İpucu Redmi Note 8 Pro - SoftBrick | HardBrick | BootLoop - Hakkında Önemli Bilgilendirme !

AHDARMAN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Furkan
Cihazım
Note 10 Pro
Konular
0
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Redmi Note 8 Pro
SoftBrick, HardBrick, BootLoop,

Hakkında Önemli Bilgilendirme !

Merhaba arkadaşlar, son zamanlarda Redmi Note 8 Pro cihazını Brick duruma düşüren veya Bootloop(Redmi logosunun sürekli tekrarlayıp yeniden başlaması) duruma düşüren kişileri görüyorum, ki şahsım da kendi cihazımı brick duruma düşürmüş ve sonrasında cihazı yetkili hesap ile kurtarmış biri olarak sizleri bilgilendirmek istedim.

Öncelikle Redmi Note 8 Pro'ya TWRP yüklerken veya ROOT işlemi yaparken dikkat etmenizi, cihazınıza ve yazılım sürümünüze uygun dosyaları yüklemenizi önemle duyururum.

Şimdi nedir bu Redmi Note 8 Pro'daki olay öncelikle ondan bahsedelim. Twrp yüklerken, uyumsuz twrp sonucu cihaz Brick veya Bootloop duruma düşürebiliyor ve bazı arkadaşlar da bu cihaza Root'da atmak istiyor lakin bu cihaza root atmak snapdragon işlemcili cihazlardaki gibi sistemi ve kurulumu yok, en azından şu anlık böyle. Snapdragon işlemcili bir cihazda fastboot kodları ile TWRP'yi kuruyorsunuz sonra Magisk yüklüyorsunuz ve Twrp ve Root işlemi başarılı şekilde gerçekleşiyor. MTK işlemcili bu cihazda Root yapabilmek için TWRP'den yapılan bazı işlemler var(bknz.). Dolayısı ile direk Magisk'in son sürümünü TWRP'den kurmak cihazı Brick veya Bootloop'a düşürüyor.

Nelere Dikkat Etmelisiniz;
– Mutlaka MIUI ve Android sürümünüze uygun TWRP kurmalısınız.
– Mutlaka Root için direk Magisk dosyasını yüklememelisiniz, en azından şu anlık böyle.
– Mutlaka araştırmadan, kesin bilgi almadan hareket etmeyin ve snapdragon işlemcili bir cihaz kullanıcısının yaptığı işlem gibi cihaza Root ve Twrp yüklememeye çalışın.
– Ve mutlaka bu cihazın MTK işlemcili bir cihaz olduğunu unutmamalısınız.

Cihaz Bootloop'a düştü, Redmi logosu sürekli tekrarlayıp yeniden başlıyor. Fastboot ve Recovery moda girmiyor ise;
Çözüm için birkaç seçenek var. Bir tanesi UfiBox yöntemi ile açılır. Ne yazık ki ücretli bir işlem bu ve UfiBox telefon tamircilerinde bulunur.
İkinci seçenek ve en garantili olanı, Mi Yetkili Hesap ile Sp Flash Tool'dan Rom yüklemek. Ne yazık ki Yetkili Hesap'da telefon tamircileri veya Yetkili Servislerde bulunur, yani bu da ücretli bir işlemdir. Ama cihaz garantili ise belki yetkili servis ücret almayabilir, kullanıcı hatası demez ise tabiki.
Eğer Fastboot moda girebiliyor iseniz şanslısınız demektir, cihaz hangi MIUI ve Android sürümde ise o Romun dosyasının içinde ki boot.img dosyasını, CMD ekranda alttaki kodlar ile boot imajını yükleyiniz.
Kod:
fastboot devices
Kod:
fastboot flash boot boot.img
Kod:
fastboot reboot
veya Fastboot Romu indirip ile cihazı fastboot moduna alarak Romu "clean all" işaretli olacak şekilde yükleyiniz..
Bu alttaki video da ise yine cihaz Fastboot moda giriyor ise Mi Flash aracı olmadan CMD ekran da ROM yükleyebilirsiniz.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Cihaz HardBrick oldu, yani görüntü yok, titreşim yok, fastboot ve Recovery moda girmiyor ve sadece şarja veya bilgisayar'a bağlandığında LED ışık yanıyor ve Pc'de aygıt yöneticisinde 3-5 saniyeliğine MTK USB Port olarak görünüp kayboluyor ise;
Ne yazık ki çözüm için yine iki üç seçenek var karşımızda. Ufi Box ve Mi Yetkili Hesab'ı şart. Diğer yöntem ise üçüncü seçenek olarak şunu diyebilirim, ama kesin olur mu net cevap yok, sadece bir seçenek ki bu şekilde cihazını kurtaranları gördüm bu cihazda. Cihazın Pil'inin bitmesini beklemek (4-5-6-7 gün sürebilir), pil bittikten sonra, cihazı şarja bağlayın, bu sayede pil bitik uyarısı verebiliyor en azından cihazda bir tepki beliriyor ve şarj almaya başladığında fastboot moda girme imkanı doğabiliyor. Veya cihazın kapağını açıp Pil konnektörünü 10-15 saniyeliğine çıkarıp tekrar geri takmak, yine aynı şekilde cihazda pil bitik uyarısı verebiliyor ve fastboot moda girme imkanı sunabiliyor. Ama dediğim gibi kesin birşey değil, bu sadece bir öneri ve bu şekilde bekleyip çözenlere denk geldim.

