Rehber Redmi Note 8 Pro Bootloader Kilidi Nasıl Açılır? Videolu ve Resimli Anlatım

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
s. a cümleten bana 1368 saat verdi biraz daha kısaltamazmıyız bunu 57 gün yapıyor ve ozamana kadar cihaz kapana bilir varmıdır biraz daha ısaltmanın yolu acaba
Maalesef...
Cihaz hatları kapansa da bootloader açılabilir.
Eğer yine de erken atmak istiyor iseniz box'lar ile ücret karşılığı atılabilir. Bu işlem sonrasında bootloader kilidiniz bir daha açılamaz lakin.
Tavsiyem sureyi beklemeniz ve aşağıdaki mesajda yazan uyarıları dikkate almanız

onuryavuz333

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
onur
Cihazım
K6 note
Konular
1
merhabalar,
Sim Bağlantısı kesilmesin demiştiniz peki bu durum Mobil Verinin kapanması yada Wi-Fi ye geçilmesi durumunda sorun olur mu ?
ve Bootloaderin normal hard reset sonrasında kapatılması mümkün müdür ?
Teşekkürler.

AspecTR

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
*
Cihazım
*
Konular
37
merhabalar,
Sim Bağlantısı kesilmesin demiştiniz peki bu durum Mobil Verinin kapanması yada Wi-Fi ye geçilmesi durumunda sorun olur mu ?
ve Bootloaderin normal hard reset sonrasında kapatılması mümkün müdür ?
Teşekkürler.
Bootloader kilidi MTK cihazlarda 2 yöntem ile kapatılabilir
1-Fastboot komutları ile
Buna miflash üzerinden rom atmak da dahildir.Yada kendiniz fastboot -w,fastboot oem lock komutu ile kilitleyebilirsiniz
2-SPFlashTool ile
Bu yöntemi istemeniz mümkün değil.SPFlashTool'da Firmware Upgrade veya Format All+Download seçerseniz mevcut (imei dahil) tüm bölümler sıfırlanır ve tekrar kurulur.

atasahinuzun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Atasahin
Cihazım
note 8 pro
Konular
0
S.A Arkadaşlar bootlader kiliti açmada benim bekleme sürem 57 gün fakat aklıma takıldı sizlere sormak istiyorum..5 gün geçti ve ben mi hesabımın şifresini değiştirdim ardındanda bir kaç kerede oturumu kapatıp açtım ..bu yaptığım bekleme süresine yada kiliti açma durumuna etki edermi.... şimdiden cvp için tşk ederim.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
S.A Arkadaşlar bootlader kiliti açmada benim bekleme sürem 57 gün fakat aklıma takıldı sizlere sormak istiyorum..5 gün geçti ve ben mi hesabımın şifresini değiştirdim ardındanda bir kaç kerede oturumu kapatıp açtım ..bu yaptığım bekleme süresine yada kiliti açma durumuna etki edermi.... şimdiden cvp için tşk ederim.
Edebilir ama kimse tam olarak bilemez. Mi hesabınıza karışmamaya özen gösterin bu dönemde

atasahinuzun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Atasahin
Cihazım
note 8 pro
Konular
0
Hocam Ilgın icin tsk ederim.peki bu durumu ögrenebilmenin bir yolu varmı yani geri sayımın dewam edip etmediğini.birde mi hesap hep açık mı kalmalı.saygilar.

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Hocam Ilgın icin tsk ederim.peki bu durumu ögrenebilmenin bir yolu varmı yani geri sayımın dewam edip etmediğini.birde mi hesap hep açık mı kalmalı.saygilar.
Evet açık kalmalı
Mi unlock aracı ile kilidi tekrar açmaya çalışınız. Süre verirse devam ediyor demektir

atasahinuzun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Atasahin
Cihazım
note 8 pro
Konular
0
tşkler hocam...benim gibi evhamlı arkadaşlar için bilgilendirme olsun diye yazıyorum,dediğiniz gibi mi unlock aracı ile tekrar denedim....unlock talebim üzere 57 gün süre verilmişti.. mi hesap şifremi unuttuğum için şifre değiştirip bir kaç kez mi hesapta oturum açıp kapadım.yazılanlara baktığımda sayaç süre zarfında yapılamamsı gerekenler içinde mi hesap şifre veya kullanıcı adı değiştirilmemeli ve mi hesap kapatılmamalı deniliyordu.fakat korkmaya gerek yokmuş,sayaç devam ediyor 50 gün olarak görünüyor...tekrar tşkler.

atasahinuzun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Atasahin
Cihazım
note 8 pro
Konular
0
hocam yukardada belirttiğim gibi sürem dwm ediyor fakat yine aklımı kurcalayan bir sorun var..mi hesabımı oluştururken tel numarası ile oluşturmuştum.
yukarıda yazdığım gibi tekrar mi unlockla sürem dewam ediyormu diye baktığımda telefonuma mesajla doğrulama kodu göndermişti.şu anda unlock için 48 günüm var,bu esnada imei kapanırsa(1. imei kapalı 2. imei için aldığım kişi 20 gün kaldı demişti) ve günüm geldiğinde mesajla doğrulama kodu gönderirse kodu göremiyeceğim yada gün geldiğinde kod gönderilmiyecekmi bunu bilmiyorum....yada imei kapandığında mecburen sim kartı çıkaracağım başka telefona takacağım.......Hocam bilmem anlatabildimmi?soruyu nasıl sorayım bilemedim...saygılar,tşkler.

Üst Alt