Yardım Redmi note 12 Pro 5G MIUI güncelleme gelmiyor mu?

Einherjar38

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Akooo
Cihazım
Note 12 Pro 5g
Konular
3
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Bilmiyorum
Telefon Modeli
Redmi Note 12 Pro 5G
Bootloader Kilidi
Bilmiyorum
Merhaba yakın zamanda Redmi note 12 Pro 5G aldım cihaz MIUI 14.0.3.1 olarak geldi (yurt dışı cihaz direnç kayıtlı) ama shortslarda global versiyonların 14.0.6.x olarak kutudan çıktığını görüyorum.
1: Cihaz global mı (ben model numarasından falan anlamıyorum pek)
2: Güncelleme olarak 14.0.6.x ve android 13 gelir mi ?
3: şu an baktığımda güncelleme yok görünüyor nedendir bu
Şimdiden teşekkür ederim

Ekli dosyalar

• Screenshot_2023-07-20-11-27-47-105_com.android.settings.jpg
    Screenshot_2023-07-20-11-27-47-105_com.android.settings.jpg
    238,8 KB · Görüntüleme: 145
  • IMG_20230720_112533.jpg
    IMG_20230720_112533.jpg
    166,6 KB · Görüntüleme: 140

Twrp12

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ulanmete
Cihazım
note 12 pro 5g
Meslek
Öğretmen
Konular
12
Bekliyoruz izlenimleri.

Oyla:

Muski

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
RN 12 Pro 4G/5G
Konular
5
Bir yöntem ile sorunu hallettim, arkadaşlar , başına gelen olursa yöntemi söyleyim,
Yanlışlıkla clean all and lock seçili vaziyette refresh sonra flash bastım 3,4 dk içinde bitti, telefon mi logosunda döngüye girdi, devamlı reboot menüsüne atıp duruyordu, bende vipe data seçeneğini seçtim onayladım tekrar reboot yaptım yine hata verip reboot menüsüne attı, bu arada umudu kesmedim, safe mode seçtim mi logosundan sonra fastboot gecti, tekrar reboot yaptım yine fastboot geçti,hazır fastboot'ta iken, Sonra mi flash unlock programı ile tekrar unlock yaptım kilit tekrar açıldı, telefon tekrar başladı kilit açık işareti çıktı logonun üst kısmında, sonra sorunsuz açıldı hata vermedi, pin kodu girdim hattım aktik herşey aktif , senkronizasyon yapıyorum tüm ayarlar kişiler mesajlar vb hepsi buna geçti, MIUI Global 14.0.1 Android 13 oldu 2013-08-01, biraz karışık yazdım kusura bakmayın, çok sevinçliyim umudu kesmedim şansımı denedim.
Tesadüfe bakın hocam dün akşamda ben aynısını yaşadım. Clean All and lock seçili başlatmışım hemen değiştirdim ama olmadı. Aynı hataya aldım. Aynı şekilde MiFlash unlock ile açtım tekrardan, zannımca 1 veya 2 saat sonra. Hatta bu bilgiyi paylaşmak istedim. Benden önce yazmışsınız. Bu arada bu işlemin işe yaraması için başta cihaz kilit açık olacak. Yani yasal süre dolmuş ve açılış işlemi yapılmış olacak. Hiç bl kilidi açılmamış cihazda bu işlem fayda sağlamaz. İkincisi Mi hesabından çıkış yapılmamış olması lazım diye düşünüyorum. Ben çıkış yapmadan rom atmaya çalıştım. Kurtardıktan sonraki ikinci denemede Miflash rom atarken error verdi fakat buna rağmen cihaz açıldı. Düzeldikten sonra ilk açılışta mi hesabımı internete bağlı şekilde istedi. Girdikten sonra kurulumu yapıp cihazı tam faal hale getirebildim. Her taraf Türkçe oldu fakat dialer(Arama) kısmında tuşlarda taiwanca karakteler çıktı, latin harflerinin yanında. Bu arada cihazı güncelledim en son paketi indir diyerek. Sabahleyin dialer ayarlarına bakarken bir anda taiwanca karakteler kayboldu. Tamamen türkçe oldu. Antutu yapmadım. Yapmayı da düşünmüyorum. Ama önceki roma göre gayet iyi çalışan ve hızlı bir rom gördüğüm kadarıyla. Önceki romumda SMOMIXX idi.

