezya rom yüklenmiş olacaktır.

Dikkat : Mi Flash programında Flash ALL seçeneğini seçmelisiniz

Sorumluluk size aittir. Konu bana aittir. Miuiturkiye.Net ve tarafım yapılan işlemlerden doğan sorumlulukları kabul etmez
hocam ota güncellemleri alır mı?

prusias

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tarık
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
2
alır
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

direkt android 10 sürümünü de kurabilirsiniz aynı yöntemle.

tgz uzantılı dosyayı buradan indirebilirsiniz.

Son düzenleme:

mstfayyldrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
40
alır

direkt android 10 sürümünü de kurabilirsiniz aynı yöntemle.

tgz uzantılı dosyayı buradan indirebilirsiniz.
Sonrasında android 10 güncellemesi aldı hocam inşallah miuı 12 de gelir

mstfayyldrm

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Xiaomi 11T Pro
Konular
40
miui 12 de gelecek ama bakalım ne zaman giggle~~
Hocam bikaç şey daha soracağım pil tasarrufu moduna alınca kilit sesleri olsun ekran görüntüsü sesi olsun bunlar kapanıyordu bu romda yok veya ben bulamadım. Bu birdi. İkincisi ise konum erişimini kapatınca tamamen kapanıyor yüksek doğruluk. global romda pil tasarrufu moduna alıp kablosuz üzerinden sanki gps açıkmış gibi yapabiliyorduk bunuda bulamadım. Yardımcı olursanız sevinirim

Üst Alt