Sohbet Redmi note 7 kullanıcı yorumları

alikemal42

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ali
Cihazım
Redmi note 7
Konular
7
Dostlarım resim gizlemeye çalıştığım da bulut albüm leri dolu diye hata veriyor baya resim sildim hala aynı. Yardımcı olabilecek var mı

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Dostlarım resim gizlemeye çalıştığım da bulut albüm leri dolu diye hata veriyor baya resim sildim hala aynı. Yardımcı olabilecek var mı
Çöp kutusundan da sildiniz mi?

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Baktım orada dosya yok.
Mi Cloud'a girince hesabınıza girin. Orada ne kadar alan kullandığınızı göreceksiniz. Boş alanınızı kontrol ediniz.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Lovebk

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mustafa
Cihazım
Mi note 3
Konular
0
Merhabalar
Mi note 3 kullanıyorum instagram hikaye sorunu yüzünden değiştirmek istiyorum, aklımda note 7 var.
Gerek bu forumda gerek başka yerlerde araştırdım bu sorunu tek tük yaşamış ve paylaşmış insan gördüm.

Endişem yüzünden yeniden bir Xiaomi almayacaktım ama özellikleri ve tasarımı kendine çekiyor :)

Attığınız hikayelerde düşük fps sorunu yaşıyor musunuz sizde?

Çoğu android telefonda var bu sorun fakat Xiaomi de biraz daha fazla kasıyor, iki arada bi derede kaldim

NeSSeN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Merhaba arkadaşlar.
mi 5 s
mi note 3
mi 8 se
deneyimlerinden sonra 2 gün önce redmi note 7 ye geçiş yaptım.

Bu telefon hakkında size ilk izlenimlerimi aktarmak istiyorum.
Öncelikle yukarıda saymış olduğum modeller arasında tasarımını en çok bu telefonda sevdim.

Telefonda en çok merak edilen konulardan birisi ise 48 mp'lik bir kamera olması.
Acaba gerçekten dedikleri kadar var mı? Sorularına cevabım olarak tam kamera performansını test etmeye vaktim olmadı.
Ama yukarıdaki yazmış olduğum modeller arasında kamerası en iyi telefon bunda olduğuna kanaat getirdim bir kaç resim çektikten sonra.
Dip not: çektiğim bir kaç resmi konu bitiminde linklerini vereceğim.

Telefon da 6 gb ram ve 64 gb depolama alanı var. Ayrıca hafıza kart desteği de mevcuttur. Güzel bir özelliği ise otg desteklemesi.
Eksik bulduğum NFC koymamaları.(Günlük hatayatta aktif olarak kullandığım bir özellikti, özellikle istanbul kart yüklemek için)

Yanı sıra batarya performansını test ettim full dolu iken %30 a kadar olan kısmı test ettiğimde 5.5 saat ekran süresi verdi. toplamda 7-8 saat rahat gider diye tahmin ediyorum.
4000 mah'lık bir pil için hatrı sayılır bir süre demek bu.

Özellikle damla çentik çok hoşuma gitti, Bildirim panelinde kocaman alan kalıyor size. mi 8 se kullanırken çentik çok hoşuma gitmiyordu açıkçası.

Antutu testi yaptım ve 148 bin aldı. 660 işlemciye göre başarılı sayılır.
Henüz oyun oynamadım. Ama Youtube'ta inceleme videolarında pupg testini başarı ile geçmiş.

Telefon henüz Türkiye'de resmi olarak satışı yok. Biliyorsunuz ki facebook gruplarında satış yapan güvenilir arkadaşlar var.
Reklam olmasın isim vermiyorum bende o güvenilir satıcıların birinden aldım cihazı.

Telefon global olmadığı için ve BL kilidi kapalı olduğu için çin romu ingilizce olarak karşınıza geliyor.
Mecbur BL kilidini açıp Eu rom yüklemeniz lazım ve bunun içinde başvuru yapıp 15 gün süreyi beklemek zorundasınız.

