İpucu Redmi Note 4 Modelleri Arasındaki Farklar

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Kesinlikle haklısınız, HTC A9 kullanırken çok memnundum hızlı şarj olayından. Her güzelin bir kusuru vardır diyeceğiz artık napalım. Hem işlemci destekliyor, hem yanında gelen şarj aleti hızlı şarj uyumlu, ama sınırlandırılmış, böyle saçma bir şey görmedim ben.
Sormayın :) Tamam Xiaomi iyi güzel hep övüyoruz ama saçmalıkları da yok değil: cihazları kilitleyip göndermesi ve kilidin açılması için başvuruda bulunduğunda 4 saat içinde izin vermesi gibi telefondaki mi hesabını Pcde sildiğinde telefondan çıkış yapmazsan format atsan bile telefonu açamayışın gibi çoğaltılabilir. :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Kesinlikle haklısınız, HTC A9 kullanırken çok memnundum hızlı şarj olayından. Her güzelin bir kusuru vardır diyeceğiz artık napalım. Hem işlemci destekliyor, hem yanında gelen şarj aleti hızlı şarj uyumlu, ama sınırlandırılmış, böyle saçma bir şey görmedim ben.
Forumumuzun değerli ve güzide Geliştirici Arkadaşlarımız, bu sınırlandırmayı kaldırmaya yönelik tüm Cihazlarda kullanılmak üzere olan ufak bir ZİP Dosyası hazırlasalar, ne Güzel olurdu....8=)clap~~clap~~

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Hocam attığınız değerler şuanda normal. Akıllı cihazlar %80 den sonra daha yavaş şarj olmaya başlar. Şarjiniz %85 civarında ve çektiği akım haliyle iyi. %0-60 arası daha hızlı dolacaktir 1900-2000 arası diye tahmin ediyorum. Yine bunu deneyerek bildirirseniz sevinirim. Diğer bi olaysa isterseniz quick charge 3.0 adaptörü alıp cihazınızı test etmeniz, belkide sınırlama yoktur quick charge 3.0 ile dolar bataryaniz. Ben teorik olarak konuşuyorum cihazlar elimde olmadığı için gereken testleri yapmadım. Telefona gelen akım da 2.0 geçmiyor ise de sınırlama vardır. Anlayacağınız böyle. Quick charge 3.0 ile dolsa telefonunuz 2 saat 15 dk falan yine sürecektir.
Aslında evde quickcharge destekli bir şarj cihazı daha var galaxy s6nın(s6 yı çok hızlı dolduruyor) ama quickcharge kaç bilmiyorum onu taktım diğer ikisinden daha beter. Beyaz olanını daha 3 saat önce kutusundan çıkardım sanırım o 2.15 dakika gibi doldurur ama diğeriyle 3 saati bile geçiyor.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Forumumuzun değerli ve güzide Geliştirici Arkadaşlarımız, bu sınırlandırmayı kaldırmaya yönelik tüm Cihazlarda kullanılmak üzere olan ufak bir ZİP Dosyası hazırlasalar, ne Güzel olurdu....8=)clap~~clap~~
Yabancı kaynaklarda böyle bir şey geliştiren yok mudur?

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Bu sınırlandırmaya tek taraflı bakmamak gerekli. Quick Charge olayı iki etmenden oluşuyor. Yazılım ve donanım. Yazılım halledilir elbette fakat donanım? Cihazın usb board ından geçen akım flex ile anakarta ve anakart üzerinden bataryaya gider. Bu yoldaki devre ve elemanlar acaba hızlı şarjı destekliyor mu? İşte sorun burada. Xiaomi cihazlara sertifika almıyor fiyatı düşük tutmak için. İşlemci gayet ve tabii qc destekliyor ama sertifilaya para vermedim diyor, destekli devre ve donanımları neden kullanayım, neden fiyatı yükselteyim diye düşünüyor. Bu nedenle qc kullanamıyorsunuz arkadaşlar :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bu sınırlandırmaya tek taraflı bakmamak gerekli. Quick Charge olayı iki etmenden oluşuyor. Yazılım ve donanım. Yazılım halledilir elbette fakat donanım? Cihazın usb board ından geçen akım flex ile anakarta ve anakart üzerinden bataryaya gider. Bu yoldaki devre ve elemanlar acaba hızlı şarjı destekliyor mu? İşte sorun burada. Xiaomi cihazlara sertifika almıyor fiyatı düşük tutmak için. İşlemci gayet ve tabii qc destekliyor ama sertifilaya para vermedim diyor, destekli devre ve donanımları neden kullanayım, neden fiyatı yükselteyim diye düşünüyor. Bu nedenle qc kullanamıyorsunuz arkadaşlar :)
Aydınlatıcı Bilgiler için teşekkür ederim Üstadım....zaten 3 Saatte dolduktan sonra, 5300 mA/h Batarya nerdeyse 3 Gün gitti ve yaklaşık 12 Saat Ekran süresi aldım..Bugün % 15 de iken tekrar Full'ledim.....Allah'tan başka ne isteyeyim ki?8=):D

