İpucu Redmi Note 4 Modelleri Arasındaki Farklar

aahhaa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
bendede note 4 var. kutuda note 4 yazıyor global versiyon etiketi var. model olarakta 2016102 yazıyor. 32 gb 3 gb ram snpdrg 625 octa core. forumu okuduktan sonra iyice karıştı özellikler 4x ile aynı ekranı değiştircem hangisini alacam şaşırdım. internetten malzemelerin fotosuna baktım. ekranda bi farklılık göremedim. ama benimkinin kasası 4x yani vidasız olan hakkında kısmında ve kutuda yazan 4. arkadaşın biri 4x için herşeyi 4 tede kullanabilirsin yazmış. ayrıca teknik destek sağlayan arkadaşlarda fiyatları uçurmuş. kazakistandan 55p tl civarına aldım 300 tl ekran kasa değişimi diyor malzeme fiyatı 200 bile değil 100 tlden fazla işçilik 15 dk için. bu konularda yardımcı olabilecek biri varsa çok iyi olur

Son düzenleme:

daeneryssnow

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Xiaomi RN4
Konular
0
Xiaomi Redmi Note 4X için aldığımız Kaplık (Kılıf) Xiaomi Redmi Note 4 e de oluyor mu ? Acil bir şey bilgisi olan yazsın lütfen

aahhaa

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
7.0
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
Xiaomi Redmi Note 4X için aldığımız Kaplık (Kılıf) Xiaomi Redmi Note 4 e de oluyor mu ? Acil bir şey bilgisi olan yazsın lütfen
Kardeş dış görünüş olarak hiçbir fark yok bende bu konuyu açtıktan sonra öğrendim. Aldığın kılıf hepsine olur. Farkları özelliklerinde.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Necop-01-

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Necop
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Arkadaşlar Xiaomi sağ olsun Redmi Note 4 modelini fazlasıyla karıştırmış durumda. Aynı isimle neredeyse onlarca farklı cihaz çıkardı. Her ne kadar temel olarak Snapdragon ve Mediatek işlemcili olmak üzere iki farklı modeli bulunsa da kutu üzerine yazılan X yazısı, kullanıcıların verdiği Pro, Prime gibi isimler, Depolama boyutları, RAM miktarı vs. işin içine girince hangi telefon hangisi cidden karışıyor ve bu tarz bir rehber hazırlama zorunluluğu doğuyor.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

En başından başlarsak Redmi Note 4 Mediatek işlemcili olarak çıkmıştı ve ardından Xiaomi Redmi Note 4X adında Snapdragon işlemcili bir model tanıtacağını duyurdu. Dolayısıyla tüm kullanıcılar Mediatek işlemcili modeli Redmi Note 4, Snapdragon işlemcili modeli ise Redmi Note 4X olarak adlandırdı. (Bu noktadan sonra Redmi Note 4 yerine RN4 kullanacağım) Ancak zaman içerisinde RN4 modelin Snapdragon işlemcili modeli de çıktı, RN4X'in MTK işlemcili modeli de... Yani şu anda

• RN4 (MTK)
  • RN4 (Snapdragon)
  • RN4X (MTK)
  • RN4X (Snapdragon)

olmak üzere temelde 4 farklı model bulunuyor. Peki bu modeller arasında ne gibi bir fark var ve hangisi daha iyi...

Burada asıl dikkat edilmesi gereken nokta kullanılan işlemci. Snapdragon işlemcili RN4 ve Snapdragon işlemcili RN4x arasında her hang bir fark bulunmuyor. Gerek donanımsal, gerek tasarımsal gerekse de yazılımsal anlamda bu cihazlar tamamen aynı. Tek farkları birinin kutusunun üzerinde RN4 diğerinde RN4x yazıyor.

Tasarım anlamında ise diğer RN4 ve RN4x modelleri arasındaki farklar çok çok az.Telefonları elinize aldığınızda bir kaç küçük detay dışında farkları da yok zaten. Bu detaylar ise ;
  • RN4 tamamen metal, RN4x'te plastik de kullanılmış.
  • RN4 biraz daha ağır
  • RN4 altında vida girişleri var, RN4X'te yok
  • RN4 kızılötesi verici ortada konumlanmış, RN4X'te ise telefonun sağına daha yakın
  • ve tabii ki RN4 kutusunda RN4, RN4X üzerinde RN4X yazıyor :)
Xiaomi'nin satış politikası ise ülkeden ülkeye farklılık gösteriyor.

Hong Kong, Singapur, Malezya, Hindistan, Endonezya ve MENA bölgelerinde Snapdragon işlemcili RN4 modeli satılıyor. Bu model bizim ülkemiz için en iyisi çünkü Band 20 desteği ile ülkemizdeki 4G ağlarına sorunsuz bağlanıyor. Birden fazla ülkede satılması ve kullanıcı sayısının çok olması nedeniyle de destek oldukça fazla. Bu bilgilere ek Hong Kong'ta satılan modelin 32/3 ve 64/4 olmak üzere iki farklı varyasyonu olduğunu da belirtelim. Bir ek bilgi daha ekleyelim ve bu bölgelerde ilk çıkan modellerin RN4X olark adlandırıdığını söyleyelim. Yani cihaz aslında RN4 olmasına rağmen kutusunda RN4X yazıyor. (İşte her şeyi karıştıran nokta tam olarak burası)

Tayvan'da ise sadece MTK işlemcili RN4 modeli satılıyor. Bu model ise seri içerisindeki en kötü model gibi duruyor. Hem Band desteği yok hem de MTK işlemci pek çok kullanıcının bu modele uzak durmasına neden. İkinci el piyasası çok kötü.

