Sohbet Redmi Note 8 Kullanıcı Yorumları

volkan60

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
volkan
Cihazım
a2 lite
Konular
1
a2lite verip 6splus alıp 1 ay kullandım alışamadım ve note 8 aldım kargoda bakalım inşallah güzel cihazdır.

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
YouTube'dan video izlerken 3 dakikada %1 şarj gidiyor yani 5 saatte şarj tamamen bitiyor telefon tanıtımında 13 saat video izleme süresi diyordu bu şarj olayı sadece bendemi böyle yoksa herkesde mi ? AccuBattery de 5 saat ekran süresi gösteriyor sizde kaç acaba ?
Hocam sizin için demedim full parlaklıkta 10 dk da %3 şarj gitti.

sefaduman54

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa Duman
Cihazım
Mİ 9SE
Meslek
BT Uzmanı
Konular
28
Üstteki karşılaştırmaları atlayıp sadece Antutu puanı ile geride degil demek abes. Üstte gerçek karşılaştırma skorları mevcut. İlla Antutu puanı istiyorsan ,cihazim mi 8 lite kullanıyorum ve Snapdragon 660 işlemcili , Mart ayındaki Antutu puanım 187 bin küsürdü miui 11 updatesi geldigi için format attım ve gereksiz resimler silindi elimde yok. Ama sana biraz kanıt olsun diye özellikle download yapıp skoru atma ihtiyacı duydum. O yüzden geç yorum yazdım. Eger puana inanmıyorsan skor ekranını başka bir cihazın kamerası ile çekip atayım. Saat 17.45 8 Kasım 2019 itibariyle puanı ;

Antutu puanına güvenmek gerçekten saçma.

150 dolarlık telefonun kamerasından 300-400 dolarlık telefon kamerasının performansı beklemek Türklere özgü sanırım. Düşük ışıkta ters ışıkta performansı ortada redmi serisinin . Yada ten rengini göstermede. O yüzden bence bu fiyat segmentinde kamera pixeline yada sayısına fazla aldanmayın derim.. Yada Üst düzey birşey beklemeyin

Ayrıca gerisinde kaldığı çok ortada ve webteknoda aynısını söylüyor ben degil

Note 8 in rakibinin üstünlükleri , fiyat olarak üstün , depolamada üstün , işlemcide üstün bataryada eşitler , ekranda eşitler ama kamera "sayısında" note 8 den geride. Ama markayı yazmam.

Snapdragon 710 yada üzeri alın dememin sebebi ülkede dolar kuru ortada , herkes canı istedikçe telefon alamıyor , bu platformuda daha çok oyun oynayanlar kullanıyor desem yalan olmaz dolayısıyla oyun oynayan biri işlemciye dikkat etmeli öncelikli olarak. Aldığı zaman kendini uzun süre götürebilecek cihaz almalı .
Hocam Antutu skoruna güvenmk saçma demişsiniz,yukarıda benimle paylaştığınız grafik
Snapdragon 665 in 11 nm olması dışında bir olayı yok. Snapdragon 660 dan geride performans da.. 1800 TL ye snapdragon 665 almaktansa minimum 710 lu işlemcili bir cihaz almanızı tavsiye ederim , aynı fiyata 710 lu cihaz var hatta bir miktar ucuza bile. . Mümkünse 730 alın tabiki bu arada .

Hocam Antutu skoruna güvenmk saçma demişsiniz,yukarıda benimle paylaştığınız grafik Antutu değerleri ama ? saçma diyip de antutu sonuclarına göre telefonalrı yorumlamak sizin yaptığınız iş ama :) Ben de antutu sonuclarını baz almışım ama yanında kamera,fiyat ve diğer nedenleri de eklemişim.Örneğin bir 710 işlemcili Meizu alıp da yazılım ile uğraşacağınıza,bir realme 3 pro alıp da size desteği kimin dahi vereceği belli değil iken,Oppo dandik işlemcilere 2000 civarı vereceğinize bence bu mantıklı :) Hee sorun yok mu var,ama o kadar cok ve can sıkıcı değil bence.

