Rom Redmi Note 8 Kasıyor ROM Önerisi

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Kesin bir şey diyemem ama şu ana kadar fw kurulmayan Xiaomi cihaz görmedim. Birçok kişi gerek olmadığını söylüyor ama geliştiricilerin bizzat kendileri tavsiye ediyor kurmayı.

Genellikle donanımın daha verimli çalışması için kurulması öneriliyor.
bilgi için teşekkürler birde şunu ek olarak sorayım rahatsızlık için özür dilerim. romu gapps v.s flaşladıktan sonra üstüne dfe flaşladım. twrp'ye geçsem şifreli klasör sorunu yaşar mıyım? verileri silmek istemiyorum.

CrDroid mi Arrow os mi iyi hocam? özelleştirmeden CrDroid daha dolu galiba arrowa nispeten.

Ram kullanımı baya fazla oluyor aosp'de galiba şu an 980mb falan boşta duruyor gibi.

Hayırlı geceler hocam.

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
bilgi için teşekkürler birde şunu ek olarak sorayım rahatsızlık için özür dilerim. romu gapps v.s flaşladıktan sonra üstüne dfe flaşladım. twrp'ye geçsem şifreli klasör sorunu yaşar mıyım? verileri silmek istemiyorum.

CrDroid mi Arrow os mi iyi hocam? özelleştirmeden CrDroid daha dolu galiba arrowa nispeten.

Ram kullanımı baya fazla oluyor aosp'de galiba şu an 980mb falan boşta duruyor gibi.

Hayırlı geceler hocam.
DFE tavsiye etmiyorum. DFE romun açılış ve şifrelenme biçimini değiştiriyor ve romu kesinlikle daha kararsız duruma koyuyor. DFE kullanmadığım için de bu sorunuza yönelik yorum yapamıyorum.

crDroid özellik olarak dolu ancak rom ne kadar dolarsa o kadar bug da çıkma ihtimali artıyor. Tabi bu geliştiriciye de bağlı. Arrow sade ve geliştiricisi iyi olduğu için olabildiğince sorunsuz, tabi crDroid de kötü değil.

Ram kullanımı MIUI'dan daha iyi AOSP romlarda ancak vanilla rom + düşük boyutlu bir gapps ile kurarsanız. Romun direkt Gappsli halini veya ağır bir Gapps paketi kurarsanız ram kullanımı Google uygulamalarından dolayı tavan yapıyor.

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
DFE tavsiye etmiyorum. DFE romun açılış ve şifrelenme biçimini değiştiriyor ve romu kesinlikle daha kararsız duruma koyuyor. DFE kullanmadığım için de bu sorunuza yönelik yorum yapamıyorum.

crDroid özellik olarak dolu ancak rom ne kadar dolarsa o kadar bug da çıkma ihtimali artıyor. Tabi bu geliştiriciye de bağlı. Arrow sade ve geliştiricisi iyi olduğu için olabildiğince sorunsuz, tabi crDroid de kötü değil.

Ram kullanımı MIUI'dan daha iyi AOSP romlarda ancak vanilla rom + düşük boyutlu bir gapps ile kurarsanız. Romun direkt Gappsli halini veya ağır bir Gapps paketi kurarsanız ram kullanımı Google uygulamalarından dolayı tavan yapıyor.
teşekkürler hocam

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
CrDroid'de 1 saat once yanlislikla batarya simgesini text olarak cevirdim ve system ui elveda oldu. Magisk falan sildim acilmadi neyse saglik olsunangel~~

Arrow os'i kuralim bakalim hocam merak etmedimde degil 13.1'i. Crdroid'de antutu v10 251K veriyordu umarim daha iyi performans alirim

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
musdi27 Hocam cok sagolun Allah yardimciniz olsun ne kadar tesekkur etsem az bu rom kadar stabilini gormedim simdiye kadar. drunk~~
Bas donduruyor hocam bu rom :D

Ozellsetirmeleri yok ama onlarada gerek yok zaten boylesi daha iyi olmus.
Twrp, Wipe all, Global FW, Arrow13.1, Gapps core, CUH kernel. Root kurmadim ama kernel su iconify destekliyormu? ve ya lsposed'i?

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
musdi27 Hocam cok sagolun Allah yardimciniz olsun ne kadar tesekkur etsem az bu rom kadar stabilini gormedim simdiye kadar. drunk~~
Bas donduruyor hocam bu rom :D

Ozellsetirmeleri yok ama onlarada gerek yok zaten boylesi daha iyi olmus.
Twrp, Wipe all, Global FW, Arrow13.1, Gapps core, CUH kernel. Root kurmadim ama kernel su iconify destekliyormu? ve ya lsposed'i?
KernelSU zaten bir root yönetim sistemidir hocam, rootlu şu an cihaz yani. :) Iconify destekliyor diye hatırlıyorum, Lsposed'i çalıştırma yöntemi var da ben çok kullanmadığım için bilmiyorum. YouTube'da videolar var. :)

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
KernelSU zaten bir root yönetim sistemidir hocam, rootlu şu an cihaz yani. :) Iconify destekliyor diye hatırlıyorum, Lsposed'i çalıştırma yöntemi var da ben çok kullanmadığım için bilmiyorum. YouTube'da videolar var. :)
hocam ilk kez kernel su denedim ama unsupported yazmis ben magisk kursam sorun cikarir mi sistem?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20240124-110813_KernelSU.png
    Screenshot_20240124-110813_KernelSU.png
    161,3 KB · Görüntüleme: 18

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
185
hocam ilk kez kernel su denedim ama unsupported yazmis ben magisk kursam sorun cikarir mi sistem?
Siz CUH'un KSU'suz olanını kurmuşsunuz. Bunu kurun TWRP'den:

excytioum

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Tamerlan
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
11
Siz CUH'un KSU'suz olanını kurmuşsunuz. Bunu kurun TWRP'den:
üzerine kurabilir miyim hocam? kusura bakmayın sizide her daim rahatsız ediyorum

Üst Alt