Rehber Redmi Note 8 Pro - Kulaklık Ses Seviyesi Yükseltme

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Bu mode note 9 pro da nasıl gireriz acaba

root var maalesef
Root varsa direkt viper deneyin.
MTK mühendis mod kodu tüm MTK cihazlar standarttır. Aynı kod ile deneyin ses yükseltme menüsüne girmeyi. Geliştirici seçenekleri açık olsun mutlaka. Yalnız her MTK işlemcili cihazda bu menü bulunmaz, bulunsa da hepsi ses yükseltme desteklemez. Bir kontrol edin yine.

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Root varsa direkt viper deneyin.
MTK mühendis mod kodu tüm MTK cihazlar standarttır. Aynı kod ile deneyin ses yükseltme menüsüne girmeyi. Geliştirici seçenekleri açık olsun mutlaka. Yalnız her MTK işlemcili cihazda bu menü bulunmaz, bulunsa da hepsi ses yükseltme desteklemez. Bir kontrol edin yine.
Viper dediğiniz şey google playde bir program mı acaba detaylı açıklarsanız sevinirim

M.OZKN

Destek Ekibi
Yönetici
Destek Ekibi
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Xiaomi 13 Ultra
Meslek
Yazılım
Konular
423
Viper dediğiniz şey google playde bir program mı acaba detaylı açıklarsanız sevinirim
Viper4 denen bir ses motoru aslında. Bir magisk modülü de diyebiliriz. Ses seviyesini ciddi oranda arttırmaya ve güzel bir müzik deneyimi sunmayı hedefler.

Cemdede

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Redmi Note 10s
Meslek
Otobüs Kaptanı
Konular
76
Viper4 denen bir ses motoru aslında. Bir magisk modülü de diyebiliriz. Ses seviyesini ciddi oranda arttırmaya ve güzel bir müzik deneyimi sunmayı hedefler.
Sağolun cevabınız için konuyu araştırdım ama sağlıklı çalışmıyormuş başka kulaklık alıp sorunu hallettim

Goktugc7

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Göktuğ
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
1
Önceden ses çok daha yüksek gelirdi kablolu kulaklıktan güncellemeden sonra bu ilaç gibi geldi

kidil

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
gökhan kıdıl
Cihazım
Mi Note 10 Pro
Konular
0
5 aylık ikinci el Mi Note 10 Pro yu 1 haftadır kullanıyorum ve ilgili menüye ben de giremiyorum ( geliştirici seçenekleri açık olmasına rağmen)
cihazım 12.0.4 MIUI Global sürümü ve Xaomi TR yurt içi cihaz...
sorunum ahize sesinin son ayarda olmasına karşın tatmin edici seviyede olmaması...

MTK işlemci dediğiniz konuya çok hakim değilim ama ahize ses sorununu bir türlü çözemedim, yardımcı olabilecek üstadlar varsa çok sevinirim.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
5 aylık ikinci el Mi Note 10 Pro yu 1 haftadır kullanıyorum ve ilgili menüye ben de giremiyorum ( geliştirici seçenekleri açık olmasına rağmen)
cihazım 12.0.4 MIUI Global sürümü ve Xaomi TR yurt içi cihaz...
sorunum ahize sesinin son ayarda olmasına karşın tatmin edici seviyede olmaması...

MTK işlemci dediğiniz konuya çok hakim değilim ama ahize ses sorununu bir türlü çözemedim, yardımcı olabilecek üstadlar varsa çok sevinirim.
Cihazınız snapdragon işlemci. Boşuna uğraşmayıniz. Bu menü sadece MTK işlemciye sahip telefonlarda mevcuttur

KurtBeyOo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Görkem Efe
Cihazım
Note 10 Pro
Meslek
Özel
Konular
31
Görmüşken direk yazayım,
daha foruma kayıt olmamışken ses konusunda sıkıntı yaşadığım için arama yaparken direk bu konu arama sayfasında çıktı. Öyle işime yaradı ki hemen foruma kayıt oldum sayende hocam gerçekten çok ama çok teşekkür ederim emeğinem

Lenovoş

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cihazım
14 Mart 2019
Konular
101
Merhabalar,

KONUDAKİ BİLGİLER ŞURADAKİ MESAJDAN ALINTIDIR ->

Kulaklık sesinin azlığından yakınırken şöyle bir çözüme ulaştık,kendim denedim bariz fark oldu müzik dinleyenler için özellikle tercih sebebidir.
Öncelikle belirtmek isterim ki sadece Pro modeli için geçerlidir MTK işlemcilerde Engineer mod üzerinden ayar yapıyoruz bu yüzden farklı bir model için denemeyiniz.
Bahsedilen ayarlar haricinde herhangi bir ayar değiştirmeyin,sorumluluk tamamen kullanıcıya aittir.

1 - Geliştirici Seçeneklerini Açmak ( Ayarlar->Telefon Hakkında-> MIUI Sürüm yazan yere 5-6 kere dokunuyoruz aşağıda artık bir geliştiricisiniz ibaresi gelecektir,yazı gelince tamamdır)
2 - Arama ekranına gelip *#*#3646633#*#* yazıyoruz ve karşımıza Engineer Mode geliyor.
3- Menü geldiğinde sağa doğru 2 defa kaydırarak Hardware Testing kısmına geliyoruz.
4- Gelen kısımda sırasıyla Audio -> Volume -> Audio Playback menüsüne giriş yapıyoruz.
5- Şimdi burada ilk kutudaki seçenek default, 2.kutudaki seçenek System, 3.Kutudaki seçenek 3/4-pole headset olacak şekilde ayarlıyoruz.
6- Daha sonra Headset PGA değeri sizde default yani 124 olarak görünecektir.Maximum izin verilen değer 160'tır.Ben 160 olarak ayarladım siz kendinize göre değiştirebilirsiniz.
7- Değeri girdikten sonra başka bir sayı ve ayara dokunmadan aşağıdaki SET butonuna dokunuyoruz ve işlem tamam,keyifli dinlemeler.. :)

Videolu anlatım;

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız
Redmi 9'da denedim çalıştı

Üst Alt