Mr.Fatih

Best Of MİUİ
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Fatih
Cihazım
RedmiNote13Pro
Meslek
Sağlıkçı
Konular
77
Dün itibari ile Redmi Note 8'e geçmiş bulunmaktayım ve çok takıntılı bir insan olmama rağmen beni aşırı şekilde memnun eden bir cihaz oldu şuana kadar kullandığım cihazlar mi 8 se , mi 9 se , note 7 ve son olarakta şuanda note 8 hepsine bedel bir cihaz benim gözümde tereddüt de kalanlara mutlak tavsiye ederim 8=)

tfnylmz90

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Tufan
Cihazım
Resmi 5 Plus
Konular
14
On kameradi nasil?
Valla hocam note 8 pro kullandım ben 20 mp. ön kamera vardı çok çok memnundum. note8 arkadaşımda var o da gayet güzel işler çıkarıyor. Benim telefon brick olduğu için beklemedeyim şuan :)

Cezzar_tr

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Redmi Note 9s
Konular
19
Hocam Antutu skoruna güvenmk saçma demişsiniz,yukarıda benimle paylaştığınız grafik

Hocam Antutu skoruna güvenmk saçma demişsiniz,yukarıda benimle paylaştığınız grafik Antutu değerleri ama ? saçma diyip de antutu sonuclarına göre telefonalrı yorumlamak sizin yaptığınız iş ama :) Ben de antutu sonuclarını baz almışım ama yanında kamera,fiyat ve diğer nedenleri de eklemişim.Örneğin bir 710 işlemcili Meizu alıp da yazılım ile uğraşacağınıza,bir realme 3 pro alıp da size desteği kimin dahi vereceği belli değil iken,Oppo dandik işlemcilere 2000 civarı vereceğinize bence bu mantıklı :) Hee sorun yok mu var,ama o kadar cok ve can sıkıcı değil bence.

İlk postta paylaştığım diger sitedeki karşıştırmayı da görseydinin daha uygun olurdu başından beri. Ben görmek isteyen olursa diye koydum skorları.
Sende o skorları görmene ragmen ve Snapdragon 665, 660 dan geri de oldugu halde bana nasıl geride bak benim antutu skorum bu dedin. Bende 2. Postumda antutu puanına güüvenmek saçma dedim 660 665 i geçtigi halde Dedim çünkü , bu benim şahsi düşüncem geçmeseyip bunu desem iddaa makamı olarak komik olurdu ama geçtiği halde diyorum. ve bu demek degil ki skorlara bakmak isteyen bakmasın. Ben görmek isteyen olursa diye attım. İlk attıgım posta da bakarsan başka karşılaştırma skorları da var. Ama sen es geçiyorsun . 2 farklı karşılaştırma verisini atıp 2 yerde de geride oldugu görüp geride dedim ve o yüzden sadece antutu skoruna güvenmek saçma dedim. Umarım anlaşılmıştır. Ve umarım geride oldugu görmüşsünüzdür

Ben marka sana marka yazmadım . Niye trollük olarak algılanmasın yazdıklarım diye. Hala da yazmam , burası Xiaomi forumu degil de herhangi bir forum sitesi olsa o karşıt markaların modellerini tek yek yazar karşılaştırmasını yapardım redmi note 8 de inan bana oldukça geride kalırdı.
Redmi nasıl ki Xiaominin alt markası ise Realme de o. Burada sanki Mi serisi bir cihaz önermişsin de ben başka markanın alt markasını önermişim gibi yazmışsın. Redmi lerin durumu ortada kusura bakma , bir kısmını da yinede 2 . Postta yazdım . Dogal olarak böyleler fiyat performans sonuçta bu konuda Xiaomiyi şuçlayamam. Redmilerde de çıkan onca soruna ragmen kalkıp diger markaların modellerine kötüleme ayrı bir ironi. Xiaomi bunca alt modele ve mi modellerine ragmen sence neden Çin'de 5. Sıraya geriledi. 2018 de 4. Sıradaydı. 2. Sırada o kötü dedigin OPPO var .Dünyada Xiaomi pazar payını artırdı ama bu saglıklı olmaz örnek vermek için zira her yere yoklar biri bir ülkede varken digeri yok. Ama hepsinin ortak noktası çin. O yüzden kendi evinde gerilediyse sence neden . O oppo neden. 2. Sırada. Oppoyu araştırmanı tavsiye ederim , adamların çoğu yaptıgı şeyler ilk . Öyle dandik bir marka degil . Vivo da , oneplus da oppo da tek şirkete ait pazar payı ortada . Ben evinde 3 adet Xiaomi cihazı olan biri olarak yazıyorum burada trollük derdin de degilim.

Ben diyorum ki 665 li cihaz almaktansa 7xx alın daha iyi olur. Pixele , kamera sayısına bakmayın. Hepsi bu

Son düzenleme:

Lithium87

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ersin
Cihazım
redmi note 8
Meslek
Memur
Konular
2
Arkadaşlar hindiston global romunda xiaomi otomatik arama kaydetme var mı? Şu an kullandığım global romda yok ve aradığım bir özellik bu.
Şu an kullandığım global rom ile hindistan global arasında bu çağrı kaydetme, miui mesaj ve arama dışında fark var mı?
Güncelleme alma sırası vb gibi?

Üst Alt