İpucu Redmi Note 4 Modelleri Arasındaki Farklar

montana

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çınar
Cihazım
G2
Konular
0
[doublepost=1510579145,1510578921][/doublepost]Merhaba.
Ben de vodafone hizmeti alıyorum. Geçtiğimiz ay hepsiburada'dan note 4 aldım. 4g desteği var.
Bu arada gelen cihazın kasası 4x ile aynı.Snap Dragon işlemcili. Global sürüm. Telefondan memnunum. Akıcı. Arayüz güzel. Oyun oynamadığım için bunun hakkında yorum yapamam.
Ama bana göre f/p ürünü. Ben 1000 TL'ye almıştım.

Öncelikle cevabınız için teşekkürler.

Sanıyorum aynı üründen bahsediyoruz.:) (an itibariyle siyah modeli 999 TLden satılan, satıcısının hepsiburada olduğu ürün.)
Mesajınız içimi rahatlattı, çünkü epey telefon araştırdım ancak dediğiniz gibi fiyat-performans noktasında ikiye kadar indim.
Note4 ve note4X.
Ancak hattım vodafone olunca ve 4G konusunda birkaç mesaj görünce biran duraksadım; ama sizin mesajınız tedirginliğimi aldı diyebilirim.

"Koyu Gri" olanından almayı düşünüyorum, renk konusunda tavsiyeniz olur mu? Arka kapakta kronik sorun vs. duyan oldu mu?

enes45

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
RedmiNote 8 Pro
Konular
5
Öncelikle cevabınız için teşekkürler.

Sanıyorum aynı üründen bahsediyoruz.:) (an itibariyle siyah modeli 999 TLden satılan, satıcısının hepsiburada olduğu ürün.)
Mesajınız içimi rahatlattı, çünkü epey telefon araştırdım ancak dediğiniz gibi fiyat-performans noktasında ikiye kadar indim.
Note4 ve note4X.
Ancak hattım vodafone olunca ve 4G konusunda birkaç mesaj görünce biran duraksadım; ama sizin mesajınız tedirginliğimi aldı diyebilirim.

"Koyu Gri" olanından almayı düşünüyorum, renk konusunda tavsiyeniz olur mu? Arka kapakta kronik sorun vs. duyan oldu mu?
Ben aldığımda sadece sarı renk vardı.arka kapakta sorun yok. Şeffaf kılıf kullanıyorum. Sıkıntı yok şimdilik. Ama koyu gri olsa onu tercih ederdim. Sarı renk de güzel. Onun dışında telefon güzel. Pişman olacağınızı düşünmüyorum. Ama sonuçta elektronik cihazlar.

montana

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Çınar
Cihazım
G2
Konular
0
"Düzeltme" sekmesini bulamadığım için bir önceki mesajıma ekleyemedim, moderatörler eklerse sevinirim.
Ben aldığımda sadece sarı renk vardı.arka kapakta sorun yok. Şeffaf kılıf kullanıyorum. Sıkıntı yok şimdilik. Ama koyu gri olsa onu tercih ederdim. Sarı renk de güzel. Onun dışında telefon güzel. Pişman olacağınızı düşünmüyorum. Ama sonuçta elektronik cihazlar.

Çok teşekkürler, gayet aydınlatıcı oldu.

Yeni gördüm, GG'de "cepport" aynı modelin 4/64 olanını satıyor.
100 TL civarında bir fiyat farkı var. Fazla bir fark olmadığı için, değerse bunu da düşünebilirim.
Forumda bu modeli kullanan veya cihazın durumu hakkında bilgisi olan var mı?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
"Düzeltme" sekmesini bulamadığım için bir önceki mesajıma ekleyemedim, moderatörler eklerse sevinirim.

Çok teşekkürler, gayet aydınlatıcı oldu.

Yeni gördüm, GG'de "cepport" aynı modelin 4/64 olanını satıyor.
100 TL civarında bir fiyat farkı var. Fazla bir fark olmadığı için, değerse bunu da düşünebilirim.
Forumda bu modeli kullanan veya cihazın durumu hakkında bilgisi olan var mı?