Son olarak maalesef Sp Flash Tool'dan Rom yüklemek için Yetkili Hesap şart arkadaşlar. UfiBox yöntemi de yine ücretli bir işlem ve tamirciler de bulunur. Kapağı açıp Pil konnektörünü çıkarmak bir öneri veya deneyim olarak düşünün bazıları o şekilde çözebildi, işe yaramayabilir. Hiçbiri ile uğraşmak istemiyorsanız bir an önce telefonunuza kavuşmak istiyorsanız Yetkili Hesap ile Rom yükleyerek bu işi hemen çözebilirsiniz.

Peki Yetkili Hesap veya Ufi Box yöntemi'ni kimde bulabilirim? Nerede yaptırabilirim telefonumu?
Tabi ki forum tamircisi Zenex 'te, kendisi Yetkili Hesap ile cihazınızın kapağı açılmadan direk YETKİLİ HESAP girişi yaparak SP FLASH TOOL'dan ROM yükleyerek cihazınızı uygun fiyata 15-20 dakika'da kurtarır. Evet bende kendisine yaptırmıştım, güvenilir ve işinin ehli diyebilirim.

Evet umarım dikkat edersiniz. Sizde çözüm veya önerileriniz var ise, daha önce bu cihazda Brick duruma düşmüş ve çözümü bu şekilde hallettim diyor iseniz konu altına yorum yapmayı unutmayınız, bu sayede diğer kullanıcılara yardımcı olmuş olursunuz..

Redmi Note 8 Pro HardBrick Örneği

Brick Hakkında Yeni Haber :

[YENİ] REDMİ NOTE 8 PRO BRİCK'TEN KURTARMA REHBER KONULARI

Çok sağolun çok açıklayıcı ve bilgilendirici olmuş.

korsans

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi note8 Pro
Konular
0
Redmi Note 8 Pro Hard Brick Örneği.

Pil konektörü çıkarma yöntemi.

pil konnektörünü çıkartınca düşük batarya uyarısını nasıl alıyorlar hocam?

bbarak

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bedir
Cihazım
m2
Konular
0
ufi box var ama işlem yapmaya çalıştığımda şu hatayla karşılaşıyorum
[SERVER] Sorry, but support for this model is problematic in this software version, we are working to fix it soon
Platform: MT6785, Hw ver: 0xCA00, Sw ver: 0x0000
yardım edebilecek usta varmı

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
ufi box var ama işlem yapmaya çalıştığımda şu hatayla karşılaşıyorum
[SERVER] Sorry, but support for this model is problematic in this software version, we are working to fix it soon
Platform: MT6785, Hw ver: 0xCA00, Sw ver: 0x0000
yardım edebilecek usta varmı
Yetkili hesapla kaldırabilirim cihazı dilerseniz.

arseyus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arse
Cihazım
Pro 8
Konular
3
Bootloop olan ancak cihazı kilidi kapalı olan bir cihaza rom atılabilir mi? Fastboot erişirim sağlanıyor yalnız cihaz kilitli olduğu için rom atılmıyor. Bu duruma nasıl bir çözüm uygulanabilir?

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Bootloop olan ancak cihazı kilidi kapalı olan bir cihaza rom atılabilir mi? Fastboot erişirim sağlanıyor yalnız cihaz kilitli olduğu için rom atılmıyor. Bu duruma nasıl bir çözüm uygulanabilir?
Yetkili hesap gerekiyor. Zenex hocam ile iletişime geçebilirsiniz

Tuafman

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Xiaomi
Konular
0
S.A arkadaşlar ben daha önce cihazı hardbrick ettimiştim clean and lock seçili kalmıştı bootloader kilitlenmiş sanırsam herneyse ufi dongle'dan kredili sistem ile yaptırdık fakat ufi şöyle bir hata verdi server açık olmasına rağmen herşey sorunsuz yüklüydü iki sefer denedik 8 kredi bile yedi tam olarak bu hatanın sebebi ne olabilir lütfen tecrübeli hocalarım cevap versin.

Writing preloader at 0x00000000, size: 311.94 KiB... Error: 0xC002000C (STATUS_SEC_WRITE_DATA_NOT_ALLOWED)

Mi6kullanicisi

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren Karakur
Cihazım
Mi 6
Konular
141
RN8PRO cihazının bl kilidini de kaldırmayın, bırakın kalsın