İnceleme Redmi 5 Plus

Mertal

Eski Mkalkan21 :)
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Bugün tam redmi note 4 sipariş verecektim ki bu telefona rastladım. Tam bu telefonu sipariş verecektim ki bir forum sitesinde kamerasının çok kötü olduğu yorumlarını gördüm.

Redmi note 4 ile kıyaslayacak olursak hangisini almak daha mantıklı?
Bu telefon tasarım açısından daha hoşuma gitti. Telefonu annem için düşünüyorum.
Kullanımı kamera, sosyal medya şeklinde. Doğal olarak şarj, kamera ve stabilite arıyorum.
Arka kamerası çok iyi. Ön kamerasıda hemen hemen iyi denilecek düzeyde. Çok kötü tabiri çok yanlış. Sosyal medya vs içinde çok iyi. Orta segmentin en iyi telefonlarından biri.
Telefonu alın,kullanın sonra ne kadar yanlış konuştuklarını anlarsınız :)

agritux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0.1
Cihazım
g3
Konular
3
Arka kamerası çok iyi. Ön kamerasıda hemen hemen iyi denilecek düzeyde. Çok kötü tabiri çok yanlış. Sosyal medya vs içinde çok iyi. Orta segmentin en iyi telefonlarından biri.
Telefonu alın,kullanın sonra ne kadar yanlış konuştuklarını anlarsınız :)

Redmi Note 4 kullandınız mı ya da kıyaslayabilecek kadar görmüşlüğünüz var mıdır? İki model arasında kaldım. Anneme alacağım telefonu. Kendim kenzo kullanıyorum

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Redmi Note 4 kullandınız mı ya da kıyaslayabilecek kadar görmüşlüğünüz var mıdır? İki model arasında kaldım. Anneme alacağım telefonu. Kendim kenzo kullanıyorum
İkisini de kendim aldım. Note 4'ü babama altın rengi. Redmi 5 plusu ablama aldım açık mavi rengi. Performans olarak aynı farkları yok. Tasarım ve kamera olarak redmi 5 plus bir adım önde. Note 4'te pil kullanımı ekranı biraz daha küçük ve 100 mahlık bir farkla redmi 5 plusun bir adım önünde. Onun dışında ekran kaliteleri dış donanımda kullanılan malzeme kaliteleri telefon hızı kullanımları neredeyse aynı. Zaten ikisinde de sn 625 var. Bence bir bayana alınacaksa renk açık mavi ideal renk :) redmi 5 plusu ikisi arasında ilk tercih olarak görüyorum açıkçası :)

agritux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0.1
Cihazım
g3
Konular
3
İkisini de kendim aldım. Note 4'ü babama altın rengi. Redmi 5 plusu ablama aldım açık mavi rengi. Performans olarak aynı farkları yok. Tasarım ve kamera olarak redmi 5 plus bir adım önde. Note 4'te pil kullanımı ekranı biraz daha küçük ve 100 mahlık bir farkla redmi 5 plusun bir adım önünde. Onun dışında ekran kaliteleri dış donanımda kullanılan malzeme kaliteleri telefon hızı kullanımları neredeyse aynı. Zaten ikisinde de sn 625 var. Bence bir bayana alınacaksa renk açık mavi ideal renk :) redmi 5 plusu ikisi arasında ilk tercih olarak görüyorum açıkçası :)

Donanımları aynı, yazılımları da aynı. Bataryanın note 4 de bir tık önde olduğunu tahmin ediyorum. Ancak bir burada bunun kamerası daha iyi yorumunu gördüm. Malum forum sitesinde kullanan herkes oranın genel tabiri ile "çöp" yorumunu yapıyor. Note 4 ile kıyas olarak da note 4 Kamerasını daha iyi buluyorlar. Bakalım bu gece düşünüp yarın ona göre sipariş vereceğim. Note 4 819 TL, redmi 5 plus da 919 TL ye gelecek. Note 4 daha iyi ise 100 TL de olsa daha fazla vermeye gerek yok sanırım.