4/64 bence çok daha mantıklı hocam. Arada 70TL fark var ama hem 32GB daha fazla depolama hem de 1GB fazladan RAM için komik bir rakam. Aynı zamanda Axess kartınız da varsa 100 TL Chip Para ile daha ucuza dahi geliyor. Üstelik MIUI Türkiye destekli bir cihaz. Bu kadar artısı varken bence hiç düşünmenize bile gerek yok. :)

storm3358

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Selam arkadaşlar yaklaşık 5 aydır kutusunda 4x yazan ama cihaz bilgilerinde Note 4 snapdragon cihaz kullanmaktayım. Telefondan son derece memnunum hiçbir sıkıntım yok lakin bugün şahit olduğum ilginç bir durum şu: Bu telefonun ağırlığı bütün forumlarda ve resmi sitelerde 165 gram görünüyor fakat benim cihaz hassas tartıda 178 gram. Kaldı ki MTK işlemcili model bile 175 gram olarak biliniyor. Bu durumda olan başka kimse var mı yoksa benim cihaz mı tuhaf ??

enes45

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
RedmiNote 8 Pro
Konular
5
Selam arkadaşlar yaklaşık 5 aydır kutusunda 4x yazan ama cihaz bilgilerinde Note 4 snapdragon cihaz kullanmaktayım. Telefondan son derece memnunum hiçbir sıkıntım yok lakin bugün şahit olduğum ilginç bir durum şu: Bu telefonun ağırlığı bütün forumlarda ve resmi sitelerde 165 gram görünüyor fakat benim cihaz hassas tartıda 178 gram. Kaldı ki MTK işlemcili model bile 175 gram olarak biliniyor. Bu durumda olan başka kimse var mı yoksa benim cihaz mı tuhaf ??
Ben de note 4 modelini kullanıyorum. Açıkçası alıp telefonu tartayım diye bir şey gelmedi aklıma. :) Yani 12-13 gram ağır gelmiş olabilir.Mutlaka bir sebebi vardır. xiaomi'ye mail atabilirsiniz. Sebebini bilemem ama yapacak bir şey de yok. :)

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

SIM kartlar ağırlıkları yanlış hatırlamıyorsam 4-5gr civarındaydı. Çift sim kullanıyorsanız, cihazınızda SD kart varsa bunlar toplam olarak 13-15gr ağırlık eklemiş olabilir. Miktar çok az olduğu için telefonun içindeki toz ve kirler de bir miktar ağırlık eklemiştir zannediyorum.

storm3358

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Hüseyin
Cihazım
Xiaomi
Konular
6
Ben de note 4 modelini kullanıyorum. Açıkçası alıp telefonu tartayım diye bir şey gelmedi aklıma. :) Yani 12-13 gram ağır gelmiş olabilir.Mutlaka bir sebebi vardır. xiaomi'ye mail atabilirsiniz. Sebebini bilemem ama yapacak bir şey de yok. :)
[doublepost=1511038115,1511037870][/doublepost]Dogrusu telefonu tartmak akla gelebilecek en son şey belki ama eşim mutfakta hassas mutfak tartısını kullanırken aklıma geldi. Çok da önemli değil gram farkı demek ki bu cihazlarda standartlarda sapma olabiliyor. Telefon efsane gerisi hikaye

enes45

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
enes
Cihazım
RedmiNote 8 Pro
Konular
5
[doublepost=1511038115,1511037870][/doublepost]Dogrusu telefonu tartmak akla gelebilecek en son şey belki ama eşim mutfakta hassas mutfak tartısını kullanırken aklıma geldi. Çok da önemli değil gram farkı demek ki bu cihazlarda standartlarda sapma olabiliyor. Telefon efsane gerisi hikaye
Dediğim gibi note 4 kullanıyorum. Ama cihaz note 4x'in aynısı. Şimdi aklıma geldi. Note 4 ve 4x de kullanılan malzemeden fark edebilir. Çünkü bilinen note 4 ün altında vida da var. Belki kullanılan kasada fark olabilir.Gramaj farkı. Ama dediğiniz gibi cihaz güzel. Tam bir f/p ürünü.

MahmutDB

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mahmut
Cihazım
Redmi note 4
Konular
3
4X'te global cihaz yok. Dolayısıyla Band 20 yok.

Sent from my Mi Note 2 using Tapatalk
Yazdıklarınıza göre benim cihaz 4x ama global romlu geldi ve 4g de calışıyor. Kafa iyice karıştı bi bilgi karmaşası var burada

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Üst Alt