Rom Redmi Note 10 Pro (Sweet) – Global Kararlı V13.0.4.0.SKFMIXM

umit35izm

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ümit
Cihazım
Redmi Note 2
Konular
5
Bu arada bir şeyi belirtmek istiyorum telefonum aşırı derecede şarj yiyordu yüzde 90'dan 30'a kullanırım ben hep normalde 2saat falan götürürdü bu yazılım kaynaklıydı belliydi miui 13'e geçince 90'dan 30'a 5saat götürdü beni ve gece şarj yeme sorunu vardı nerdeyse yüzde 20 30 şarj yiyordu geceleri bu güncellemeden sonra o sorun neredeyse 0'a indi ben gibi şarj sorunu yaşayanlar varsa mutlaka denemesini tavsiye ederim

Şarj konusuna özellikle dikkat etmedim ama iyileşme var gibi geldi bana da.

Benim yaşadığım sıkıntılar;

Ön bellek temizliği yaptığım zaman belli bir süre google discover bölümüne geçmiyor.

Uygulamalar biraz daha geç açılmaya başladı, özellikle sistem uygulamaları (arama, rehber, mesajlar)

Uygulamalarda aşağı kaydırma da gecikmeler olmaya başladı, özellikle sosyal medya uygulamaları, dosya yöneticisinde de yapıyor.

Geri bildirim de bulundum bunları, sizde de aynı sorunlar var mıdır acaba?

uydu3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berat
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
4
The Sirius, Telefonda şarj sorununuz yoksa beklemeniz daha mantıklı olur diye düşünüyorum

Ön bellek temizliği yaptığım zaman belli bir süre google discover bölümüne geçmiyor.

Uygulamalar biraz daha geç açılmaya başladı, özellikle sistem uygulamaları (arama, rehber, mesajlar)

Uygulamalarda aşağı kaydırma da gecikmeler olmaya başladı, özellikle sosyal medya uygulamaları, dosya yöneticisinde de yapıyor.

Hocam benim sistem uygulamaları veya diğer uygulamalarda bir sorunum yok fakat bildirim çubuğu animasyonları gibi animasyonlarda bir kasma belli oluyor sosyal medya gezintisindede instagramda sorun yok ama twitterde kasma oluyor büyük bir sorunum yok açıkçası

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Ben geçtim olumlu diyebileceğim şeyler var.

Bildirim paneli bluru eklenmiş

Genel olarak daha akıcı ama bazi sistem uygulamalarindan çıkarken sonda takılıyor gibi oluyor yeni update ile fixlenir

Karanlik mod düzgün çalışmıyor karanlik modu için uygulama seçme çalışmıyor yari uygulama karanlık yarısi açık geri bildirim yapicam

Ön kamera hdr bugu var . Hdr otomatik yapip bir süre kullanıp kameradan çıkınca geri açtığımda hdr otomatik kapali oluyor ai herhangi mod vs. de çalışmıyorken yapıyor bug muhtemelen

Daha az isiniyor gibi gpu driver güncellemişler ya da optimize etmişler herhalde bazi efekt vs. de eklemiş uygulama giriş çıkış kullanimda

Ultra geniş açılı kamera için gece modu özelliği gelmiş bunu baya istiyordum iyi oldi

Ön kameraya gece modu geldi

Ön kamera ağır çekimde 1080p kalite ayarı gelmiş

Kamera daha hızlı açılıyor önceden niye bu kadar yavaş diye gözüme batıyordu.

1 2 günlük kullanımdan bahsedicem. Valla çok şaşırdım daha kötü olur düşünüyordum ama kullandıkça arayüz daha iyi oluyor android 12 yükleyince sistem otomatik optimize edicek tarzı bir şeyler yazmıştı google onun etkisi var gibi geldi. En sevdiğim nokta 120hz de sayfalarda gezerken ufak takılmalar oluyordu o azalmış hafiften amiral gemisi hissiyatı veriyor normal sayfalarda su gibi akıyor. Helal olsun

Bugün dışarı çıkınca fark ettim güneş ışığı modu çalışmıyor abi neyse bir şey demeyeceğim (

Benim Bluetooth kulakliklarda mikrofon çalışmamaya başladı romu 2 kez kurdum bunu geçen farkettim belki bana özeldir bilmiyom 13.7 yi bekliyorum

Dokunsal geri bildirimin gücü bazen kendi kendine azalıyor cihaz res atınca düzeliyor harbi sorunlu 😂

Olumsuz ne var şuan bilmiyom keşfettiğimde iyi kötü vs. burayi güncellerim.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Sistem uygulamaları sorununu yaşamadım su gibi açılıyor temiz kurulum ile geçtim ama ben

Son düzenleme:

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
Nerdeeee...

