Rehber Redmi Note 8 Pro - Kulaklık Ses Seviyesi Yükseltme

brobaba290

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
REDMİ Note8 Pro
Meslek
Yazılımcı
Konular
18
Çok güzel oldu fakat bunu birde haporlerde yapma şansımız olurmu ki

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Burada paylaşman isabet olmuş.
Aslında ben daha fazla forumda paylaşmak istiyordum ancak iş güçten fırsat bulamıyorum.
Bu arada ben "amma velakin" şöyle bir bakınayım derken kendi yöntemimi buldum. :D

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Burada paylaşman isabet olmuş.
Aslında ben daha fazla forumda paylaşmak istiyordum ancak iş güçten fırsat bulamıyorum.
Bu arada ben "amma velakin" şöyle bir bakınayım derken kendi yöntemimi buldum. :D
Aslında ben bu yönteme mtk audio level yükseltme olarak arayınca ulaşmıştı ama uygulamaya korktum ne yalan söyleyeyim, deneyen birini görünce deneyip uyguladım sonuç alınca da paylaştım :)

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Aslında ben bu yönteme mtk audio level yükseltme olarak arayınca ulaşmıştı ama uygulamaya korktum ne yalan söyleyeyim, deneyen birini görünce deneyip uyguladım sonuç alınca da paylaştım :)

Evet söylediğiniz doğru sadece diğerlerinde menü biraz farklı. Daha önceki cihazlarımda yaptığım yoldan gittim ben de deneme yanılma ile oldu. Hoparlör ve ahize sesini yükseltmek hiç iyi olmuyor bu arada. Bunu da kötü deneyimle yazıyorum. :D

Umarım Xiaomi ilerleyen güncellemeler ile MTK menüsünü geri çekmez HTC bunu yapmıştı daha önce. Yüksek sese tam alışmışken birden bire Stok sese düşünce çıplak kalmış gibi oluyorsun inanmazsan değeri 124 yap bir dene. :D

adibelli

Web Designer
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur A.
Cihazım
Mi9T PRO 128GB
Meslek
Web Designer
Konular
35
Evet söylediğiniz doğru sadece diğerlerinde menü biraz farklı. Daha önceki cihazlarımda yaptığım yoldan gittim ben de deneme yanılma ile oldu. Hoparlör ve ahize sesini yükseltmek hiç iyi olmuyor bu arada. Bunu da kötü deneyimle yazıyorum. :D

Umarım Xiaomi ilerleyen güncellemeler ile MTK menüsünü geri çekmez HTC bunu yapmıştı daha önce. Yüksek sese tam alışmışken birden bire Stok sese düşünce çıplak kalmış gibi oluyorsun inanmazsan değeri 124 yap bir dene. :D
Öyle maalesef telefonu alır almaz müzik dinlemeye kalktığımda cihazdan soğumuştum. Şimdi yana yakıla titreşim arttırma olayını arıyorum donanımsal olarak ne kadar kapasiteli bilmiyorum ama titreşim seviyesi çok düşük cepteyken asla çaldığını anlamıyorum. Bunu da bulup siz paylaşın hocam :)

kafeinsiz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
E
Cihazım
Redmi K60 Pro
Konular
11
Öyle maalesef telefonu alır almaz müzik dinlemeye kalktığımda cihazdan soğumuştum. Şimdi yana yakıla titreşim arttırma olayını arıyorum donanımsal olarak ne kadar kapasiteli bilmiyorum ama titreşim seviyesi çok düşük cepteyken asla çaldığını anlamıyorum. Bunu da bulup siz paylaşın hocam :)

O biraz zor doğrusu. Kernel ile mümkün belki.
Bunun için uğraşmaya da değmez doğrusu.
Titreşim motorunun yüksek değerde çalışması şarj tüketimi demek. Bu konuda çok şikayet duydum açıkçası ben de yaşıyorum bunu ama yapacak bir şey yok. Muhtemelen motorun konumu ile alakalı bir sorun var. Bir çözüm bulsanız bile uygulamadan önce 2 kere düşünün derim.

Efetuncay

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Tuncay
Cihazım
İxomi
Konular
0
Merhabalar ustalar bunu normal hoparlörler için nasıl yapabilirim

brobaba290