Rehber Redmi Note 8 Pro - Kulaklık Ses Seviyesi Yükseltme

HanVincenzo

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
S7 Edge
Konular
41
Eyvallah hocam baya fark etti,ben ekstra mi ses arttirici bide manuel eko ayarı yaptım daha iyi oldu

herdem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem Ergen
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Öncelikle emeğinize sağlık. Benim iki sorum olacak. 1.si ayarları yaptım bariz bir fark var ancak ses kalitesini en stabil seviyede kullanmak istiyorum. Siz bu ayarlara ilave olarak mi ses yükselticiyi kullanıyor musunuz ve kullanıyorsanız hangisini? İkinci olarak buradaki ayarlardan bass güçlendirmesi yapılabilir mi? Ekolayzır yetersiz geliyor. Şimdiden teşekkürler.

BDrk

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Berkay
Cihazım
Mi5s
Konular
7
Bluetooth kulaklık için bu menüde yapılabilecek bir ayar var mı?

Can123im

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Fatih
Cihazım
Redmi note 9pro
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Arkadaşlar kulaklık ses seviyesini yükseltmiştim. Miui 12 yi kurduktan sonra tekrar normale dönmüş olabilir diye engineer moda girmek istediğimde bu hatayı aldım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu neyden kaynaklı bilen biri yardımcı olabilir mi

brobaba290

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
REDMİ Note8 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
18
Arkadaşlar kulaklık ses seviyesini yükseltmiştim. Miui 12 yi kurduktan sonra tekrar normale dönmüş olabilir diye engineer moda girmek istediğimde bu hatayı aldım.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Bu neyden kaynaklı bilen biri yardımcı olabilir mi
Hata ayıklama aç veya kapat diyor onu bir denermisin geliştirici seçeneklerinden açıksa kapat kapalıysa aç

Nebahat3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nebahat
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
0
Merhabalar,

KONUDAKİ BİLGİLER ŞURADAKİ MESAJDAN ALINTIDIR ->

Kulaklık sesinin azlığından yakınırken şöyle bir çözüme ulaştık,kendim denedim bariz fark oldu müzik dinleyenler için özellikle tercih sebebidir.
Öncelikle belirtmek isterim ki sadece Pro modeli için geçerlidir MTK işlemcilerde Engineer mod üzerinden ayar yapıyoruz bu yüzden farklı bir model için denemeyiniz.
Bahsedilen ayarlar haricinde herhangi bir ayar değiştirmeyin,sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

1 - Geliştirici Seçeneklerini Açmak ( Ayarlar->Telefon Hakkında-> MIUI Sürüm yazan yere 5-6 kere dokunuyoruz aşağıda artık bir geliştiricisiniz ibaresi gelecektir,yazı gelince tamamdır)
2 - Arama ekranına gelip *#*#3646633#*#* yazıyoruz ve karşımıza Engineer Mode geliyor.
3- Menü geldiğinde sağa doğru 2 defa kaydırarak Hardware Testing kısmına geliyoruz.
4- Gelen kısımda sırasıyla Audio -> Volume -> Audio Playback menüsüne giriş yapıyoruz.
5- Şimdi burada ilk kutudaki seçenek default, 2.kutudaki seçenek System, 3.Kutudaki seçenek 3/4-pole headset olacak şekilde ayarlıyoruz.
6- Daha sonra Headset PGA değeri sizde default yani 124 olarak görünecektir.Maximum izin verilen değer 160'tır.Ben 160 olarak ayarladım siz kendinize göre değiştirebilirsiniz.
7- Değeri girdikten sonra başka bir sayı ve ayara dokunmadan aşağıdaki SET butonuna dokunuyoruz ve işlem tamam,keyifli dinlemeler.. :)

Videolu anlatım;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Selamlar bunun Note 8 için olan versiyonu yok mu? Redmi Note 8 ses yükseltmesi için seçenek var mı? Teşekkürler.

Almilaesinn

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Almila
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
Hocam tuşlamaya dikkat edin tekrar yazın muhtemelen hatalı yazıyorsunuz

Cümlemizden,amin :)
Bluetooth içinde headset pole kutusunda bt seçeneği var aslında ama ben kullanmadığım için ayar değiştirmedim dilerseniz ekran görüntüsü alıp bluetooth kısmının pga değerini yükseltip deneyin sıkıntı olursa tekrar aynı ayara dönersiniz.
Nerde orası ben bulamadımmm

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Selamlar bunun Note 8 için olan versiyonu yok mu? Redmi Note 8 ses yükseltmesi için seçenek var mı? Teşekkürler.
Maalesef yok,MTK işlemci olduğu için bu seçeneği kullanabiliyorsunuz.Note8'de SD mevcut dolayısıyla Viper,Dolby gibi modüllerle bunu halledebilirsiniz.

Nerde orası ben bulamadımmm

Hardware Testing -> Audio -> Volume -> Audio Playback -> Buraya girdiğinizde üst sıradan 3.kutucukta..

kedilerden

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
bilge
Cihazım
note 9 pro
Konular
5
Maalesef olmuyor, tuşlama yapınca gidiyor :( boş ekran geliyor