İpucu Redmi Note 4 Modelleri Arasındaki Farklar

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Hocam cihazı kullanmadığım için açıkçası pek araştırmadım ama Escobar1945 hocam sizinle aynı cihazı kullanıyor. O takip ediyordur mutlaka :)
Yukarıda dedin ya şuan yok yazılım ile belki açılır diye o yüzden biraz daha bilgi alayım dedim. :)

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

cenk3370

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenk
Cihazım
gm
Konular
0
Hocam işlemcileri (SD 625) normalde hızlı şarj desteği sunmasına rağmen bu cihazlarda açık gelmiyor. Belki ilerleyen zamanlarda yazılım ile açılır ancak şu için Hızlı şarj özelliği maalesef yok.

Boyut olarak ise hepsi 5.5 inç. Adı üstünde note :) Belki 5 in. olarak baktığınız kaynaklar redmi 4'ten bahsediyordur.
Yapma yahu!

Desene bu iş benim için yattı!

Aradığım telefon da olmazsa olmazlarımdan bir tanesidir Hızlı Şarj özelliği!!!

Tüh ya kahretsin!

Xiaomi Telefon modelleri içinde en güzel en maximum batarya performansı ve ekran süresi sunan bunlardi oysa ki

Mi 5S yada mi 6 Yada Lenovo P2...

Maximum ekran süresi için siz olsanız hangisini alirdiniz?

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Yapma yahu!

Desene bu iş benim için yattı!

Aradığım telefon da olmazsa olmazlarımdan bir tanesidir Hızlı Şarj özelliği!!!

Tüh ya kahretsin!

Xiaomi Telefon modelleri içinde en güzel en maximum batarya performansı ve ekran süresi sunan bunlardi oysa ki

Mi 5S yada mi 6 Yada Lenovo P2...

Maximum ekran süresi için siz olsanız hangisini alirdiniz?

Mi6 kullanan arkadaşlar Mi5s'e göre daha iyi ekran süresi verdiğini belirtiyorlar. P2 hakkında maalesef bilgim yok. Yalnız ekran süresi için Mi Note 2'ye de bir bakabilirsiniz. Her anlamda oldukça tatmin edici bir cihazdır.

cenk3370

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
cenk
Cihazım
gm
Konular
0
Mi6 kullanan arkadaşlar Mi5s'e göre daha iyi ekran süresi verdiğini belirtiyorlar. P2 hakkında maalesef bilgim yok. Yalnız ekran süresi için Mi Note 2'ye de bir bakabilirsiniz. Her anlamda oldukça tatmin edici bir cihazdır.

İlginiz için çok teşekkür ediyorum..

Note 2 Google den baktım şimdi evet bataryası güçlü ama maalesef ekran boyutu benim için çok büyük 5.7 inç!

Ben 5.5 inç i bile büyük olduğu için nefret ediyorum...

Sonuç olarak Xiaomi de hem 5.5 inç ten daha küçük ekranlı...

Hem 10 saat üzerinde Ekran süresi sunan...

Hem de hızlı şarj özelliği bulunan bir model yok maalesef benim için galiba öyle anlaşılıyor

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Şarj konusuna bildiğim kadarıyla açıklık gatireyim, yanlışım olursa kusura bakmayın. Şimdi hocam yukarı da görselde attığınız adaptörler 5V 2A çıkışlı, bu da bildiğim kadarıyla quick charge 2.0 desteği sunuyor. Yani 2. Nesil hızlı adaptörler. Bildiğiniz üzere mi 5, 5s - Plus ve mi 6 da quick charge 3.0 var. Yani hem işlemci destekliyor hemde verdikleri adaptörler. Öncelikle note 4 snapdragon 625 kullanıyor ve işlemci bazında qualcomm quick charge 3.0 destekliyor, redmi 4x de kullandığı işlemci ile yine quick charge 3.0 destekliyor. Lakin cihazlarin kutusunda çıkan adaptörler 2.0 ile hızlı sarj ediyor. Yani sizin telefonunuz yine her halükarda hızlı şarj oluyor. Derseniz ki quick charge 3.0 destekli adaptör alıp cihazımi şarj etsem nolacak? Edebilirsiniz tabi, firmalar bazen yazılım ile şarj sınırı koyabiliyorlar, sen 3.0 ile de şarj etsen cihazın işlemcisi desteklediği halde 2.0 akım çekiyorsa yazılım ile sinir koymuşlardır. Zaten 4100 mah gibi büyük bir bataryanın hızlı şarj ile 1 saatte dolacagina inananlar kendini kandırıyor. Hızlı şarj ile dolacagi süre 2.5 saat civarı bundan aşağısı olmaz zaten. Cihazlaei kullanmadığım için tam süre vermiyorum ama 2-3 saat sürecektir bataryanın dolması. Hızlı şarj sayesinde bu kadar oluyor siz düşünün. Daha fazla sürede doluyorsa yazın aşağıya değerlendirelim. Elimde mi 4 var quick charge 2.0 destekli cihaz minimum 2 saatte doluyor, sizin bataryaniz daha büyük. Quick charge 3.0 destekli mi 5 1:30-1:45 surelerinde doluyor. Aynı batarya farkları görmeniz için yazıyorum

