Çözüldü Redmi Note 4 Ekran Kararma Sorunu

kerberos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
Arkadaşlar merhaba. Redmi Note 4 alarak ben de aranıza katıldım.

Telefondan çok memnun olmamla birlikte, can sıkıcı bir sorun yaşıyorum. Ekran parlaklığı manuelde iken minimum seviyeye getirdiğimde ekran tamamen kararıyor ve hiçbir şey görünmüyor (neyse ki parlaklığı açan bir tuş kombinasyonu varmış).

Parlaklık otomatik modda iken ise %30 gibi bir seviyede tamamen kararıyor, telefonu ışığa yaklaştırınca parlaklık normale dönüyor.

Bu yazılımsal bir sorun mudur yoksa cihaz arızalı mı?

Android version : 6.0 MRA58K
MiUi version : 8.0.4.0 (MBFMIDG)

(Ekran kararınca boot yapmak istedim, fakat boot lock varmış cihazda bu da ayrı bir konu)

Mehmet28

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
7
Cihazım
Redmi note 4
Konular
0
Merhabalar ben de bu akşam aynı sorunu yaşadım açamıyorum ekranı tuş kombinasyonu nedir acaba

Oyla:

kerberos

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
Sol alttaki menü tuşuna basılı tutarken ses açma tuşuna basmanlısın. Güncel MIUI versiyonunda bu sorun yok artık.

Oyla:

batutiraki59

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
batuhan
Cihazım
note 4
Konular
1
Sol alttaki menü tuşuna basılı tutarken ses açma tuşuna basmanlısın. Güncel MIUI versiyonunda bu sorun yok artık.
hocam 10 ocakta geldi telefon. parlakligi cok az ve 0a getirince ekran neredeyse simsiyah oluyor. yani 11 ocakta bu sıkıntıyı yasiyorum stable 9.5.0 miui ile....

Sent from my ASUS_T00J using Tapatalk

Oyla:

Fevkelade1i

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammet
Cihazım
Redmi Note 4
Meslek
Öğrenci
Konular
4
Bende de aynı sorun var sanırım, ekran tamamen karardı. Hiçbir şey yapamıyorum clap~~
[doublepost=1523875959,1523873010][/doublepost]Tuş kilidi tuşuna uzun basınca telefon kendini resetledi ve ekran geri geldi.

Oyla:

izmitekibi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
10 Dakika önce başıma geldi. kapasitif tuşların ışığı yanıyor. ama ekran kapkara. power tuşuna uzun basıyorum. ilk titremeden sonra kahverengi ekran geliyor. mi logosu falan çıkmıyor. telefon açılıyor ama ekran siyah. kapasitif tuşların ışıkları yanıyor. ne yapmam lazım. mart ayında gg den aldım telefonu.
[doublepost=1527595674,1527548815][/doublepost]
10 Dakika önce başıma geldi. kapasitif tuşların ışığı yanıyor. ama ekran kapkara. power tuşuna uzun basıyorum. ilk titremeden sonra kahverengi ekran geliyor. mi logosu falan çıkmıyor. telefon açılıyor ama ekran siyah. kapasitif tuşların ışıkları yanıyor. ne yapmam lazım. mart ayında gg den aldım telefonu.

Ayrıca şunu farkettim. Ekrana görüntü bazen geliyor, bazen gelmiyor. geldiği zamanda 1 2 saniye içinde tekrar gidiyor. başına böyle bir iş gelen varmı?. Telefonun kutusunun arkasında bu sitenin etiketi var. aklıma yardım konusunda burası geldi.
[doublepost=1527632951][/doublepost]

Ayrıca şunu farkettim. Ekrana görüntü bazen geliyor, bazen gelmiyor. geldiği zamanda 1 2 saniye içinde tekrar gidiyor. başına böyle bir iş gelen varmı?. Telefonun kutusunun arkasında bu sitenin etiketi var. aklıma yardım konusunda burası geldi.

Sorun devam ediyor. arada gelip gidiyor. herhangi bir kırık çatlak kaza bela yaşamadı. Yeni konu açamıyorum telefon onayı istiyor, malum telefon bozuk. daha önce başına gelen, yada yardımcı olabilecek varmı

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427

[doublepost=1527632951][/doublepost]

Sorun devam ediyor. arada gelip gidiyor. herhangi bir kırık çatlak kaza bela yaşamadı. Yeni konu açamıyorum telefon onayı istiyor, malum telefon bozuk. daha önce başına gelen, yada yardımcı olabilecek varmı

Telefonu bilgisayara bağladığınızda aygıt yöneticisinde ne olarak görünüyor?

Oyla:

izmitekibi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
Telefonu bilgisayara bağladığınızda aygıt yöneticisinde ne olarak görünüyor?
Daha önce hiç bilgisayara bağlamadım. rom yada root atmadım. PC ye taktığımda taşınabilir aygıt olarak görüyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
Daha önce hiç bilgisayara bağlamadım. rom yada root atmadım. PC ye taktığımda taşınabilir aygıt olarak görüyor.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Hocam geçmiş olsun. Sıkıntı ekranda veya ekran bağlantılarında gibi görünüyor. Servise göndermenizi tavsiye ederim.

Oyla:

izmitekibi

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdem
Cihazım
Redmi Note 4
Konular
3
Hocam geçmiş olsun. Sıkıntı ekranda veya ekran bağlantılarında gibi görünüyor. Servise göndermenizi tavsiye ederim.
Teşekkür ederim yanıtlarınız için. Gerekli bilgileri aldım, Yarın göndereyim. Umarım bayrama kadar gelir.ve en çok korktuğum gözüm gibi baktığım, daha jelatinlerini dahi sökmediğim, Masaya dahi koyarken kılıfının altına sünger koyduğum telefona, darbeye yada kullanıcıya bağlı arıza demeleri.

Oyla:
Üst Alt