Telefonun bl kilidini açmak için buradaki konuya göz atabilirsiniz.
Rehber - Xiaomi Unlock Tool ile Bootloader Kilidini Açma

Bl kilidini açtıktan sonra telefona twrp recovery yüklemeniz lazım ve bu konudan yardım alabilirsiniz.
Recovery - Xiaomi Redmi Note 7 - TWRP by LR.TEAM [TWRP]•[3.2.3-0121]•[UNOFFICIAL]

Recovery yükledikten sonra Eu romu indirip twrp den flaşlamanız lazım. Onuda bu konudan yardım alarak yapabilirsiniz.
Rom - Xiaomi Redmi Note 7 - Xiaomi.Eu MIUI v10 V10.2.8.0 PFGCNXM Stabil

Ayrıca en çok merak edilen konulardan bir tanesi gcam kuruluyor mu?
Evet Arkadaşlar root olmadan hiçbir işlem yapmadan direkt olarak alttaki linkteki apk yı yükleyip modlu google kamerayı kullanabilirsiniz.

Şuan için aklıma gelenler bunlar umarım faydalı olmuştur.
Cihazı alan ve alacak olan arkadaşlar görüş ve yorumlarını bu paylaşım altında yapabilirler.
Üşenmeyip vakit ayırıp okuduğunuz için herkese teşekkür ederim.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam konuyu hortlatmak gibi olmasında ben telefonu yeni aldım 1 hafta olmadı yavaş çekim felan yağ gibiydi dün tekrar çekeyim dedim ama FPS tahminimce 20-25 arası geziyor video da donma oluyor anlam veremedim format attım gcam kullandım gcam da yavaş çekime gelince uygulama durduruldu diyor biraz önce bi güncelleme geldi ama kamerada bi geliştirme yok miui 10.3.10 du galiba video performansı aynı yine akıp verebilecek olan redmi note 7 si olan varsa bi test edebilirmi zahmet olmaz ise . Şimdiden teşekkürler.

nediyonlasen

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
Emre
Cihazım
Mi8 lite
Konular
58
Bende mi8se var eşime not7 aldım 4-64 hiç de 4000lik pilli varmış gibi davranmıyor.

Bana çabuk bitiyor gibi geldi...
Se ile bu cihazı karşılaştırsanız tercihiniz ne olurdu?

KaizenTR

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
.
Cihazım
.
Meslek
.
Konular
37
Arkadaşlar RN7 IMEI kayıtlı (malum) ancak BL unlocked yazısı gelmiyor kayıt sonrası BL kapatılmış mı oluyor? BL kilidi için malum işlemleri kendim yeniden mi yapmalıyım? Satıcı sorun yok dedi ama :(
Cihaz henüz simkart takılmadı ve wifi bağlanmadı

Son düzenleme:

NeSSeN

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Enes
Cihazım
Poco X3 NFC
Meslek
Öğrenci
Konular
0
Hocam konuyu hortlatmak gibi olmasında ben telefonu yeni aldım 1 hafta olmadı yavaş çekim felan yağ gibiydi dün tekrar çekeyim dedim ama FPS tahminimce 20-25 arası geziyor video da donma oluyor anlam veremedim format attım gcam kullandım gcam da yavaş çekime gelince uygulama durduruldu diyor biraz önce bi güncelleme geldi ama kamerada bi geliştirme yok miui 10.3.10 du galiba video performansı aynı yine akıp verebilecek olan redmi note 7 si olan varsa bi test edebilirmi zahmet olmaz ise . Şimdiden teşekkürler.
Arkadaşlar bugün sabah halk otobüsünde yanımda ki bir bayanda da note 7 vardı ve tanışıp rica ettim slow motion çekimi yapmak istedim aynı FPS drop sorunu ondada vardı Note 7 nin kamerası fena ben beğeniyorum ama çok ufak bi sorunu var o da slow Motion da FPS düşüşü donanım la mı ilgili yoksa yazılımlamı bilemiyorum deneyimleyen arkadaşlar yazarsa sevinirim

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Arkadaşlar bugün sabah halk otobüsünde yanımda ki bir bayanda da note 7 vardı ve tanışıp rica ettim slow motion çekimi yapmak istedim aynı FPS drop sorunu ondada vardı Note 7 nin kamerası fena ben beğeniyorum ama çok ufak bi sorunu var o da slow Motion da FPS düşüşü donanım la mı ilgili yoksa yazılımlamı bilemiyorum deneyimleyen arkadaşlar yazarsa sevinirim
Süper bahane, tebrik ediyorum hocam. Bundan sonra ben de kullanacağım, umarım telefonu kafamda parçalamazlar :D

Üst Alt