Rehber Redmi Note 8 Pro Bootloader Kilidi Nasıl Açılır? Videolu ve Resimli Anlatım

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Bootloader kilidi açılması için öncelikle telefonumuzda hazırlık yapmamız, hazırlıkları tamamladıktan sonra ise kilit açma işlemini bilgisayarımızda gerçekleştirmemiz gerekiyor.
*Tüm kullanıcıların rahat bir şekilde yapabilmeleri için telefonda yapılacak işlemler için videoda İngilizce, resimli anlatımda Türkçe kullanılmıştır.

Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

UYARI : İşlem sonucunda tüm verileriniz silinecektir. Başlamadan önce yedek alınız.

A ) Telefon Hazırlığı

1.
Telefonumuzda Ayarlar/Ek Ayarlar/Geliştirici Seçenekleri altından OEM Kilit Açma seçeneğini aktif ediyoruz. (Geliştirici seçenekleri bulunmuyorsa Ayarlar/Telefon Hakkında/MIUI Sürümü üzerine 7 defa tıklayarak aktifleştirebilirsiniz)

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

2. Ayarlar/Ek Ayalar/Geliştirici Seçenekleri/Mi Kilit Açma Durumu altından "Hesap ve Cihaz Ekle" butonuna tıklayarak Mi hesabımız ile telefonumuzu birbirlerine bağlıyoruz.

Eğer her hangi bir sorun yaşanmadıysa telefon hazırlığımız tamamlanmıştır. Hesap eklenebilmesi için elbette ki Mi Hesabınızın telefonunuza girilmiş olması gerekli. Eğer daha önce Mi Hesabınız ile oturum açmadıysanız Ayarlr/Mi Hesabı altından ya da "Hesap ve Cihaz ekle" butonuna tıkladığınızda gelen sayfadan oturumunuzu açabilirsiniz. Hesap dışında alınan hatalar da genellikle hesaptan çıkış yapılıp tekrar giriş yapılması ile çözülebiliyor. Eğer farklı bir hata aldıysanız konu altına yorum olarak ekleyebilirsiniz.

B) Bilgisayarda Yapılacak İşlemler

1)
adresine girilerek "Unlock Now" butonuna tıklayın.

2) Gelen Ekranda daha önce telefonunuza girmiş olduğunuz Mi Hesabınıza ait mail adresi ve şifrenizle giriş yapın. (Çince bir sayfaya atarsa forum kullanıcı adı seçmenizi istemiştir. Rastgele bir şeyler yazabilirsiniz)

3) Download "Mi Unlock" butonuna tıklayarak Unlock aracını indirin.

4) Bu noktada cihazımızı fastboot moduna alıp bilgisayara bağlayabiliriz.

5) Telefonunuzu kapatın, ses kısma ve güç tuşlarına beraberce basarak açın.

6) Ekranda fastboot yazısını ve tamirci mitu'yu gördükten sonra tuşları bırakın ve telefonu bilgisayara bağlayın.

7) ZIP haline inen dosyayı winrar veya 7zip programlarını kullanarak açın ve içerisindeki klasörü çıkartın.

8) Klasör içerisinde yer alan "miflash_unlock" adındaki dosyayı çift tıklayarak açın.

9) Gelen ekrandaki uyarıları okuduktan sonra Agree butonuna tıklayarak tüm sorumluluğu aldığınızı kabul edin.

10) Mi Hesabınıza ait mail adresiniz ve şifreniz ile girişinizi gerçekleştirin. Bu noktada ilk aşamada telefonunuzda tanımladığınız Mi Hesabı ile Unlock aracındaki Mi Hesabının aynı olması gerektiğini aklınızdan çıkartmayın.

11) Gelen ekranda öncelikle telefonunuzun bağlı olup olmadığı kontrol edilecektir. Eğer bağlı ise kırmızı renkli "Unlock will erase user data" uyarısı görünür. Eğer bu uyarı görünmez ise bilgisayarınız telefonunuzu tanımamıştır. Telefonunuzun bağlantısı çıkartıp gerekli sürücüleri yükleyerek tekrar bağlayın.

12) Unlock butonuna tıklayın ve gelen uyarıları "unlock anyway" butonlarına tıklayarak kabul edin. (İlk uyarı verilerin silineceğini ikincisi ise cihazınızın daha korumasız hale geleceğini söylüyor)

13) Eğer her şey yolundaysa gelen ekranda yüzdelik değer %100'e ulaşacak ve bootloader kilidiniz açılacaktır. Genellikle bu aşamada %50 veya %95'te bar dolmayı durdurarak 72, 360 veya 720 saat beklemeniz gerektiği belirtilir. Bu süre Xiaomi'nin cihaz güvenliğini sağlamak amacı ile getirmiş olduğu bir bekleme süresi ve belirtilen süre kadar bekledikten sonra tekrar unlock aracını kullanarak kilit kaldırma işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

NOT : Eğer 13. adımda xxxx hours yazan bir uyarı alırsanız telefonunuzun bilgisayar ile bağlantısını kesin ve açıp normal şekilde kullanmaya devam edin. Belirtilen saat kadar bekledikten sonra 5. adımdan itibaren kilit açma işlemlerini tekrarlayın. Bekleme süresi içerisinde telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeyin, SIM kart bağlantısı kesmeyin, temizleyici uygulamasını kullanmayın ya da her hangi bir şekilde sıfırlamayın.

Son düzenleme:

reissukenar

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yusuf
Cihazım
redmi note 8
Konular
8
hocam ben tam mi unlock statusde hata aliyorum (çin romu yüklü) error code 1000 hatası alıyorum

mvsti.37

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Note 8 pro
Konular
0
168 saat sonra tekrar deneyin gibi bir hata aldım bilmediğim için yazıyorum cihaz kilidini açmak için 7 gün mü bekliyoruz yoksa başka birşeyden mi aldım hatayı

srmrmr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdurrahman
Cihazım
Redmi Note 8Pro
Konular
3
168 saat sonra tekrar deneyin gibi bir hata aldım bilmediğim için yazıyorum cihaz kilidini açmak için 7 gün mü bekliyoruz yoksa başka birşeyden mi aldım hatayı
Sorun yok 168 saat sonra tekrar deneyin kilit açılacak

NOT : Eğer 13. adımda xxxx hours yazan bir uyarı alırsanız telefonunuzun bilgisayar ile bağlantısını kesin ve açıp normal şekilde kullanmaya devam edin. Belirtilen saat kadar bekledikten sonra 5. adımdan itibaren kilit açma işlemlerini tekrarlayın. Bekleme süresi içerisinde telefonunuzu fabrika ayarlarına döndürmeyin, SIM kart bağlantısı kesmeyin, temizleyici uygulamasını kullanmayın ya da her hangi bir şekilde sıfırlamayın.

huseyingok

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hüseyin Gök
Cihazım
Mi 8
Konular
8
Daha erken açma imkanımız yokmuş?