Nasıl kaldırsınlar hocam 10 saniyeyi? Dandik amoled panel kullanıyor, bir ay sonra servisler dolar ghost screen telefonlarla...
Redmi note 10 pro da e4 panel amoled kullanılıyor en kaliteli seri bu,ama bir site de e3 diye okudum fakat çoğunluk e4 diyor sonuç olarak e3 bile olsa iyidir ayrıca cihazımız da normal amoled panel değil de süper amoled panel var süper amoled normal amolede göre daha net renkler+dokunmatik tepkisi vb. Daha iyi ve bir kaç özellik daha

Redmi note 10 pro da e4 panel amoled kullanılıyor en kaliteli seri bu,ama bir site de e3 diye okudum fakat çoğunluk e4 diyor sonuç olarak e3 bile olsa iyidir ayrıca cihazımız da normal amoled panel değil de süper amoled panel var süper amoled normal amolede göre daha net renkler+dokunmatik tepkisi vb. Daha iyi ve bir kaç özellik daha
Zaten aod hep sabit durmuyor ki yer değiştiriyor keşke getirseler

uydu3

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Berat
Cihazım
Redmi Note10Pro
Konular
4

Super amoled değil hocam normal amoled olması lazım

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
149

Normal Amoled Ekran Var Maalesef Hocam E4 Ekran Poco F3 te var ve AOD Limiti Yok. Note 10 Proda Limit Var İnsan Zamanla Alışıyor.

pitbull1212

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Turgay
Cihazım
Lenovo vibe
Konular
35
Normal Amoled Ekran Var Maalesef Hocam E4 Ekran Poco F3 te var ve AOD Limiti Yok. Note 10 Proda Limit Var İnsan Zamanla Alışıyor.
Hayır süper amoled var internette amoled diye geçer ama aslında süper amoled,aida 64 indirip bakabilirsiniz ya da orijinal Mi sitesinden redmi note 10 proyu bulup bakabilirsiniz benim ki redmi note 10 pro Max hindistan için olan versiyon ben de süper amoled panel var ama sizde de var aynı panel dediğim gibi bakarsanız görürsünüz epey sitesin de amoled yazmış ama yanlış bilgi o hatta resmi ekledim şimdi

Hayır süper amoled var internette amoled diye geçer ama aslında süper amoled,aida 64 indirip bakabilirsiniz ya da orijinal Mi sitesinden redmi note 10 proyu bulup bakabilirsiniz benim ki redmi note 10 pro Max hindistan için olan versiyon ben de süper amoled panel var ama sizde de var aynı panel dediğim gibi bakarsanız görürsünüz epey sitesin de amoled yazmış ama yanlış bilgi o hatta resmi ekledim şimdi
Ufaktan biraz baktım Türkiye modellerin de normal amoled olabilir isterseniz aida64 indirip bir bakın sonra geri bildirim yaparsınız

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-02-28-00-48-55-245_com.finalwire.aida64.jpg
    Screenshot_2022-02-28-00-48-55-245_com.finalwire.aida64.jpg
    481,9 KB · Görüntüleme: 34

apokoc

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Abdullah
Cihazım
RN10 Pro
Konular
6

Hocam muhtemelen sıfırlayıp temiz kurulum yaparsanız sorunlarınız düzelir şuan bende abartılacak bir sıkıntı yok aksine hızlı çalışıyor

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61

İlginç

Son düzenleme:

ProYasinn

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yasin
Cihazım
Xiaomi 13
Meslek
Öğrenci
Konular
61
Global sürüm amoled Hint sürüm süper amoled diye geçiyor xiaomi sitelerinde. Üzdü 😂

Ekli dosyalar

• Screenshot_2022-03-01-01-09-04-907_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-01-01-09-04-907_com.android.chrome.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 26
  • Screenshot_2022-03-01-01-10-22-558_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2022-03-01-01-10-22-558_com.android.chrome.jpg
    1,6 MB · Görüntüleme: 26
Üst Alt