Yardım Redmi Note 10 pro yakınlık sensorü sıkıntılı

cdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10T
Konular
3
arkadaşlar one plusdan gectiğim için bir şey danışmak istiyorum, oneplusda rot ve rom kilit açma 15 dakikada hallediyordum , bu cihazda anladığım kadarıyla kilit açma için xiomiye sistemden hesaptan istek yapıyoruz. sonrası rom ve root vs. cihaz garanti dışı kalıyor öğrenmeki stediğim su ben cihazı tekrar orjinal haline döndürebilirmiyim mesala su an global 12.1 rom yuklu bunu nerden bulacağım güncel orjinal romu tr veya global?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam son durum nedir cihazda servis ne dedi. İade edebildinizmi cihazı?
Garanti için kilit kapatıp orjinale dönmek istiyorsanız; servislere artık cihazın daha önce kilidinin açılıp açılmadığını kontrol edebilecekleri yazılım verilmiş.
Yani öyle bir durumda, servis kontrol ederse, kilidin kapalı ve orjinal rom olmasının bir faydası olmuyor. :)

gacvokem

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ÖMER
Cihazım
ONEPLUS 5T
Konular
0
Garanti için kilit kapatıp orjinale dönmek istiyorsanız; servislere artık cihazın daha önce kilidinin açılıp açılmadığını kontrol edebilecekleri yazılım verilmiş.
Yani öyle bir durumda, servis kontrol ederse, kilidin kapalı ve orjinal rom olmasının bir faydası olmuyor. :)
Teşekkürler kardeşim

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
14
Bu bilgi kesin doğru mu? Kaynak var mı?
Ona göre tedbirimizi alalım :)

cdemir

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Cengiz
Cihazım
Mi 10T
Konular
3
arkadaşlar one plusdan gectiğim için bir şey danışmak istiyorum, oneplusda rot ve rom kilit açma 15 dakikada hallediyordum , bu cihazda anladığım kadarıyla kilit açma için xiomiye sistemden hesaptan istek yapıyoruz. sonrası rom ve root vs. cihaz garanti dışı kalıyor öğrenmeki stediğim su ben cihazı tekrar orjinal haline döndürebilirmiyim mesala su an global 12.1 rom yuklu bunu nerden bulacağım güncel orjinal romu tr veya global?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam son durum nedir cihazda servis ne dedi. İade edebildinizmi cihazı?
Yani öyle bir durumda, servis kontrol ederse, kilidin kapalı ve orjinal rom olmasının bir faydası olmuyor. :
Bu bilgi kesin doğru mu? Kaynak var mı?
Ona göre tedbirimizi alalım :)
Forumda bir konuda bahsi geçmişti.
Eski ve tecrübeli bir arkadaş öyle olduğunu yazmıştı. Zaten Xioami nin bunu kullanması için bir neden yok bence. ;)

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146

volkan-ylz

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
volkan
Cihazım
redmi note 10 p
Konular
1
Garantiniz varsa Maalesef yükleyemezsiniz Garanti dışı kalır Hocam
garantiyi pek önemsemiyorum. sensör sorunu yüzünden genpaya gittim umurlarında bile degil kavga etmemek için çıktım gittim.

Eyupomc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eyüp
Cihazım
Oppo reno 4
Konular
0
Evet gene evofone klasiği telefonun 30 saniyede test edilebilir bir arızası olmasına rağmen telefonda hiçbir arıza yoktur diye geri göndermişler.

satıcı arkadaşlar ellerinden geleni yaptılar ben tekrar söylüyorum sakın note 10 pro almayın herhangi mağazaya gidin bir telefon açın ve elinizi telefonun üzerine götürün kapanmadığını göreceksiniz telefonu masanın üzerinde tutun hiçbir şey yapmayın arayayım bir yere 112'yi arayın üzerine elinizi götürün

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Evet gene evofone klasiği telefonun 30 saniyede test edilebilir bir arızası olmasına rağmen telefonda hiçbir arıza yoktur diye geri göndermişler.

satıcı arkadaşlar ellerinden geleni yaptılar ben tekrar söylüyorum sakın note 10 pro almayın herhangi mağazaya gidin bir telefon açın ve elinizi telefonun üzerine götürün kapanmadığını göreceksiniz telefonu masanın üzerinde tutun hiçbir şey yapmayın arayayım bir yere 112'yi arayın üzerine elinizi götürün
Geçmiş olsun Hocam

kardanadam71

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Servet
Cihazım
redmi note 10 p
Konular
0
Aynı sorun için 3 ayrı servise gönderdim, birisi telefonda bunlarda yakınlık sensörü yok dedi ama rapora cihaz sorunsuz yazmış göndermiş. İkinci servis cihaz sorunsuz dedi, telefonda canlı görüşme yaptık konuşma esnasında elini sensöre götürünce ekran kapanmıyor bunu açıklayın dedim, ultrasonic ivme sensörü vs bişeyler dedi, ama açıklayamadı yine de servis raporuna sorun yoktur yazmış. Üçüncü servis, Xiaomı'nin note 10 pro da sensör işleyisinde değişikliğe gittiğini, yakınlık sensörünü ivme ölçere bağladığını entegre çalıştıklarını anlattı. Konuşma esnasında belirli bir ivme ile telefonu kulağıma götürürsem ekran kapanıyor, yavaş götürünce çalışmıyor, ayrıca ekran kapalı konuşurken azıcık kulaktan uzaklaşınca ekran tekrar açılıyor ve yeniden kulağa yaklaştırınca da ekran kapanmıyor. İnternet sitesinde sensörler kısmında yakınlık sensörü olduğunu ama çalımadığını videolarla ispatlayıp ücret iadesi isteyecektim, 15 gün içinde 3960 tl ye aldığım telefon en ucuz 4600 tl oldu o yüzden mahkemeye de veremedim.
Kullanıcı olarak da benim bir telefonda en çok kullandığım özellik yakınlık sensörü idi. Umarım güncelleme ile düzeltebilirler, donanımsal ise yandım ben, satıp kurtulmak dışında çözüm olmaz

Üst Alt