İnceleme Redmi Note 6 Pro 4/64 Cihazı Lineage 18.1 rom Pil Performansı

Hzlazkopat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Kendine Öğrenci
Konular
4
Merhabalar dostlar.

Kullanmakta olduğum telefonum 3 senesini doldurduğu için ve artık gerçekten çok yavaşladığı için Custom Rom kurmaya karar verdim.

Kullanmakta olduğum Rom Lineage 18.1 Android 11 tabanlıdır.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Pil kullanım yüzdesi;

Pil ekran kullanım saati;

Kurulum için istenirse ayrı başlık açabilirim, daha farklı merak ettiğiniz, sormak istediğiniz varsa sorabilirsiniz.

erencifci

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci (Grafiker)
Konular
2
Merhaba. Ben de geçen aylarda 18.1 sürümünü denemiştim karşılaştığım bir takım hatalar vardı. Mesela kamera durduruldu hatası alıyordum, whatsapp'ta ses atarken mikrofon kalitesi miui'ye göre çok kısıktı bunlar devam ediyor mu veya sizde böyle hatalar var mı şimdiden teşekkürler.

Hzlazkopat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Kendine Öğrenci
Konular
4
Merhaba. Ben de geçen aylarda 18.1 sürümünü denemiştim karşılaştığım bir takım hatalar vardı. Mesela kamera durduruldu hatası alıyordum, whatsapp'ta ses atarken mikrofon kalitesi miui'ye göre çok kısıktı bunlar devam ediyor mu veya sizde böyle hatalar var mı şimdiden teşekkürler.
kamera konusunda sorun var evet whatsappta da pek bi fark hissedemedim açıkçası

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Lineage 18.1'de kamera, ses ve tam ekran kullanımı sırasında ekran parlaklığı ile ilgili sorunlar raporlanmış... Uzun süre wifi kullanımını gerektiren aktivitlerde kopma olduğu da söyleniyor. Daha önce birkaç kez Lİenage romlarını kurmayı düşündüm lakin bug ve hatalar nedeniyle vazgeçmiştim. Açıkcasıçok daha sorunsuz romlar var. Lineage bunlar arasında son tercihim olurdu.

Hzlazkopat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 6 Pr
Meslek
Kendine Öğrenci
Konular
4
Lineage 18.1'de kamera, ses ve tam ekran kullanımı sırasında ekran parlaklığı ile ilgili sorunlar raporlanmış... Uzun süre wifi kullanımını gerektiren aktivitlerde kopma olduğu da söyleniyor. Daha önce birkaç kez Lİenage romlarını kurmayı düşündüm lakin bug ve hatalar nedeniyle vazgeçmiştim. Açıkcasıçok daha sorunsuz romlar var. Lineage bunlar arasında son tercihim olurdu.
Kurduğum rom sürümü 22 ağustosta yüklenmiş sistemde en güncel sürüm yani daha 4 gün olmuş yükleneli, açıkçası dediğiniz gibi herhangi bir problemle karşılaşmadım sadece kamera ilk kurduğumda çalıştı ama ben stock kamera kullanmadığım için çalışıp çalışmaması benim için önemsiz kalıyor zaten yukarıda da kamera sorunu olduğunu belirtmiştim.

Bug gibi problemlerin sisteme doğru yükleme yapılamadığında olabileceğini de göz önünde bulundurmak gerekir, çoğu yerde InternalStorage wipelamanıza gerek yok deniyor fakat wipelamadan kuramamıştım ben ve İS wipelaması yapabilen kişilerde böyle problem olması çok olası, bu sadece Lin. os için geçerli değil bütün romlar için geçerli.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sanırım bu forumda bulunan bir konuda 17.0 sürümüyle ilgili yapılan kurulum paylaşımının altındaki yorumlara dayanarak söylediniz bu tarz sorunların olduğunu fakat o konudaki sürüm unofficial bir sürüm ve 17.0

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
Yo hayır doğrudan kaynağından raporlanan hatalar bunlar.. Yabancı forumlardaki kullanım deneyimlerini referans alırım.. Daha teknik incelemeler var... 4 dil bilmenin avantajları... 30 küsür rom kurdum cihazımda biri hariç hepsinde yabancı kaynakları referans aldım...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Telegram hesapları üstünden mllet zibiliyon tane deneyim paylaşıyor zaten... Oraya açıp bakmnak bile yeterli... Kaldı ki rom daha 24 saat önce kurmuşsunuz romu bir hafta bir kullanın bakalım. Naşta sorunsuz gibi görünen sonra ne sorunlar çıkaran kaç tane rom kurdum... Romun kötüsü hemen belli olur da iyi diyebilmek için en az bir hafta deneyimlemeniz lazım.

