Çözüldü Redmi Note 4 Ekran Kararma Sorunu

kerberos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
Arkadaşlar merhaba. Redmi Note 4 alarak ben de aranıza katıldım.

Telefondan çok memnun olmamla birlikte, can sıkıcı bir sorun yaşıyorum. Ekran parlaklığı manuelde iken minimum seviyeye getirdiğimde ekran tamamen kararıyor ve hiçbir şey görünmüyor (neyse ki parlaklığı açan bir tuş kombinasyonu varmış).

Parlaklık otomatik modda iken ise %30 gibi bir seviyede tamamen kararıyor, telefonu ışığa yaklaştırınca parlaklık normale dönüyor.

Bu yazılımsal bir sorun mudur yoksa cihaz arızalı mı?

Android version : 6.0 MRA58K
MiUi version : 8.0.4.0 (MBFMIDG)

(Ekran kararınca boot yapmak istedim, fakat boot lock varmış cihazda bu da ayrı bir konu)

izmitekibi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
İlk sorunumda ekran kararıyor sorunuyla servise göndermiştim. ekranı değiştirip gönderdiler. ekran geldiği zaman yukarda resimleri mevcut.test edilmemiş. taktıkları ekranda ışık sızması vardı. ( Yani sorunlu ekran takıldı.) Ayrıca parmak izi sensörümde çalışmaz oldu.( testlerde sensörü görmüyor. parmak izi ekleme yerine gelince direk hata verip atıyor. yukarıda onunda videosu var). Yani telefon bana geldiğinde sağlam parmak izi sensörüm bozuk, ve takılan ekran defolu olarak geldi. Geldiği gün geri yolladım telefonu. servisle konuştum yollayın dediler. ilk arıza için 1 haziranda göndermiştim. 21 haziranda geldi. 22 haziranda gönderdim. 13 temmuzda kargoya verilmiş. Muhtemelen 14 temmuzda elimde olur. yapılan işlem aşağıda. Genel bakım yapılmış. Merak ediyorum acaba bu bakım SİZİN hatanızdan bozulan parmak izi sensörümü ve yine SİZİN kontrol etmemenizden kaynaklanan ekrandakı ışık hüzmesinii giderdi mi. Umarım elime geçtiğinde bu sorunlar olmaz. Bende gönül rahatlığıyla telefonu ve servisi tavsiye ederim. Gerçekten soğudum telefondan. Hala düzelmediyse 3.ye üşenmeyip kendim servise teslim etmeye gideceğim telefonu. @Delta Servis 2 @cantara
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

Delta Servis

Kurumsal Üye
Kurumsal Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Delta Servis
Cihazım
Xiaomi
Konular
2
İlk sorunumda ekran kararıyor sorunuyla servise göndermiştim. ekranı değiştirip gönderdiler. ekran geldiği zaman yukarda resimleri mevcut.test edilmemiş. taktıkları ekranda ışık sızması vardı. ( Yani sorunlu ekran takıldı.) Ayrıca parmak izi sensörümde çalışmaz oldu.( testlerde sensörü görmüyor. parmak izi ekleme yerine gelince direk hata verip atıyor. yukarıda onunda videosu var). Yani telefon bana geldiğinde sağlam parmak izi sensörüm bozuk, ve takılan ekran defolu olarak geldi. Geldiği gün geri yolladım telefonu. servisle konuştum yollayın dediler. ilk arıza için 1 haziranda göndermiştim. 21 haziranda geldi. 22 haziranda gönderdim. 13 temmuzda kargoya verilmiş. Muhtemelen 14 temmuzda elimde olur. yapılan işlem aşağıda. Genel bakım yapılmış. Merak ediyorum acaba bu bakım SİZİN hatanızdan bozulan parmak izi sensörümü ve yine SİZİN kontrol etmemenizden kaynaklanan ekrandakı ışık hüzmesinii giderdi mi. Umarım elime geçtiğinde bu sorunlar olmaz. Bende gönül rahatlığıyla telefonu ve servisi tavsiye ederim. Gerçekten soğudum telefondan. Hala düzelmediyse 3.ye üşenmeyip kendim servise teslim etmeye gideceğim telefonu. @Delta Servis 2 @cantara
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Merhaba

İmei numaranızı ve telefon numaranızı özel mesaj yoluyla alabilir miyim? Kontrolleri yapalım hemen.

Saygılarımızla.

