Soru Redmi Note 12 Pro 5G ROM önerisi

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.3.0.SMOMIXX
Telefon Modeli
ruby
Bootloader Kilidi
Açık
Cihaza Taiwan veya Endonezya rom kurma arasındayım MIUI 14 kuracağım sizce hangisini kurmaliyom performans pil şebeke açısından

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Hocam inanın pek bilgi sahibi değilim bu konuda ustalarımızın yorum yapması daha sağlıklı olacaktır.Bende gelecek yaza kadar idare edeyim olmadı mi 13 yada 14 düşünüyorum.Elimdeki cihaz yedek hat için kullanımda kalsın düşüncesindeyim.Satmanızı tavsiye etmem hızlı şarj olması bile kullanmak için yeterli..
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Hocam inanın pek bilgi sahibi değilim bu konuda ustalarımızın yorum yapması daha sağlıklı olacaktır.Bende gelecek yaza kadar idare edeyim olmadı mi 13 yada 14 düşünüyorum.Elimdeki cihaz yedek hat için kullanımda kalsın düşüncesindeyim.Satmanızı tavsiye etmem hızlı şarj olması bile kullanmak için yeterli..
Harici olarak orta segment ve alt kesım arasında bu cihaz..İşimizi görecek kıvamda birşeyler çıkar daha üstünü zaten beklemiyoruz.

Oyla:

Ademtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
son bir şey daha soracağım; Google play protect sorunsuz ve güncel olduğu sürece güvenlik konusunda, saçma sapan APK veya link benzeri şeylere bulaşmadıkça endişelenecek bir şey var mı

Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
son bir şey daha soracağım; Google play protect sorunsuz ve güncel olduğu sürece güvenlik konusunda, saçma sapan APK veya link benzeri şeylere bulaşmadıkça endişelenecek bir şey var mı
Hocam ben premium apk indirip duruyorum bu kadar takılmadım sizde takılmayın :) Keyfinize bakın ve anı yaşayın...

Hocam ben premium apk indirip duruyorum bu kadar takılmadım sizce takılmayın :) Keyfinize bakın ve anı yaşayın...
Şunu eklemek isterim aradığınızı bulduğunuz yerlerin güvenilirliğine dikkat edin buda çok önemli.Ben bilinen yerleri tercih ediyorum.

Oyla:

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
8
Hocam 5 yerine 3. versiyon daha iyi anladığım kadarıyla.. Güncelleme gelmedimi size 0.5 olan güncelleme? Ben yeniden rom atarsam ımeı gıdecek diye son sürümü indirmiştim.Ayrıca direnç işlemi olmadan ımeı atılamaması banada saçma geliyor.Harici olarak kiliti kıramazsan global yada india kullanmaya mecbursun diğer türlü cihaz sorun yaratıyor.Şebeke sadece kilit kırılırsa diger romlarda yenıden ımeı atılarak aktıf oldugunu gördüm.Global olmadıkca bir daha xıaomı asla almam bıktırdı resmen.
Aynen global olmasin sart evet bana guncelleme geldi 0.5 olani Ben guncellemedim

Bulasmadikca pek sorun olmaz ancak apk isine girmeni pek onermem cogu site virus yayiyor bunu biz kulkanici olarak bilemiyebilirz ancak arka planda verileri aktariyor veya cihazi bot yapiyor.

Guvenmedigin bir uygulama varsa

Cihazin root lu ise afwall ile internet alisverisini kesebilirsin.

Ayrica play store deki her uygulama guvenilir degildir. Hatta cogu populer uygulamanin zamaninda virus barindirdigi bile olmustur.

Oyla:

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
8
Hocam 5 yerine 3. versiyon daha iyi anladığım kadarıyla.. Güncelleme gelmedimi size 0.5 olan güncelleme? Ben yeniden rom atarsam ımeı gıdecek diye son sürümü indirmiştim.Ayrıca direnç işlemi olmadan ımeı atılamaması banada saçma geliyor.Harici olarak kiliti kıramazsan global yada india kullanmaya mecbursun diğer türlü cihaz sorun yaratıyor.Şebeke sadece kilit kırılırsa diger romlarda yenıden ımeı atılarak aktıf oldugunu gördüm.Global olmadıkca bir daha xıaomı asla almam bıktırdı resmen.

Suan endonezya rom kullanali 5 gun oldu ilk iki gun 13 14 saate kullanim suresi aldim 3.gun nedense 10 11 arsai oldu suan ise 6 ile 9 saate arasi sicaklik akicilik cok stabil

Tayvan rom u kurup tekrar deneyimlerimi paylasmayi dusunuyorum

Oyla:

alimitnick

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ali
Cihazım
Redmi note 125G
Meslek
Öğrenci
Konular
8
Suan endonezya rom kullanali 5 gun oldu ilk iki gun 13 14 saate kullanim suresi aldim 3.gun nedense 10 11 arsai oldu suan ise 6 ile 9 saate arasi sicaklik akicilik cok stabil

Tayvan rom u kurup tekrar deneyimlerimi paylasmayi dusunuyorum
miui endonezya mı

Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Bende 1.0.5.0.UMOIDXM son versiyon mevcut. Pil kullandıkca daha stabil ve uzun gitmeye başladı hocam.Bende birşey anlamadım.İlk iki gün hızlı bitiyordu şuan gayet iyi gibi..

Oyla:

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
8
Bende 1.0.5.0.UMOIDXM son versiyon mevcut. Pil kullandıkca daha stabil ve uzun gitmeye başladı hocam.Bende birşey anlamadım.İlk iki gün hızlı bitiyordu şuan gayet iyi gibi..
Garip bende bugün Tayvan rom kurdum ilk yüklendikten sonra biraz animasyonlar kasmaya başladı tüm güncellemeler sonrası şuan çok iyi pik konuşunda Endonezya dan iyi

Sicalkliklar da aynı sayılır sadece Endonezya'nın animasyon ve geçişleri daha akıcı geliyor. Ancak Tayvan rom unda göze batan bir hantallik yok şuan

Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Garip bende bugün Tayvan rom kurdum ilk yüklendikten sonra biraz animasyonlar kasmaya başladı tüm güncellemeler sonrası şuan çok iyi pik konuşunda Endonezya dan iyi

Sicalkliklar da aynı sayılır sadece Endonezya'nın animasyon ve geçişleri daha akıcı geliyor. Ancak Tayvan rom unda göze batan bir hantallik yok şuan
Son sürüm mü kurdunuz Hocam.Harici olarak farklılıklar olarak göze çarpan evet budur diyebileceğiniz birşeyler varmı..

Oyla:
Üst Alt