Haber Redmi Note 10 Pro İmei Tamiri Hakkında

ugurgurbuz39

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Uğur
Cihazım
Mi 9
Konular
25
Arkadaşlar, kul yapımı olan sistemlerde çözümsüz diye bir şey yoktur ancak; şuan burada veya farklı yerlerde bu iş ha yapılacak ha yapılıyor, şu kadar zaman sonra çözümü çıkacaktır, yok eng romu bekleyin, yok deniyoruz kısmen oldu ... diyenlere lütfen kulak vermeyin.
Zanlımca bu tür dedikoduları çıkaranlar ellerinde kalan cihazları satabilmeyi amaçlıyorlar , yaptırdığını iddea eden arkadaşlar *#06# yapıp gösterilen numaraları E-Devlet üzerinden sorgulasınlar. Bakalım imei numaraları hangi marka / model'e ait? Sonuç olarak, sizleride toplumuda yanlış bilgilendirin diye kandırıyorlardır.
Senaryo şu: Birinden kaçak cihazı alıp, orjinal cihaz ile "kaydettirdik" diye değiştiriyorlar. Sonra cihazının yapıldığını düşünen kişi bu ve benzeri forumlara gelip, "ben yaptırdım" diye yazıyor. Ama aslında elindeki cihaz zaten kayıtlı. Peki adamlar deli mi kayıtlı cihazla kayıtsız cihazı değiştirsin? Yahu elinde 50 tane cihaz kalmış. Diyelim bunlardan minumum 30 bin lira kazanacak. 2 bin lira zarara girmiş çok mu? Mesele piyasada algı oluşturmak.
Lütfen dikkatli olalım, Xiaomi'de şimdilik bu iş bitmiştir. İmkanınız varsa pasaportla kaydettirin, yoksa da durumu dürüstçe anlatıp cihazı almak isteyen birine satın veya gerçek anlamda bu işin çıkmasını bekleyin. Ama kimseler bu ümitle yeni cihaz almasınlar bence.
Yukarıda belirttiğim senaryo yanlızca benim analizimdir. Farklı yorumlara da açığım elbette.
Herkese hayırlı forumlar...

Son düzenleme:

Alperend

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Benim anlamadığım nokta, xiaomi servisleri nasıl yapacak bunu?

Tüketici koruması kapsamında kullanıcı hatası dahi olsa üretici şirketin oluşan yazılımsal ve donanımsal sıkıntıları ücreti mukabilinde olsa bile 30 gün içerisinde yapıp geri teslim etme sorumluluğu var. İmeiyi silen birisine nasıl yardım edecekler? Sıfır telfonmu verecekler yoksa?

kadiryalcin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kadir
Cihazım
Mi band 2
Konular
14
Benim anlamadığım nokta, xiaomi servisleri nasıl yapacak bunu?

Tüketici koruması kapsamında kullanıcı hatası dahi olsa üretici şirketin oluşan yazılımsal ve donanımsal sıkıntıları ücreti mukabilinde olsa bile 30 gün içerisinde yapıp geri teslim etme sorumluluğu var. İmeiyi silen birisine nasıl yardım edecekler? Sıfır telfonmu verecekler yoksa?
Garantili bir cihazda kim neden imeisini silsin ? hadi diyelim bir şekilde null'a düştü. o durumda da Genpa ve Evofone un elinde Servis tool yazılımı var tek tuşla müdahale edebiliyorlar cihazlara.

Alperend

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alperen
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Garantili bir cihazda kim neden imeisini silsin ? hadi diyelim bir şekilde null'a düştü. o durumda da Genpa ve Evofone un elinde Servis tool yazılımı var tek tuşla müdahale edebiliyorlar cihazlara.
Garanti bitimine 2 ay kala garantili cihazın imeisini bilerek siler parasıyla yapın arkadaş der yapamazlarsa alır sıfır telefonunu, kötüye kullanmak yasak değil neticede. Yada aynı imeileri geri çaksa bile şebeke gelmez.

Servis tool varsa eninde sonunda piyasaya düşer o yazılım. Burası Türkiye.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Uygunsuz Dil
Garanti bitimine 2 ay kala garantili cihazın imeisini bilerek siler parasıyla yapın arkadaş der yapamazlarsa alır sıfır telefonunu, kötüye kullanmak yasak değil neticede. Yada aynı imeileri geri çaksa bile şebeke gelmez.

Servis tool varsa eninde sonunda piyasaya düşer o yazılım. Burası Türkiye.
Torbacında sağlam mal varmış :D

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
16
Ne alaka? Türkiyede garantili mal satıyorsan 10 sene boyunca ücretli desteğini vermek zorundasın.
Bootloader kilidini açmadan bu işlemi yapamazsın. Açınca da garanti dışı kalır cihaz.
Bunu göz ardı edip devam edersek servis her türlü imei işlemini halleder.

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Yanlislarinizi duzelteyim, Yetkili Servis "imei" isi halletmez.
Cihaza yazilim atar, donanimsal sorunlari giderir.
Ama yasadisi olan bir islemi ASLA yapamaz.
Servisteki yazilim islemleri, bizim kullandigimiz yetkili hesaplar ile yapilir.
Yok İmei özel tool, yok cihazi mi9 dan mi10 a cevirecek tool vs. Diye birsey yok.

Üst Alt