MIUI 12.5 Redmi Note 8 (Ginkgo) - Çin Kararlı Rom (Enhanced) V12.5.2.0.RCOCNXM İndirme Bağlantıları

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
youtubeden eu ve çin stabilin videolarını izledim . ikisi ayrı dünya . eu yine bildiğimiz eu . telefonu duvara attırır :) çin ise görünen o ki şimdiye kadar kullandığım romlar içinden sıyrılıp en hızlısı olacakmış gibi duruyor .
Hocam çin stabil 12.5.2 muazzam olmuş, öyle böyle değil.. Ama ben döndüm dolaştım Miuipro v2 port rom kurdum.. Nasıl yaptıysa artık geliştiren arkadaş, muazzam bir rom çıkarmış ortaya.. Bence cihaz için en iyi rom miuiPro v2 port, Android 10 Miui 12.5 olanı.. Merdanov hocam paylaşmıştı, sağolsun.. Benim gördüğüm, kullandığım en iyi rom.. Tabi bir kaç sorunu var, yok değil.. Hangi rom kusursuz ki zaten.. Ama siz illa Android 11 derseniz kesinlikle çin stabil miui 12.5.2 deneyin, başka rom aramayın bence.

demirhanhanedan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
demirhan
Cihazım
note 8
Konular
0
arkadaşlar çin romunda türkçe dil yok sanıyorum. Türkçeye çevirebilir miyiz?

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hocam çin stabil 12.5.2 muazzam olmuş, öyle böyle değil.. Ama ben döndüm dolaştım Miuipro v2 port rom kurdum.. Nasıl yaptıysa artık geliştiren arkadaş, muazzam bir rom çıkarmış ortaya.. Bence cihaz için en iyi rom miuiPro v2 port, Android 10 Miui 12.5 olanı.. Merdanov hocam paylaşmıştı, sağolsun.. Benim gördüğüm, kullandığım en iyi rom.. Tabi bir kaç sorunu var, yok değil.. Hangi rom kusursuz ki zaten.. Ama siz illa Android 11 derseniz kesinlikle çin stabil miui 12.5.2 deneyin, başka rom aramayın bence.
benim android sürümünden bir beklentim yok . uzun süre eu12.0.3.0 kullandım iki aydır da aosp kullanıyordum . kamerada portre modunda yeşil ekran sorunum vardı benim 1 yıldır , persist , modem herşey denemiştim çözememiştim , bu hafta izinli olduğum için de pzt günü servise verdim . Servise vermeden önce de bl kapatıp global rom yükledim 1 gün öyle kullandım ve ne göreyim , global rom bütün romlardan daha hızlı sıfır kasma donma . açıkçası kafama yattı . çin stabili önce bir deneyeceğim eğer olmazsa global rom kuracağım ve 12,5 enhanced sürümünün globale gelmesini bekleyeceğim . benim romlardan hiçbir beklentim kalmadı android 11 ile custom deodex romlar oldukça başarısız. cihaz değiştirme durumu da olabilir ama o daha belirsiz , aklımda poco x3 nfc var bakalım

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
benim android sürümünden bir beklentim yok . uzun süre eu12.0.3.0 kullandım iki aydır da aosp kullanıyordum . kamerada portre modunda yeşil ekran sorunum vardı benim 1 yıldır , persist , modem herşey denemiştim çözememiştim , bu hafta izinli olduğum için de pzt günü servise verdim . Servise vermeden önce de bl kapatıp global rom yükledim 1 gün öyle kullandım ve ne göreyim , global rom bütün romlardan daha hızlı sıfır kasma donma . açıkçası kafama yattı . çin stabili önce bir deneyeceğim eğer olmazsa global rom kuracağım ve 12,5 enhanced sürümünün globale gelmesini bekleyeceğim . benim romlardan hiçbir beklentim kalmadı android 11 ile custom deodex romlar oldukça başarısız. cihaz değiştirme durumu da olabilir ama o daha belirsiz , aklımda poco x3 nfc var bakalım
Hayırlısı olsun hocam sizin için.. Global rom hakkında pek fikrim yok, Çin stabil dışında hiç stok rom kurmadım.. Global rom kurup sağlam bi temizlik (gereksiz tüm Google ve miui uygulamalarını silmek) yapılırsa kullanılır, neden olmasın..

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129
Hayırlısı olsun hocam sizin için.. Global rom hakkında pek fikrim yok, Çin stabil dışında hiç stok rom kurmadım.. Global rom kurup sağlam bi temizlik (gereksiz tüm Google ve miui uygulamalarını silmek) yapılırsa kullanılır, neden olmasın..
Beni az çok bilirsiniz , r5+ varken de rn8 kullanırken de denemediğim rom mod kalmamıştır. Eskiden olsa böyle birşey söylemek çok zordu custom romlar her zaman öndeydi. Ama suan için ve rn8 için tam tersi . Global romun diğer custom romlardan hız stabilite olarak önde olduğuna eminim .
Global romun eksileri
-Google arama ve mesajlasma( aosp romlardan alıştım)
-Fazla google ve miui uygulamaları ( Hata ayıklama açarak silinebilir)
-3. Parti tema ( Artık tema kullanmıyorum)
Tabi kendi fikrim

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
131
Beni az çok bilirsiniz , r5+ varken de rn8 kullanırken de denemediğim rom mod kalmamıştır. Eskiden olsa böyle birşey söylemek çok zordu custom romlar her zaman öndeydi. Ama suan için ve rn8 için tam tersi . Global romun diğer custom romlardan hız stabilite olarak önde olduğuna eminim .
Global romun eksileri
-Google arama ve mesajlasma( aosp romlardan alıştım)
-Fazla google ve miui uygulamaları ( Hata ayıklama açarak silinebilir)
-3. Parti tema ( Artık tema kullanmıyorum)
Tabi kendi fikrim
Şu tema olayı çözülse çok güzel olacak hocam :) aslında bir kaç modül var ancak bir süre sonra stok temaya atıyor kendini cihaz..
Global ve custom rom olayına gelince, bende çin stabile taktım :) çok iyi lanet olası :D

GODfloky

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Redmi Note 8
Meslek
Öğrenci
Konular
163
Şu tema olayı çözülse çok güzel olacak hocam :) aslında bir kaç modül var ancak bir süre sonra stok temaya atıyor kendini cihaz..
Global ve custom rom olayına gelince, bende çin stabile taktım :) çok iyi lanet olası :D
Hocam bu cihazın muadili miui 10-11'dir miui 12 android 10 değil maalesef miui 11 android 10 gelseydi sonradan 12ye yükseltilseydi daha iyi olurdu ama android 11'de gördüğüm daha stabil ve performanslı ancak batarya kısmında ise birazcık daha sorunlu olan bir rom açıkçası düzeltilir mi orası meçhul ama düzelir gibi olursa cihaz değiştirene kadar kullanılır

MemurBey

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emin
Cihazım
Redmi Note 8
Konular
12
Bu romu normal recoveryden kurup üstüne bitgapss yükleyeceğiz başka bir yükleme adımı var mı?

Metin

(:
Premium Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Metin Çınar
Cihazım
Redmi Note 8
Konular