Yardım Redmi Note 10 pro yakınlık sensorü sıkıntılı

Mustafa Korkut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi S2
Konular
29
tek çare geri bildirim yapmak sanirim artık. bir arkadaş miui 12.5.6.0 sürümü ile duzeltigi i yazmış

Eyupomc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Oppo reno 4
Konular
0
Aynı sorun için 3 ayrı servise gönderdim, birisi telefonda bunlarda yakınlık sensörü yok dedi ama rapora cihaz sorunsuz yazmış göndermiş. İkinci servis cihaz sorunsuz dedi, telefonda canlı görüşme yaptık konuşma esnasında elini sensöre götürünce ekran kapanmıyor bunu açıklayın dedim, ultrasonic ivme sensörü vs bişeyler dedi, ama açıklayamadı yine de servis raporuna sorun yoktur yazmış. Üçüncü servis, Xiaomı'nin note 10 pro da sensör işleyisinde değişikliğe gittiğini, yakınlık sensörünü ivme ölçere bağladığını entegre çalıştıklarını anlattı. Konuşma esnasında belirli bir ivme ile telefonu kulağıma götürürsem ekran kapanıyor, yavaş götürünce çalışmıyor, ayrıca ekran kapalı konuşurken azıcık kulaktan uzaklaşınca ekran tekrar açılıyor ve yeniden kulağa yaklaştırınca da ekran kapanmıyor. İnternet sitesinde sensörler kısmında yakınlık sensörü olduğunu ama çalımadığını videolarla ispatlayıp ücret iadesi isteyecektim, 15 gün içinde 3960 tl ye aldığım telefon en ucuz 4600 tl oldu o yüzden mahkemeye de veremedim.
Kullanıcı olarak da benim bir telefonda en çok kullandığım özellik yakınlık sensörü idi. Umarım güncelleme ile düzeltebilirler, donanımsal ise yandım ben, satıp kurtulmak dışında çözüm olmaz
bana 2.seferde doa kapsamında kusurlu raporu verdiler. Fakat ürünün yenisi ile değişimini öneriyorlar.. ne yazık ki hepsi bozuk o nedenle iade istedim. 2 gün sonra döneceklermiş.

gacvokem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ÖMER
Cihazım
ONEPLUS 5T
Konular
0
sensor sorunu yaşayan arkadaşlar şu videodakini deneyebilirmi benim cihazda sorun yoktu ama sırf sensor sorunu var dedikleri için denedim cihaz daha stabil oldu gibi . sizde bir bakın derim
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Mustafa Korkut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi S2
Konular
29
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimdeki gibi ekran ayarlarindan RENK SEMASINI standart yaptığimda sorun çözüldü. Herkese tavsiye ediyorum.

gacvokem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ÖMER
Cihazım
ONEPLUS 5T
Konular
0
son durum nedir varmı sıkıntı ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
Resimdeki gibi ekran ayarlarindan RENK SEMASINI standart yaptığimda sorun çözüldü. Herkese tavsiye ediyorum.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Yaklaşık 1 hafta 10 Gün Gibi Aosp Rom Kullandım ve Sürekli Sensör Sorunu yaşadım Çünkü Google arama Uygulamasının yüzünden Miui arama uygulaması kullanınca Yok denecek kadar azalıyor sorun unutuyorsunuz bile sensör sıkıntısını önceden de yazmıştım 1 hafta bl kilidi açılıncaya ladar sorun vardı Endo rom kurup sorunu azaltırmıştım. Tabi Garantili cihaz alan Kullanıcılar Bl kilidi açınca garantisinden oluyorlar Çok zor bir durum. Zaten Bu Benim Son Redmi Cihazım Alırsam Ya Mi serisi tabi orda da sorunlar var yada Başka Marka alırım Miui 8-9 dan sonra baya bozdular.

Mustafa Korkut

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi S2
Konular
29
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

bir sikinti yok, ekran hizi 60 renk semasi standart bir sikinti kalmadi ekrana yuzum deger diye uzaklastirmayin zaten ekran gorünuyor ve konusma bitene kadar kapali kaliyor.

volkan-ylz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
volkan
Cihazım
redmi note 10 p
Konular
1
ben 3.500 tl satışa çıkarım.