Oyla:

cebecios

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
osman
Cihazım
note 4
Konular
1
merhabalar;

xiaomi note 4 telefonumda ekran kararma sorunu oldu, delta servise gönderdim, 11 ağustosta kayıt açılmış ve 14 yada 25 ağustostan beri de onarım işlemleri devam ediyor diyor, bayramdan önce gelir diye tahmin ediyordum ancak hala onarım işlemleri devam ediyor deniyor... telefonun birden ekranı karardı, sonra açma kapama tuşuna basılı tutunca yeniden başlat yapıyor bazen açıldığında Mİ yazan ekran geliyor ve sonrasında da ekran geliyor fakat power tuşuna kısaca bastığımda ekran gidiyordu, aşağıdaki üç tuşun ışıkları yanıyor ama ekran kapkara oluyordu... 4-5 defa yeniden başlattığımda ekran geldi o zaman kapat yapıp formatladım... 10 dakika kadar normal çalıştı, ekran kapanıp açıldığında sorun olmadı sonra tekrardan kararma başladı... sanki kulağınıza götürdüğünüzde ekran kararıyor ya onun gibi bir kararma, ya ekran girişlerinde bir sıkıntı var ya sensörlerden birkaçı arızalı diye tahmin ettim yada burdan okuduğum kadarıyla kronik bir sorun... sanırım onarım işlemleri daha sürecek... buradaki arkadaşların 20 gün kadar sürmüş onarım işlemleri...

Delta Servis benim sorunumla da ilgilenebilir misiniz? imei nosunu bilmiyorum, form numarası 404775, telefon ne kadar daha serviste bekleyecek? teşekkürler ilginize şimdiden

Son düzenleme:
Oyla:

izmitekibi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
Cihazın ekran değişimi yapıldı. 15 temmuz'dan beri herhangi bir sorunum yok.

Oyla:

koleos19

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Fatih
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
0
Teşekkür ederim yanıtlarınız için. Gerekli bilgileri aldım, Yarın göndereyim. Umarım bayrama kadar gelir.ve en çok korktuğum gözüm gibi baktığım, daha jelatinlerini dahi sökmediğim, Masaya dahi koyarken kılıfının altına sünger koyduğum telefona, darbeye yada kullanıcıya bağlı arıza demeleri.
Hocam aynı sıkıntı bende de oluştu.ekran sağlam servis ne dedi nasıl bir çözüm buldunuz şimdiden teşekkür ederim

Oyla:

Csknklnc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cskn
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Fatura fotokopisini kutu içine koymayı unuttuğumdan dolayı mail ile yolladım. umarım sorun çıkarmazlar ayrıca Cihazım cumartesi öğleden sonra dağıtıma çıktığı için, servise teslim edilmemiş. Kargo firması cihazı bugün(salı) teslim etmiş. Servis ise girişini yarın(çarşamba) yapacakmış. Burda dahi şanssızlığım ortaya çıkıyor. 2.el konularında yakında beni görebilirsiniz. "4 aylık imei etiketi dahi sökülmemiş, sipariş verirken kılıfı alınmış. kılıfdan sadece servise gittiği için çıkarılmış temiz cihaz" diye.

Delta Servis 2

Merhabalar. Ayni şikayetten benimde redmi note 4 üm 7 ekimde 480419 form numarasiyla Delta servisine giriş yapti. Sizin belirttiğiniz gibi aldığımdan beri ekran koruyucu cam ve 360 kılıfla kullandigim, çizik dahi olmayan cihazima, form bilgilerinde bukunan ürün fiziksel durumuna.; ''kasada soyulmalar mevcut, ekran koruyucuda cizikler var, şarj soketi deforme" diye değerlendirme yapılmış. Kargoya verirken resim ve videoları mevcut, inşallah onlara gerek kalmadan ariza giderilerek cihaz elimde olur. Daha önce de mikrofon arizasindan delta garantiye göndermiştim ve sorun halledilip 10 gün içinde cihaz ücretsiz gönderilmesi gerekirken karşı ödemeli kargoyla tarafıma ulaşmisti. Yinede memnun kalmıştım. Umarım sizin bahsettiğiniz sıkıntılar olmaz. Suana kadar servisten ve müşteri ilişkilerinden memnunum, iletisim, bilgilendirme, ilgi alaka guzel. Merakla cihazimi bekliyorum. @Deltaservis @deltaservis2

Oyla:

Csknklnc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cskn
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Merhabalar. Ayni şikayetten benimde redmi note 4 üm 7 ekimde 480419 form numarasiyla Delta servisine giriş yapti. Sizin belirttiğiniz gibi aldığımdan beri ekran koruyucu cam ve 360 kılıfla kullandigim, çizik dahi olmayan cihazima, form bilgilerinde bukunan ürün fiziksel durumuna.; ''kasada soyulmalar mevcut, ekran koruyucuda cizikler var, şarj soketi deforme" diye değerlendirme yapılmış. Kargoya verirken resim ve videoları mevcut, inşallah onlara gerek kalmadan ariza giderilerek cihaz elimde olur. Daha önce de mikrofon arizasindan delta garantiye göndermiştim ve sorun halledilip 10 gün içinde cihaz ücretsiz gönderilmesi gerekirken karşı ödemeli kargoyla tarafıma ulaşmisti. Yinede memnun kalmıştım. Umarım sizin bahsettiğiniz sıkıntılar olmaz. Suana kadar servisten ve müşteri ilişkilerinden memnunum, iletisim, bilgilendirme, ilgi alaka guzel. Merakla cihazimi bekliyorum. @Deltaservis @deltaservis2

Cihaz 30 günün sonunda geldi. Tamir edilmiş, herhangi bir sıkıntı yok. Teşekkürler Delta

Oyla:
Üst Alt