Soru Redmi Note 12 Pro 5G ROM önerisi

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
8
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
14.0.3.0.SMOMIXX
Telefon Modeli
ruby
Bootloader Kilidi
Açık
Cihaza Taiwan veya Endonezya rom kurma arasındayım MIUI 14 kuracağım sizce hangisini kurmaliyom performans pil şebeke açısından

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
8
Hocam ekran süreniz ne kadar oluyor. Saatlik ne kadar şarj yiyor
Fake rom ile 16 saate Kadar cikiyordu bunda 1 saate %7 gidiyor toplam 12 saate gibi bir ekran suresi var
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Fake rom ile 16 saate Kadar cikiyordu bunda 1 saate %7 gidiyor toplam 12 saate gibi bir ekran suresi var
Kullanima gore degisiyor bazen 14 15 saate Kadar çikiyor telefonunda yuklu uygulamalar vs hepsi etkiliyor 1 saatte 1080p de %6 gidiyor 2k da %9 10 gibi gidiyor mesela ancak sicaklik bakimindan 40 I gormedim daha genelde 34 38 arasi

Son düzenleme:
Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Cihazin guncelleme aliyormu

Hw info da baktim kirmizi p1 gozukuyor
Bilgim olmadan direnç islemi olmus heralde
Hocam son güncelleme mevcut cihazda.Cihaza ımeı atarken güncelleme alır denildi.Gerçi güncelleme gelsin durumdan haberdar ederim.
Hocam direnç işlemi olmadan ımeı atamıyorlar bendekide aynı p1 kırmızı görunuyor.Kilit açıkken yeşile dönmüştü bende anlamadım ımeı atamadılar.Direnç tekrar değişti ımeı işlemi gerçekleşti.
Hocam ekran süreniz ne kadar oluyor. Saatlik ne kadar şarj yiyor
Battery guru ile bakıyorum 14.0.5.0 endonezya romu mevcut bende 4 saat 45 dakıka acık ekran suresı almısım ve %55 şarjım var daha. Lakin 14.0.3.0 daha çok indirilmiş belki hocam daha fazla ekran süresi alabilir.

14.0.3.0 endonezya romunda o kadar ekran süresi alınabilmesi çok iyimiş.Romu yüklesemde müsade etmiyor cihaz hemen güncelleme geliyor.Son güncelleme mevcut bende 2 gündür kullanıyorum bir süre sonra tam anlamıyla randıman alırım diye düşünüyorum.

Son düzenleme:
Oyla:

RedmiNice

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Mehmet
Cihazım
Redmi 12(fire)
Konular
8
Hocam son güncelleme mevcut cihazda.Cihaza ımeı atarken güncelleme alır denildi.Gerçi güncelleme gelsin durumdan haberdar ederim.
Hocam direnç işlemi olmadan ımeı atamıyorlar bendekide aynı p1 kırmızı görunuyor.Kilit açıkken yeşile dönmüştü bende anlamadım ımeı atamadılar.Direnç tekrar değişti ımeı işlemi gerçekleşti.

Battery guru ile bakıyorum 14.0.5.0 endonezya romu mevcut bende 4 saat 45 dakıka acık ekran suresı almısım ve %55 şarjım var daha. Lakin 14.0.3.0 daha çok indirilmiş belki hocam daha fazla ekran süresi alabilir.

14.0.3.0 endonezya romunda o kadar ekran süresi alınabilmesi çok iyimiş.Romu yüklesemde müsade etmiyor cihaz hemen güncelleme geliyor.Son güncelleme mevcut bende 2 gündür kullanıyorum bir süre sonra tam anlamıyla randıman alırım diye düşünüyorum.

Suan 6 saate 41 dakika olmus toplam kullanali sarj ise suan %49 kaldi.

Kullanim sekline gore zaman azalip artabiliyor

Normalde bu cihaza direnç atmadan da imei atilabiliyor. Bana gore direnç islemi sacma

Guncelleme sifirlama vs yapmayacaksan gerek yok

Her telefoncu direnç islemini iyi yalamiyor bazen anakartlar cop oluyor

Son düzenleme:
Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
Hocam 5 yerine 3. versiyon daha iyi anladığım kadarıyla.. Güncelleme gelmedimi size 0.5 olan güncelleme? Ben yeniden rom atarsam ımeı gıdecek diye son sürümü indirmiştim.Ayrıca direnç işlemi olmadan ımeı atılamaması banada saçma geliyor.Harici olarak kiliti kıramazsan global yada india kullanmaya mecbursun diğer türlü cihaz sorun yaratıyor.Şebeke sadece kilit kırılırsa diger romlarda yenıden ımeı atılarak aktıf oldugunu gördüm.Global olmadıkca bir daha xıaomı asla almam bıktırdı resmen.

Oyla:

Ademtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
bende redmi Note 12 pro 5g 8/256 sorunsuz çiziksiz bir tane var aksesuarları ile piyasası nedir bunun

Oyla:

Ademtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1
aldığım yer 5.500 dedi, versem mi acaba Realme 11 var sıfır alacağım 11.000 TL'ye

peki bu modelde bu kadar pürüz çıkması resmi olarak Türkiye'de satışı olmadığı için mi oldu yoksa artık gelişen teknoloji özellikler işlemcilerden dolayı eskisi gibi kolay ve sorunsuz olmayacak mı yurtdışı telefon kullanmak

Son düzenleme:
Oyla:

elturco0935

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Toprak Enis
Cihazım
Redmi not 8
Konular
29
aldığım yer 5.500 dedi, versem mi acaba Realme 11 var sıfır alacağım 11.000 TL'ye

peki bu modelde bu kadar pürüz çıkması resmi olarak Türkiye'de satışı olmadığı için mi oldu yoksa artık gelişen teknoloji özellikler işlemcilerden dolayı eskisi gibi kolay ve sorunsuz olmayacak mı yurtdışı telefon kullanmak
İşlemcisi çok iyi bir cihaz değil onu alacağınıza gidin redmi not 13 pro plus alın daha iyi hocam.. Beklemenizi öneririm yeni modeller çıktıkca fiyat düşecek ve seçenek artacaktır. O para satılmaz bence günah..

Oyla:

Ademtas

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Adem
Cihazım
Redmi note 8
Konular
1

belki umarım 6 ay veya 1 yıl sonra kalıcı eksiksiz çözümler çıkar

Oyla:
Üst Alt