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Öncelikle bilgiler için teşekkür ederim hocam.

Cihazlar 3 saatte doluyor bana çok yavaş gibi geldi eğer bu durum normal ise yapacak bir şey yok. Bu arada beyaz olanı redmi 4x kutusundan çıkan biraz daha hızlı dolduruyor. Ampere uygulamasından değerler şöyle(note 4 üzerinde denendi): 1240 olanı note 4 ün siyah şarjı diğeri de 4x in fark ortada.
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Evet hızlı şarj gerçekten çok çok önemli ama şunu da göz ardı etmeyelim, note 4 ve note 4x in şarjları da bitmek bilmiyor, ben genelde yatarken şarj ediyorum, haberim olmuyor ne kadar sürede dolmuş, telefonu dolu dolu, saçma sapan kısıtlamalara gitmeden, rahat 2 gün kullanıyorum ve bu mükemmel bir şey. Bundan sonra ben ne alıp kullanacağım bilmiyorum.

byrodi

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Bayram
Cihazım
MI 8
Meslek
Öğrenci
Konular
5
Evet hızlı şarj gerçekten çok çok önemli ama şunu da göz ardı etmeyelim, note 4 ve note 4x in şarjları da bitmek bilmiyor, ben genelde yatarken şarj ediyorum, haberim olmuyor ne kadar sürede dolmuş, telefonu dolu dolu, saçma sapan kısıtlamalara gitmeden, rahat 2 gün kullanıyorum ve bu mükemmel bir şey. Bundan sonra ben ne alıp kullanacağım bilmiyorum.
Evet haklısın da hep o yatma zamanına denk gelmeyebiliyoruz mesela acil bir iş çıktı gitmemiz gerekiyor diyelim 15 dakikada yüzde 30 doldursaydı ne iyi olurdu. :)

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
Evet haklısın da hep o yatma zamanına denk gelmeyebiliyoruz mesela acil bir iş çıktı gitmemiz gerekiyor diyelim 15 dakikada yüzde 30 doldursaydı ne iyi olurdu. :)

Kesinlikle haklısınız, HTC A9 kullanırken çok memnundum hızlı şarj olayından. Her güzelin bir kusuru vardır diyeceğiz artık napalım. Hem işlemci destekliyor, hem yanında gelen şarj aleti hızlı şarj uyumlu, ama sınırlandırılmış, böyle saçma bir şey görmedim ben.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Öncelikle bilgiler için teşekkür ederim hocam.

Cihazlar 3 saatte doluyor bana çok yavaş gibi geldi eğer bu durum normal ise yapacak bir şey yok. Bu arada beyaz olanı redmi 4x kutusundan çıkan biraz daha hızlı dolduruyor. Ampere uygulamasından değerler şöyle(note 4 üzerinde denendi): 1240 olanı note 4 ün siyah şarjı diğeri de 4x in fark ortada.

Hocam attığınız değerler şuanda normal. Akıllı cihazlar %80 den sonra daha yavaş şarj olmaya başlar. Şarjiniz %85 civarında ve çektiği akım haliyle iyi. %0-60 arası daha hızlı dolacaktir 1900-2000 arası diye tahmin ediyorum. Yine bunu deneyerek bildirirseniz sevinirim. Diğer bi olaysa isterseniz quick charge 3.0 adaptörü alıp cihazınızı test etmeniz, belkide sınırlama yoktur quick charge 3.0 ile dolar bataryaniz. Ben teorik olarak konuşuyorum cihazlar elimde olmadığı için gereken testleri yapmadım. Telefona gelen akım da 2.0 geçmiyor ise de sınırlama vardır. Anlayacağınız böyle. Quick charge 3.0 ile dolsa telefonunuz 2 saat 15 dk falan yine sürecektir.

Üst Alt