Son olarak Mainland China! Çin'de ne isterseniz var RN4 (MTK) 3/32, 4/64 ve 3/64 olmak üzere 3 varyasyona sahip. RN4X ise 3/16 Snapdragoni 3/32 Snapdragon ve 4/64 MTK olmak üzere üç farklı versiyona sahip. Çin modellerinin hiç biri ise Band 20 desteği sunmuyor yani ülkemizdeki 4G ağlarına bağlanırken sorun yaşama ihtimaliniz var.

Model isimleri zaten fazlasıyla karışık olduğu için teknik bilgilerine veya renk farklılıklarına hiç girmiyorum. Ancak sormak istediğiniz bir şey olur ise aşağıya yorum olarak belirtebilirsiniz.

Özetle Çin ve Tayvan dışında satılan ve üretim tarihine göre RN4 veya RN4X olarak adlandırılan global model cihazlar bizim ülkemizle tam uyumlu ve kullanılmasını tavsiye ettiğimiz model. Önemli olan isminin 4 veya 4X olması değil B20 band desteğinin bulunması ve Snapdragon işlemcili olması :)
[doublepost=1514402544,1514402505][/doublepost]Sar değerleri nasıl redmi note 4 Snapdragon işlemcili olanin

ibrahimönder

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
Lg g2
Konular
29
Merhaba herkese redmi note 3 pro kullanıyorum artık batarya yetersiz geliyo bende bunu satıp üste 200 300 koyup redmi note 4 almaya karar verdim fakat işin içinden çıkamadım (4/64 modeli alacağım) öncelikle forumdaki arkadaşlardan alırsam 900 tlye alabiliyorum 100 tl fazla vereyim desem kayıtlı ithalatçı firma garantilisini alabiliyorum ve 1200 tl civarınada kvk garantilisini alabiliyorum en mantıklı seçenek sizce ne olur ithalatçı firmalar delta ve evo bunlar sorunlarımızı kvk gibi çözebilir mi yoksa bunlarla uğraşcagına900 liraya yurt dışı al önüne bakmı dersiniz

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
[doublepost=1514402544,1514402505][/doublepost]
Sar değerleri nasıl redmi note 4 Snapdragon işlemcili olanin
Açıklanan resmi değerler aşağıdaki şekilde

2.0 W/kg (over 10 g) SAR Limit
Head: 0.724 W/kg
Body:0.674W/kg (Max distance 5 mm)

teoharun

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
7
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
0
arkadaşlar bende bu telefondan aldım cepport sitesinden redmi note 4 yazıyor her tarafonda fakat kasadaki farklılıklarda cihaz bildiğin 4x benim için bir sıkıntı yok ama çok saçma birşey bu. ayrıca malzeme kalitesi öyle full metal telefonların verdiği hissiyatı vermiyor note 4 nasıldır bilemiyorum ama kaliteli plastik gibi hissiyatı var genel olarak beğendim telefonu dün aklam mi 9 kararlı sürüm güncellemesini de aldı cihaz zaten çok hızlı daha da iyi oldu. tek sıkıntım whatsaptan gelen meaajların içeriğinin gözükmemesini yapamadım bütün ayarları kurcaladım yok arkadaş gelen mesajlar ekranda gözükerek okunuyor bilen varsa bi el atsın.
Whatsapp'tan gelen birden fazla mesajları bildirim ekranında görmek için 2 parmağınızla birden bildirimin üzerine basılı tutup aşağı sürükleyin. Mesajları göreceksiniz o anda ;)
[doublepost=1516826170,1516826153][/doublepost]
arkadaşlar bende bu telefondan aldım cepport sitesinden redmi note 4 yazıyor her tarafonda fakat kasadaki farklılıklarda cihaz bildiğin 4x benim için bir sıkıntı yok ama çok saçma birşey bu. ayrıca malzeme kalitesi öyle full metal telefonların verdiği hissiyatı vermiyor note 4 nasıldır bilemiyorum ama kaliteli plastik gibi hissiyatı var genel olarak beğendim telefonu dün aklam mi 9 kararlı sürüm güncellemesini de aldı cihaz zaten çok hızlı daha da iyi oldu. tek sıkıntım whatsaptan gelen meaajların içeriğinin gözükmemesini yapamadım bütün ayarları kurcaladım yok arkadaş gelen mesajlar ekranda gözükerek okunuyor bilen varsa bi el atsın.
Whatsapp'tan gelen birden fazla mesajları bildirim ekranında görmek için 2 parmağınızla birden bildirimin üzerine basılı tutup aşağı sürükleyin. Mesajları göreceksiniz o anda ;)

Nester

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasanak
Cihazım
Hasan
Konular
1
Bu telefonu almamın nedeni ixaomoni ye ait taşınabilir sarji kullanmam. Çok memnun kalmıştım ve telefonu unu da aldım. Şimdi ne diyorum iyiki almışım.Ekran 5.5 değilde 5.2 olsa idi müthiş olurdu.Biraz daha küçük ve kibar olurdu.

Üst Alt