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Donanımları aynı, yazılımları da aynı. Bataryanın note 4 de bir tık önde olduğunu tahmin ediyorum. Ancak bir burada bunun kamerası daha iyi yorumunu gördüm. Malum forum sitesinde kullanan herkes oranın genel tabiri ile "çöp" yorumunu yapıyor. Note 4 ile kıyas olarak da note 4 Kamerasını daha iyi buluyorlar. Bakalım bu gece düşünüp yarın ona göre sipariş vereceğim. Note 4 819 TL, redmi 5 plus da 919 TL ye gelecek. Note 4 daha iyi ise 100 TL de olsa daha fazla vermeye gerek yok sanırım.
Valla hocam hangi sitede hangi forumda söyleniyor kameraları berbat diye bilemiyorum ama ya karalama derdindeler ya da kullanmadan görmeden konuşuyorlar.
Çünkü ben ikisinin de kamerasını orta segmentte gayet iyi buldum ama redmi 5 plusu bir adım önde gördüğümü de söylemeliyim tekrardan.
Benim kendi deneyimim kamera olarak direkt redmi 5 plusu daha iyi olarak gösteriyor.
O hangi forumsa artık orta segment telefonun kamerasını s8 s9 mi 6 iphone x falan ile kıyaslıyorlar herhalde. Yoksa berbat demek akıl kârı değil.
İki telefonu da bizzat kendim araştırdım bizzat kendim aldım ve bizzat kendim deneyimledim kameraları berbat falan değil.
Eğer ağırlıklı olarak sosyal medya kamera telefon görüşmeleri için alacaksanız redmi 5 plus size fazlasıyla yeterli olacaktır. Siz alın eğer kamerasını berbat bulursanız ben buradayım istediğinizi söylersiniz.
Şuan telefon değiştirirsem redmi 5 plus alacam ben. Kendime alacağım telefonu gönül rahatlığıyla öneriyorum size de.
Bilgisi olmayan deneyimi olmayan ve iki telefonu kıyaslamış olmayan sadece izlediği videolarla,yazılanlarla yorum yapanlara ve orta segment bir telefonu amiral gemilerle kıyaslama yapanlara itibar etmeyin.
Kullanmış deneyim etmiş kıyaslamış arkadaşlara sorun öyle hareket edin.Yoksa kulaktan dolma laflarla pişman olanlardan olursunuz :)
Saygılarımla hayırlı akşamlar :)

agritux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0.1
Cihazım
g3
Konular
3
Beni çeldiniz redmi 5 plus a

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
Beni çeldiniz redmi 5 plus a
Annenizin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır. Pişman olmazsınız merak etmeyin :)
Söylediğiniz şartlar açısından bunu gönül rahatlığıyla dile getirdim :)
Alıp kullanmaya başlayınca deneyimlerinizi özellikle bana ve tabi ki tüm forum arkadaşlarımıza bildirmenizi bekliyor olacam :)

agritux

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
6.0.1
Cihazım
g3
Konular
3
Annenizin ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacaktır. Pişman olmazsınız merak etmeyin :)
Söylediğiniz şartlar açısından bunu gönül rahatlığıyla dile getirdim :)
Alıp kullanmaya başlayınca deneyimlerinizi özellikle bana ve tabi ki tüm forum arkadaşlarımıza bildirmenizi bekliyor olacam :)
İlk kendime mi note 3 alayım anneme benim telefonu vereyim demiştim. Sonra hem kendi telefonum (Kenzo) bana fazlasıyla yetiyor hem de kadıncağız sıfır telefon kullansın diye buna yönlendim. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Zamanınızı aldım. Bu arada bahsettiğim forumu zaten tahmin edebilirsiniz. Ancak şunu da belirteyim bu yorumları yapanlar ikisini de kullandığını söyleyenler. Ama tabi burası olayın membası tabi ki buraya güven daha fazla. Tercihim 5plus. Yarın satın alacağım. Yorumlarımı da buraya düşeceğim. Teşekkür ederim.

Mertal

Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Redmi 5 Plus
Konular
23
İlk kendime mi note 3 alayım anneme benim telefonu vereyim demiştim. Sonra hem kendi telefonum (Kenzo) bana fazlasıyla yetiyor hem de kadıncağız sıfır telefon kullansın diye buna yönlendim. Yorumlarınız için teşekkür ederim. Zamanınızı aldım. Bu arada bahsettiğim forumu zaten tahmin edebilirsiniz. Ancak şunu da belirteyim bu yorumları yapanlar ikisini de kullandığını söyleyenler. Ama tabi burası olayın membası tabi ki buraya güven daha fazla. Tercihim 5plus. Yarın satın alacağım. Yorumlarımı da buraya düşeceğim. Teşekkür ederim.
Önemli değil yardımcı olabildiysem ne ala :)
Şimdiden hayırlı olsun :)
Xiaomi ile alakalı en sağlam bilgiler(olumlu olumsuz her şey) daima Miui Türkiye forumunda bulunur. Çünkü bu forumda Xiaomi kullanıcıları bizzat konuşuyor.Bir iki dakika göz attığı aleti yorumlamıyor.Bu da Xiaomi konusunda Miui Türkiye forumunu diğer forumlardan ayıran en büyük fark oluyor haliyle :)
Bu bilgide burada dursun :)

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4

Ona bakarsanız Mi6'nın Kamerasına da berbat, Iphone 6 bile daha iyi diyen var hocam. Mi6'nın Kamerası çok iyi değil bunu hepimiz biliyoruz; fakat o fiyata cihaz bakarsanız daha iyisi de yok yani. Fiyatı ile karşılaştırmak lazım cihazları, segmentden ziyade. Bu arada bu saatten sonra ben olsam Redmi 5 Plus alırım. Ekran kasa oranı bile tercih için yeterli. Bekleyebilirseniz Redmi Note 5 pro'da var ama fiyatı ne seviyede olur bir fikrim yok.

Üst Alt