Rom Redmi note 8 kasıyor rom önerisi

xppr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Elektrik müh
Konular
0
Normalde sorun olmaması gerek. Telefondaki ekran kilidini kaldırın, Ofox üstünden TWRP'yi kurun. Depolama karışık görülmüyorsa sorun yoktur. Şifreli görünüyorsa hala sıfırlama yapmanız gerekir. Bu yüzden yedek alın yine de.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

TWRP menüsünden Mount kısmından kapatıp tekrar açın bağlantıyı. Bir de aslında hafıza kartına atıp hafıza kartı üzerinden kurarsan daha sorunsuz kurarsın.
Üstadım bu sorun bende de mevcut, telefona twrp üzerinden dosyaları atamıyorum ve windowsta adb devices olarak görünüyor ve hafıza kartı da yok

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Üstadım bu sorun bende de mevcut, telefona twrp üzerinden dosyaları atamıyorum ve windowsta adb devices olarak görünüyor ve hafıza kartı da yok
Cihazınızda hangi sürüm Android var ve kurduğunuz recoverynin sürümü nedir? Eski sürüm recovery kurduysanız normal, güncel sürüm kurmanız lazım.

xppr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Kaan
Cihazım
Redmi note 8
Meslek
Elektrik müh
Konular
0
Hocam şöyle oldu, eu lite ve orange fox vardı, bunun üstüne arrow kurdum fakat dosyalar şifreli oldu, bunun üzerine twrp son sürüm flashladım, orada kaldım dosya aktaramayınca

musdi27

Yaşamaya çalışmak...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Mustafa
Cihazım
Xiaomi 13T
Meslek
Ofis Sorumlusu
Konular
174
Hocam şöyle oldu, eu lite ve orange fox vardı, bunun üstüne arrow kurdum fakat dosyalar şifreli oldu, bunun üzerine twrp son sürüm flashladım, orada kaldım dosya aktaramayınca
Şifreli romun üstüne bir şeyler yaparsanız dosyalar kalıcı şifreli olur. O yüzden en baştan Android sürümüne dikkat edip ona göre TWRP kurmanız gerekiyordu. OrangeFox'tayken bir defa format data yapsaydınız Arrow'a geçmeden, sıkıntı olmazdı.

NomadSuanay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Nomad
Cihazım
note 8
Konular
0
Zaten TWRP kurulu şu an. Yapmanız gerekenleri öyle anlatayım.

İndirmeniz gerekenler:
Global son sürüm fw
Rom
Gapps
Kernel
Kernelsu Apk

TWRP'ye girin. Wipe seçeneklerinden cache + dalvik + data + system + vendor + internal storage seçin ve kaydırın. Bu telefonu tamamen temizleyecek.
Sonra TWRP ana menüsüne gelin alttaki navigasyon butonlarına basarak. Install kısmına tıklayıp önce fwyi, sonra romu, sonra gappsi, sonra da kerneli kurun.
Wipe kısmına gelin, orada ayrı başlık olan format data başlığına tıklayıp "yes" yazarak format atın.
İşlem tamamlanınca reboot systeme basıp cihazı açın. Cihaz açıldıktan sonra kurulumunuzu yapıp KernelSU apk dosyasını kurun.

KernelSU root yönetim uygulamasıdır Magisk gibi ama ondan daha gizli oluyor. Cihazı sorunsuz kullanabilirsiniz sonrasında.

Bu mesajımda gerekli dosyaları ekledim:

Kernelsu Apkya buradan ulaşabilirsiniz:

Çok fazla yapmadığım bir şeydi rom yükleme biraz uğraştım çeşitli romları yüklemeye telefon bootloop'a girmişti bunları harfiyen yaptım, düzeldi, çok teşekkürler.

Üst Alt