Escobar1945

Epicrom MIUI Developer&Android Rom Developer
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi note4X
Meslek
Gıda sekt. Yön
Konular
52
Uzun zamandir hizli şarj il ilgili tüm gelişmeleri takip ediyorum fakat ne kernel nede yazılımsal olarak geliştirilmesi pek mümkün değil şu anda ama zaman bize ne gösterir bekleyeceğiz.

Redmi Note 4X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Arkadaşlar, öncelikle şu aptal Ampere uygulamasına bakarak bir karar vermeyin. Değerler doğru olmayabiliyor. Cihazdan cihaza, hatta versiyondan versiyona farklı davranabiliyor. Eğer gerçekten görmek istiyorsanız mutlaka ölçü aleti ile ölçüm yapılması gerekiyor. Usb'den bağlanan birçok ölçü aleti mevcut. Bunlarla ölçüm yapın lütfen.
Bu ölçü aletlerinin voltaj ve akım aralıklarının yüksek olması gerekiyor. Eski nesiller 9V 3A aralığında ölçüm yapıyorlardı. Günümüzde QC 3.0 ile 12V'a kadar çıkıldı. Bu yüzden en azından 15V 4A gibi bir ölçü aletinin temin edilmesi yararlı olacaktır.
Bir diğer husus, terimleri birbirine karıştırmayın lütfen. Hızlı şarj ile Qualcom'un QC sistemleri farklı şeyler. Qualcom'un sistemine sahip cihazlarda mutlaka QC amblemi olur ve 1 midir, 2 mi, 3 mü yanında belirtilir. Ayrıca voltaj değerleri 5V değil, 3V ile 12V arasında duruma göre otomatikman değişir. Akım değerleri de aynı şekilde. Bunlar adaptörlerin üzerinde belirtilmiştir.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Arkadaşlar, öncelikle şu aptal Ampere uygulamasına bakarak bir karar vermeyin. Değerler doğru olmayabiliyor. Cihazdan cihaza, hatta versiyondan versiyona farklı davranabiliyor. Eğer gerçekten görmek istiyorsanız mutlaka ölçü aleti ile ölçüm yapılması gerekiyor. Usb'den bağlanan birçok ölçü aleti mevcut. Bunlarla ölçüm yapın lütfen.
Bu ölçü aletlerinin voltaj ve akım aralıklarının yüksek olması gerekiyor. Eski nesiller 9V 3A aralığında ölçüm yapıyorlardı. Günümüzde QC 3.0 ile 12V'a kadar çıkıldı. Bu yüzden en azından 15V 4A gibi bir ölçü aletinin temin edilmesi yararlı olacaktır.
Bir diğer husus, terimleri birbirine karıştırmayın lütfen. Hızlı şarj ile Qualcom'un QC sistemleri farklı şeyler. Qualcom'un sistemine sahip cihazlarda mutlaka QC amblemi olur ve 1 midir, 2 mi, 3 mü yanında belirtilir. Ayrıca voltaj değerleri 5V değil, 3V ile 12V arasında duruma göre otomatikman değişir. Akım değerleri de aynı şekilde. Bunlar adaptörlerin üzerinde belirtilmiştir.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Yalnız şöyle bir şey de var cihazları test ettiğimde Ampere uygulamasının voltaj değerlerini yüksek gösterdiği cihazın diğerinden daha hızlı doldurduğunu fark ettim.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Aynı zamanda son güncellemeyle ya da ondan önceki global betayla şarj olurken kilit ekranında akım değerleri görülebiliyor. Ampere ile paralel değerler, snapdragon cihazlarda doğru ölçüm yaptığını düşünüyorum.

Üst Alt