Son düzenleme:

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
O zaman bu külüstürü hala kullananlar için bende güzel bi tavsiye öneri bırakayım. HavocOS 4.19 yani son sürümü indirip temiz kurulum yapın birde 69hz ekran overclock kurun çiçek gibi çalışıyor cihaz çok soft akıcı performanslı ayrıca romda stock kamera var ve rom özellikleride güzel playstore sertifikalıdir hazır olarak son olarak Android 12 ve port romlardan uzak durun değerli vaktinizi benim gibi harcamayın :)

Son düzenleme:

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
O zaman bu külüstürü hala kullananlar için bende güzel bi tavsiye öneri bırakayım. HavocOS 4.19 yani son sürümü indirip temiz kurulum yapın magisk kullanıyorsaniz yükleyin sonra birde strix kernel 4.7 OC oldcam yükleyin en son 69hz ekran overclock kurun çiçek gibi çalışıyor cihaz çok soft akıcı performanslı ayrıca romda stock kamera var ve rom özellikleride güzel playstore sertifikalıdir hazır olarak son olarak Android 12 ve port romlardan uzak durun değerli vaktinizi benim gibi harcamayın :)
Bu cihaz hala üretim bandında inanır mısınız. Sıfırını getiren firmalar var. Türkiye garantili 4000TL civarında satıyorlar... 3 yıldır kullanıyorum. Bataryadaki aşınma dışında hala saat gibi çalışıyor.. İyi romlarla sorunsuz akıcı bir cihaz olup çıkıyor... Yaşına rağmen bana henüz vadesi doldu hissayatı yaşatmadı... Bir oyun telefonu değil. Lakin sııkıntısız webte dolaşıyım, mail alayım yollayım İnstada takılıyım. Tweet atayım yeterli diyenler için fazla bir cihaz... Güncel bir MIUI romu çıkarsa ROG seviyesinde 2 sene daha rahat kullanırım...

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Bu cihaz hala üretim bandında inanır mısınız. Sıfırını getiren firmalar var. Türkiye garantili 4000TL civarında satıyorlar... 3 yıldır kullanıyorum. Bataryadaki aşınma dışında hala saat gibi çalışıyor.. İyi romlarla sorunsuz akıcı bir cihaz olup çıkıyor... Yaşına rağmen bana henüz vadesi doldu hissayatı yaşatmadı... Bir oyun telefonu değil. Lakin sııkıntısız webte dolaşıyım, mail alayım yollayım İnstada takılıyım. Tweet atayım yeterli diyenler için fazla bir cihaz... Güncel bir MIUI romu çıkarsa ROG seviyesinde 2 sene daha rahat kullanırım...
Yanlışınız var hocam yazılım desteği bile bitmiş cihazın üretim bandında ne işi var :) sağda solda satılmayan stoklardan kalan cihazları satıyolardır. Bence vadesi doldu hocam güncel cihazları teknoloji mağazalarında bi bakın derim artık 120hz ekran daha gelişmiş kameralar hızlı şarj vs var. Geliştiriciler bişey yapmasa halimiz duman zaten miui ne yaparsan yap patlak veriyor İnternet sorunu bildirim sorunu instagramda mesaj yazamıyosun bazen altta değişik beyaz boşluk oluyor. HavocOS çok iyi çalışıyor mesajımı düzenledim hatta kernel kurmaya gerek yok bozuyor kararlılığı. Keşke yeni cihazlarda kayıt sıkıntısı olmasa xiaomi = aosp rom bence.

Üst Alt