Oyla:

adilkahraman

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Adil
Cihazım
Note 12 Pro 5G
Konular
12
Tesadüfe bakın hocam dün akşamda ben aynısını yaşadım. Clean All and lock seçili başlatmışım hemen değiştirdim ama olmadı. Aynı hataya aldım. Aynı şekilde MiFlash unlock ile açtım tekrardan, zannımca 1 veya 2 saat sonra. Hatta bu bilgiyi paylaşmak istedim. Benden önce yazmışsınız. Bu arada bu işlemin işe yaraması için başta cihaz kilit açık olacak. Yani yasal süre dolmuş ve açılış işlemi yapılmış olacak. Hiç bl kilidi açılmamış cihazda bu işlem fayda sağlamaz. İkincisi Mi hesabından çıkış yapılmamış olması lazım diye düşünüyorum. Ben çıkış yapmadan rom atmaya çalıştım. Kurtardıktan sonraki ikinci denemede Miflash rom atarken error verdi fakat buna rağmen cihaz açıldı. Düzeldikten sonra ilk açılışta mi hesabımı internete bağlı şekilde istedi. Girdikten sonra kurulumu yapıp cihazı tam faal hale getirebildim. Her taraf Türkçe oldu fakat dialer(Arama) kısmında tuşlarda taiwanca karakteler çıktı, latin harflerinin yanında. Bu arada cihazı güncelledim en son paketi indir diyerek. Sabahleyin dialer ayarlarına bakarken bir anda taiwanca karakteler kayboldu. Tamamen türkçe oldu. Antutu yapmadım. Yapmayı da düşünmüyorum. Ama önceki roma göre gayet iyi çalışan ve hızlı bir rom gördüğüm kadarıyla. Önceki romumda SMOMIXX idi.
taiwan romda dialer karakter sorununu; dialer (telefon) uygulaması içinde ayarlar - gelişmiş ayarlar - t9 girişi kısmını pinyin yapınca düzelir.

Oyla:

Muski

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
RN 12 Pro 4G/5G
Konular
5
İlginiz ve verdiğiniz bilgi için teşekkür ederim. Zannımca bende oradan değiştirerek düzettim.

Oyla:

Minastirith

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ibrahim
Cihazım
Note 12 pro 5g
Konular
0
İşe yaradığına sevindim, ben zaten belirttim kilit açtıktan sorna yaptım işlemleri, kilit kapalı olan cihazda zaten rom yüklemez sanırım hata verir, kilit açtıktan sonra yanlışlıkla clean all seçmeyi unutup rom yükleyen arkadaşlar için faydalı bilgi olması açısından paylaştım, bakın sizdede aynı yöntemle çözülmüş. :)
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu arada bende çok sevdim tayvan rom'u hiçbir sorun yaşamadım gayet akıcı ve herşey aktif, pil performansı yine çok iyi ve oyunlarda pek ısınmıyor, çok stabil bir rom olduğuna emin oldum, ben tayvan rom ile devam ediyorum herkese tavsiye ederim. 8+8 ram olayıda avantaj, bu arada bende tayvanca katakter çıkmadı hiç tamamen türkçe klavye ve herşey türkçe

Son düzenleme:
Oyla:

leonarda001

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Arda
Cihazım
RedmiNote12Pro+
Konular
7
Global cihazlar kutudan 14.0.6.x versiyon ile çıkıyor ama bunda 14.0.3.1 var ve güncelleme yok işte merak ettiğim konu o ( bir de eğer yardımcı olursan müzik uygulaması ile alakalı bir şey sormak isterim )
Ben de Note 12 Pro+ 5g modelini aldım kutudan yanlış hatırlamıyorsam 14.0.3.1 Android 12 ile gelmişti. Güncelleme felan gelmiyordu, bootloader kilidini açıp kendim bilgisayara bağlayarak 14.0.1 Android 13 olanı kurdum. Ama bu sürümde de hala hiç güncelleme gelmedi.

İşe yaradığına sevindim, ben zaten belirttim kilit açtıktan sorna yaptım işlemleri, kilit kapalı olan cihazda zaten rom yüklemez sanırım hata verir, kilit açtıktan sonra yanlışlıkla clean all seçmeyi unutup rom yükleyen arkadaşlar için faydalı bilgi olması açısından paylaştım, bakın sizdede aynı yöntemle çözülmüş. :)

Bu arada bende çok sevdim tayvan rom'u hiçbir sorun yaşamadım gayet akıcı ve herşey aktif, pil performansı yine çok iyi ve oyunlarda pek ısınmıyor, çok stabil bir rom olduğuna emin oldum, ben tayvan rom ile devam ediyorum herkese tavsiye ederim. 8+8 ram olayıda avantaj, bu arada bende tayvanca katakter çıkmadı hiç tamamen türkçe klavye ve herşey türkçe
Hocam bu tayvan rom u nereden indirdiniz? Ben de indirmeyi düşünüyorum. Bu arada hiç sistem güncellemesi geldi mi? Bir de Android sürümü kaç?

Son düzenleme:
Oyla:

Muski

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
RN 12 Pro 4G/5G
Konular
5
Buraya bakın.

Download linki:

Oyla:

Muski

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
RN 12 Pro 4G/5G
Konular
5
O linkte hem android 12 hem 13 var. Android version sütunundan görebilirsin. Hepsinin görülebilmesi için .Download linkinde android 13 olanınkini verdim.

Oyla:
Üst Alt